Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Miga rezerwa - ile litrów ropy zostało ?


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedys przejechałem 915km zaświeciła mi się rezerwa, 20km później zjechałem na stację. I do baku wlazło mi ponad 61 litrów :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzeje trochę kotlecika... a od kiedy uznajecie ze rezerwa się swieci? bo u mnie jest tak ze jak wskazówka dochodzi do czerwonych kresek kontrolka zapala się na chwile i gasnie czasami zaświeci się na dłużej czasami krócej. Dopiero po jakims czasie swieci na stałe. I ostatnio do zbiornika weszło mi całe 60l ( po wciśnięciu odpowietrznika wlazło 7-9 l dodatkowo) tzn że kontrolka musiała mi się zaswiecić jak miałem jeszcze sporo ropki, czy moze być tak że wskazówka oszukuje? ostatnio na pełnym baku wraz z tym odpowietrznikiem zrobiłem jakieś 850-900 km czy to normalne? a tankuje ruską ropę czy to może dla tego dodam ze silnik nie traci na niej mocy.. [br]Dopisany: 03 Styczeń 2010, 10:15_________________________________________________up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzeje trochę kotlecika... a od kiedy uznajecie ze rezerwa się swieci? bo u mnie jest tak ze jak wskazówka dochodzi do czerwonych kresek kontrolka zapala się na chwile i gasnie czasami zaświeci się na dłużej czasami krócej. Dopiero po jakims czasie swieci na stałe. I ostatnio do zbiornika weszło mi całe 60l ( po wciśnięciu odpowietrznika wlazło 7-9 l dodatkowo) tzn że kontrolka musiała mi się zaswiecić jak miałem jeszcze sporo ropki, czy moze być tak że wskazówka oszukuje? ostatnio na pełnym baku wraz z tym odpowietrznikiem zrobiłem jakieś 850-900 km czy to normalne? a tankuje ruską ropę czy to może dla tego dodam ze silnik nie traci na niej mocy.. [br]Dopisany: 03 Styczeń 2010, 10:15_________________________________________________up

nie dość żę tak mąło pali to jeszcze ruska;) ? nic nie mówie:) mi średnio na baku wychodzi 1200 i tam zostaje jeszcze bo rzadko jeżdze aż stanie .i nigdy raczej te 60 litrów nie wlałem zawsze ponad 50 z kawałkiem jak juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 weszo jak nic ( karnistrem odmierzone :wink4:) tylko że w odpowietrznik jeszcze tyle weszło, ale coś sporo spalił, teraz był znów zatankowany tą samą ropą, zrobiłem 500 km i mam strzałkę równo na połowie wskaźnika, tylko że ta wskazówka szybko opada jak się juz wyjdzie po za tą połowę ( w stronę rezerwy) może masz rację zatankuję na orlenie izobaczę jak będzię wychodzić :good: ale to dopiero jak to wyjeżdzę i spr ile km wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miga rezerwa to najwyższy czas podjechać pod dystrybutor i zatankować jak się nie chce mieć problemów :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do rezerwy nie dojeżdżam bo jak się zbliża wskazówka do czerwonego pola to dostaje palpitacji :polew: tzn chwilowo skacze od zera do 1/4 i za cholere nie wiem o co chodzi... chyba niunia boi się że jej picia zabraknie :decayed: więc staram się mieć zawsze w zbiorniku co najmniej 1/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę, teraz już wiem że swoją głupotą...

Otóż lekceważyłem informację w komputerze, że od momentu zapalenia się rezerwy mam do przejechania 50 mil (jakieś 80 km, użytkuję A4 w Irlandii). Chciałem koniecznie sprawdzić ile przejadę na pełnym baku i wiem teraz, że miałem szczęście bo przy informacji 0 mil na wyświetlaczu naginałem to info o jakieś 10-15 km jeszcze.

Ze swojego doświadczenia wiem, że na rezerwie przejedzie się około 100 km, ale chyba nie ma sensu tego sprawdzać. Już inni zaryzykowali i na szczęście się udało :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gdy zapala się rezerwa pozostaje jakieś 9,5L- zakładając, że bak w B6 ma 68L pojemności, tak jak podaje instrukcja. Ostatnim razem, gdy zapaliła się rezerwa i zatankowałem do pierwszego wybicia pistoletu weszło mi 58,5L:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...