Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Niebieski dym, spadek mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W Audi A4 1,9 TDI nagle nastąpił spadek mocy, obroty zmalały, z rury wydechowej zaczęło kopcić na niebiesko, po zatrzymaniu okazalo się, ze silnik wyrzucił cały olej wydechem .

Co to moze byc ? Czy ktos mial wczesniej taki problem. Z gory dziekuje za odp.

Opublikowano

musiales miec juz wczesniej niski stan oleju, sprawdzales? turbo wyciaga olej z silnika ale nie w przeciagu 20 km.

moze spore wycieki?

Opublikowano
  • Autor

tak ostatnio wymienialem olej w silniku, sprawdzalem olej na 300 m wyrzucilo caly olej, a za mna byl jedynie wielki dym :tongue4: :tongue4:

Opublikowano

byc moze puscily uszczelniacze turbiny.

do momentu weryfikacji, nie uruchamiaj silnika.

ryzyko ze z powodu zuzycia oleju silnik zaczal sie zacierac.

jest rowniez niebezpieczenstwo, ze olej z turbiny w dolocie, stanie sie paliwem i silnik sie "ukreci" :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Bardzo dziękuję, pozdrawiam :>

Opublikowano

Dokładnie tak jak mówi Musashi Skup sie raczej na turbo, no i kat do wywalenia.

Opublikowano
nagle nastąpił spadek mocy, obroty zmalały, z rury wydechowej zaczęło kopcić na niebiesko, po zatrzymaniu okazalo się, ze silnik wyrzucił cały olej wydechem

nie wygląda to wesoło z opisu, jeśli olej dostał się do komór spalania to raczej trzeba wziąć pod uwagę, że korbowody się pogięły i GMP obniżył się o kilka milimetrów dla tłoków, aż dziw że silnik się nie rozbiegał.

Opublikowano

Może poszły uszczelniacze tylko po ciepłej stronie turbo i poprostu olej wywaliło, a silnik ok.

Opublikowano

zwróć uwagę na turbo w 1 kolejności i bądź dobrej myśli że olej nie dostał się na zimną stronę turbiny. Ale ogólnie dobrze to nie wygląda.

Opublikowano

podkreslam, przed uruchomieniem silnika weryfikacja stanu silnika (od spodu ), byc moze jest do uratowania. proba uruchamiania, moze tylko pogorszyc sprawe.

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj oddaje samochod do warsztatu okaże się co sie zepsulo i napisze :)

Opublikowano

Witam

nie miałes w czesniej zadnych obiawów np gwizdania, czy przykapcania na niebiesko wszytko było do końca ok?

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Po oddaniu samochodu do warsztatu okazalo sie ze to byla turbina :)

Opublikowano

Witam

nie miałes w czesniej zadnych obiawów np gwizdania, czy przykapcania na niebiesko wszytko było do końca ok?

A jak gwizda to źle bo mój tak lekko pogwizduje juz ok 1,5 roku i nic szczególnego się nie psuje oleju pobiera ok 1litra na 13000tyś max V 208km/h

Opublikowano

Przeważnie gwizdanie to oznaki jej końca

Opublikowano

Przeważnie gwizdanie to oznaki jej końca

zalezy jakie gwizdanie,bo jezeli nie ma kata to bedzie sobie gwizdac tak milo dla ucha

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.