Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Miga rezerwa - ile litrów ropy zostało ?


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli producent podaje pojemność zbiornika a rura do zbiornika nie należy do niego, hmm w takim razie postawię pytanie kto zatankował najwięcej paliwa do swojej niuni, ja kiedyś zatankowałem 59,7 l i na świecącej rezerwie jechałem jakieś 20 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rezerwa zapala się, kiedy zostaje paliwa na 90-100 km. Zrobiłem jeszcze 35... Zatankowałem do pełna... Weszły 64 litry (zbiornik 70 litrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taki kłopot na rezerwie zrobię max 40km juz dwa razy sprawdzałem i dwa raz sie zapowietrzył :angry:

Coś masz nie tak, może masz gdzieś zassany zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

U mnie od zaświecenia kontrolki zrobiłem 10-20km i do baku weszło 57 Litrów.

Na razie pierwsze zdarzenie bo auto mam dopiero od miesiąca.

A już myślałem, że dystrybutor dolicza litrów :polew:, bo jakoś nie pasowały mi 3 litry rezerwy.

A tu nowinka jest 62 L (miałem błędne informacje 60L). :gwizdanie:

Pytanie pewnie nieaktualne, ale podpowiedź może się komuś przyda.

Buczeć w prawym tylnym nadkolu może jeszcze kompresor powietrza od centralnego zamka.

Ja miałem pękniętą końcówkę rurki i buczało po każdym zamknięciu jak i otwarciu zamka drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taki kłopot na rezerwie zrobię max 40km juz dwa razy sprawdzałem i dwa raz sie zapowietrzył :angry:

Coś masz nie tak, może masz gdzieś zassany zbiornik?

Co masz na myśli pisząc "zassany zbiornik"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem już kilka aut i różnie to w życiu bywało, często tankowało się za tzw.dziesięć złotych jak i latało po stacjach z bańką 5 litrową :polew: przy moim stylu jazdy, (dynamiczny) rezerwa zawsze wystarczała na ok.80km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i myślę... - nie prościej sprawdzić VAG-iem jak już pokaże się ikona rezerwy?

17 - Instruments -> Basic Settings (08 Measuring Blocks) -> Grupa 004, blok 1

tankcont.jpg

Przy najbliższej okazji sprawdzę jak to wygląda w B6 1.9FWD (zbiornik 70l)... Najdłużej przetrzymałem FIS do "pozostało 20km" (nie było żadnej stacji po drodze :confused4:) - do zbiornika wlazło mi wtedy niecałe 66l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FWD ma 62L, Quattro ma 60 litrów. Tak stoi w książce...[br]Dopisany: 18 Lipiec 2009, 00:15_________________________________________________Wg książki rezerwa to ok 8L paliwa w baku. Oczywiście w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i myślę... - nie prościej sprawdzić VAG-iem jak już pokaże się ikona rezerwy?

17 - Instruments -> Basic Settings (08 Measuring Blocks) -> Grupa 004, blok 1

tankcont.jpg

Przy najbliższej okazji sprawdzę jak to wygląda w B6 1.9FWD (zbiornik 70l)... Najdłużej przetrzymałem FIS do "pozostało 20km" (nie było żadnej stacji po drodze :confused4:) - do zbiornika wlazło mi wtedy niecałe 66l.

:good::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B5 AFN 110PS z 1997 i niby zbiornik 62 litry a ostatnio zaraz po zaświecenie rezerwy (2-3 km max) tankowałem "pod kurek" (do ogranicznika w rurze żeby pistolet głębiej nie wpadł) i weszło dokładnie 62,57 litra. Czyli w końcu zbiornik jest 62 czy 70? Jak 70 to się zgadza 62 + rezerwa 8 i gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowietrzales zbiornik? U ojca w jego 1.9 Tdi przy tankowaniu gdy odpowitrzył zbiornik weszło jeszcze więcej paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio mialem ciekawa przygode. zaswiecila sie kontrolka rezerwy, przejechalem 60km i wlalem do pelna (wybijalo i dolewalem dalej bo nie wierzylem ze tak malo wchodzi, az zauwazylem ze podchodzi pod kurek)-weszlo 47l :shocked:

ogolnie juz predzej zauwazylem ze konrolka mi sie zbyt szybko zapala i spokojnie moge 100km zrobic, ale tym razem to male przegiecie bylo :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak narazie 2 razy sie zdażyło że auto nie zapaliło mi z powodu braku sosu(ropy).Za każdym razem bałem sie czy odpali po dolewce ropki ale fart chodzi i nie było problemu.teraz jak zapali mi sie pomaranczowa kontrolka odrazu na stacje pomykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dla B6 - w momencie zapalenie się rezerwy w baku jest 9/10l, FIS informuje wtedy że można przejechać jeszcze 100km. Tankowałem gdy "zasięg" spadł do 30km - w baku było jeszcze 6l. Tak więc wydaje mi się że gdy wskazóweczka i FIS pokażą już 0 - jeszcze trochę km da się zrobić (gdyby nie syf z baku i PD to może bym się skusił żeby sprawdzić ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 1Z tdi 90km do zapalenia kontrolki rezerwy zrobiłem 1050km a później na rezerwie jeszcze 110km i samochód nie zgasł wiec coś tam jeszcze było, nie chciałem wyjeździć do końca bo to moje pierwsze tankowanie a odpowietrzać nie mam ochoty jak stanę na środku drogi w nocy.... :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio zatankowalem zaraz po oswieceniu sie jednorekiego bandyty i weszlo 55l no wiec zostaje te 7l benzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...