Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap hamulców z S4 lub RS4 w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
6 minut temu, Wandej napisał(a):

Trzeba mierzyć ale w większość oem wchodzi. Pisz pw podrzucę Ci pełną wycenę. 

Poszlo zapytanie

Opublikowano
9 godzin temu, simon__75 napisał(a):

Jak to z tymi zaciskami od RS 4rki ? Podejdzie przód i tył do "zwykłej" b9tki ?

Jednym słowem nie pakować się w zestaw RSa ? Szukać "zwykłej" Ski ?
A pytanie jeszcze związane z zestawami z SQ5 - podchodzą zestawy z oznaczeniem 80A ?

Może ma ktoś na handel w czarnym kolorze?

Od SQ5 z oznaczeniem 80 A podchodzą bez problemu zakładałem ostatnio u siebie 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Robił ktoś z was może "mały SWAP" z 314mm na 338mm? Czy trzeba wymieniać zaciski? Czy wystarczy samo jarzmo zmienić na większe. Jak oglądam po zdjęciach to 314 i 338 ma taki sam zacisk, przynajmniej na zdjęciach. Inwestycja w hamulce od S/RS mnie nie interesuje, za duże koszta. Z góry dzięki za odp.

 

 

Opublikowano
1 godzinę temu, sadoo napisał(a):

Jak oglądam po zdjęciach to 314 i 338 ma taki sam zacisk, przynajmniej na zdjęciach. 

 

masz złe zdjecia

to sa zupełnie dwa inne zaciski

a ten drugi nie ma jarzma(jako takiego)

Opublikowano

Widocznie mam złe zdjęcia, możliwe że pomyliłem z tym na 318mm ?‍♂️. U siebie mam ten 4 tłoczkowy z przodu i ze zdjęć nie widziałem różnicy między mniejszą (314/318)a większą tarczą (338). Z racji, że zbliżą się wymiana tarcz i klocków pomyślałem, że można by było zrobić drobny upgrade. Ale jeśli mówisz , że to są całkowicie różne części to muszę przemyśleć czy warto. 

Opublikowano

338 To już lepiej jak seria, z tym że musisz zmienić też tył na 330

Opublikowano

Zmieniłem ostatnio heble na 350mm z s4, dzisiaj po ostrzejszej jeździe autostradą usłyszałem jak by uciekające gdzieś powietrze (jakby pierdzenie?), pojawia się po lekkim naciśnięciu pedału hamulca i znika po mocniejszym wciśnięciu. Pedał zachowuje się normalnie, siła hamowania bez zarzutu. Czy to może być początek końca serwa? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!

 

Dodam, że na następny dzień ustało...

 

Błędów brak.

Edytowane przez burzyk

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 30.08.2022 o 22:50, kris_91 napisał(a):

Heble założone tył poszedł bez problemu.

 

Przód dałem przewody HEL w oplocie i powiedzcie Ci co mają mam wrażenie że pedał hamulca jest miększy niż na serii. Hamuje dobrze ale jest miekszy jakby był zapowietrzony a nie jest bo odpowietrzałem 2 razy nawet po hamowaniu z absem. Pedał nie opada moc hamowania nie slabnie. Czy tak ma być? Tył mam elastyczne moze tu jest problem?20220830_222152.thumb.jpg.b884da58776068df3ade1215a004f33e.jpg

A zakodowałeś w sterowniku ABS zmianę na inne hamulce? Pewnie nie?

Opublikowano
15 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

A zakodowałeś w sterowniku ABS zmianę na inne hamulce? Pewnie nie?

Podpowiesz jak zakodować? Bo będę w C7 robić swapa na większe i właśnie obiło mi się o uszy, że trzeba zakodować.

Opublikowano
16 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

A zakodowałeś w sterowniku ABS zmianę na inne hamulce? Pewnie nie?

No właśnie nie. Poratujesz?

Opublikowano

Wrzuć jakie masz kodowanie sterownika ABS.

Jakie hamulce teraz zamontowałeś przód/tył?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
2 godziny temu, audicoman napisał(a):

Podpowiesz jak zakodować? Bo będę w C7 robić swapa na większe i właśnie obiło mi się o uszy, że trzeba zakodować.

Nie zgłębiałem tematu A6/A7 więc nie mam kodowań do tego modelu.

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć jakie kodowanie sterownika ABS.

Jakie hamulce teraz zamontowałeś przód/tył?

Musze sprawdzić kodowanie. 350/330 jak w S4 B9

Opublikowano
W dniu 21.06.2024 o 10:12, Muskel1 napisał(a):

Wrzuć jakie masz kodowanie sterownika ABS.20240622_145305.thumb.jpg.af8413cf03fc50df8c45b34e4e11b2f3.jpg

 

Opublikowano

Masz aktualnie zakodowane 338/330, takie miałeś?

Opublikowano
W dniu 22.06.2024 o 22:52, Muskel1 napisał(a):

Masz aktualnie zakodowane 338/330, takie miałeś?

Miałem 318 300

Opublikowano

To dziwne, bo kodowanie odpowiada 338/330. Może sterownik ABS był wymieniany?

Opublikowano
11 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

To dziwne, bo kodowanie odpowiada 338/330. Może sterownik ABS był wymieniany?

Tego nie powiem, w mojej histori nie był.

Co zmienić dla 350/330?

Opublikowano

W bajcie 00 zmień wartość HEX z 0C na 1C, następnie nie zatwierdzając jeszcze przeskocz do bajtu 19 i tam zmień wartość HEX z 30 na 38. Dopiero teraz zatwierdź.

Bajt 19 jest odbiciem lustrzanym bajtu 00 dlatego muszą być one zmienione jednocześnie, w przeciwnym wypadku nie przyjmie kodowania i pojawi się błąd 31-poza zakresem.

Opublikowano

Ok spróbuję dzięki. Powiedz mi jak możesz który sterownik odpowiada za aktywne zawieszenie? Bo na liście VCDS nie mam w zainstalowanych a mam regulację tłumienia.

 

A co do kodowania hamulców to są jakieś różnice po zmianie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.