Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swap hamulców z S4 lub RS4


Yea Bunny

Rekomendowane odpowiedzi

na te chwile wszystko co mam juz jest zamówione i czesciowo zapłacone

po majówce cos na pewno bedzie ale minimum 375mm

szukaj na alledrogo, moze cos wpadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dev napisał(a):

na te chwile wszystko co mam juz jest zamówione i czesciowo zapłacone

po majówce cos na pewno bedzie ale minimum 375mm

szukaj na alledrogo, moze cos wpadnie

375 przod a ma tyl ?

O czyms takim piszesz:

ALLEGRO.PL

https://allegro.pl/oferta/swap-zaciski-tarcze-375mm-rs4-rs5-8w-a6-c8-a7-4k-10774569093

Edytowane przez simon__75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 20:27, simon__75 napisał(a):

Tył od RS`a nie pasuje do zwykłej B9;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dev@Wandej - Panowie zwracam się z pytaniem do Was jako ekspertów w temacie hamulców. Mam obecnie Audi A5 Sportback F5 2.0TFSI 252hp z 2017r. Z przodu tarcze 338mm (8W0615301AB) / z tyłu 330mm (8W0615601K) - raczej się tutaj nie mylę, bo takie wymieniałem. Fabryczne hamulce w tym samochodzie spisują dosyć przeciętnie tj. szybko się zużywają i niestety szybko tarcze się krzywią. Szukam rozsądnego upgrade'u i również rozważałem zestaw od S4 / S5 tj.: 6-tłoczkowe 350mm na przód. Czy warto zmieniać przód i tył czy przy 330mm na tyle wystarczy zmiana przodu na 350mm? Czy macie może gotowe zestawy P&P lub rekomendujecie coś innego? Powoli kończę obecne tarcze i klocki stąd myślę o takiej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carman napisał(a):

@Dev@Wandej - Panowie zwracam się z pytaniem do Was jako ekspertów w temacie hamulców. Mam obecnie Audi A5 Sportback F5 2.0TFSI 252hp z 2017r. Z przodu tarcze 338mm (8W0615301AB) / z tyłu 330mm (8W0615601K) - raczej się tutaj nie mylę, bo takie wymieniałem. Fabryczne hamulce w tym samochodzie spisują dosyć przeciętnie tj. szybko się zużywają i niestety szybko tarcze się krzywią. Szukam rozsądnego upgrade'u i również rozważałem zestaw od S4 / S5 tj.: 6-tłoczkowe 350mm na przód. Czy warto zmieniać przód i tył czy przy 330mm na tyle wystarczy zmiana przodu na 350mm? Czy macie może gotowe zestawy P&P lub rekomendujecie coś innego? Powoli kończę obecne tarcze i klocki stąd myślę o takiej zmianie.

Wiadomo im większe tym więcej zniosą. Jeśli planujesz autem jeździć dłużej zainswestuj w zestaw 375/350mm jak w RS4/5 i będziesz chwalił swoją decyzje za każdym razem gdy ich użyjesz. Jak się zdecydujesz mam całe sety

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Wandej napisał(a):

Wiadomo im większe tym więcej zniosą. Jeśli planujesz autem jeździć dłużej zainswestuj w zestaw 375/350mm jak w RS4/5 i będziesz chwalił swoją decyzje za każdym razem gdy ich użyjesz. Jak się zdecydujesz mam całe sety

Dzięki za szybką odpowiedź. Jaki jest koszt takiego zestawu 375/350mm od RS4/5 razem z tarczami i klockami, a jaki dla 350/330 od S4/5 (tu chyba tył się niczym nie różni?)? Z tego co widzę mam do Ciebie dosyć blisko (~40km) i pytanie czy oprócz sprzedaży jest też opcja montażu i ewentualnie zostawienia w rozliczeniu obecnego zestawu 338/330mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, carman napisał(a):

Dzięki za szybką odpowiedź. Jaki jest koszt takiego zestawu 375/350mm od RS4/5 razem z tarczami i klockami, a jaki dla 350/330 od S4/5 (tu chyba tył się niczym nie różni?)? Z tego co widzę mam do Ciebie dosyć blisko (~40km) i pytanie czy oprócz sprzedaży jest też opcja montażu i ewentualnie zostawienia w rozliczeniu obecnego zestawu 338/330mm?

Napisz pw pośle pełne wyceny i odpowiedzi na wszystkie pytania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka najmniejsza felga wejdzie na taki zestaw ?
Zimowe mam 18", letnie 19" i tak się zastanawiam 🤔

rs.jpg.a403f76965168b845ca80ea41f01e080.jpg

 

rs1.jpg.6b6b14558cff53dc95a508565477ff2c.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 19"

Przy 18" wszystko zależy od wypełnienia felgi

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dev napisał(a):

Na pewno 19"

Przy 18" wszystko zależy od wypełnienia felgi

Większość ori 18 to ogarnia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2023 o 16:39, Wandej napisał(a):

Wiadomo im większe tym więcej zniosą. Jeśli planujesz autem jeździć dłużej zainswestuj w zestaw 375/350mm jak w RS4/5 i będziesz chwalił swoją decyzje za każdym razem gdy ich użyjesz. Jak się zdecydujesz mam całe sety

 

Znacie przypadki, że ktoś zmienił tylko sam przód na S4? Jak to jeździło? Nie było problemów, że przód mocniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wampir napisał(a):

 

Znacie przypadki, że ktoś zmienił tylko sam przód na S4? Jak to jeździło? Nie było problemów, że przód mocniejszy?

Jeśli masz z tylu 330mm będzie Ok. Jak 300mm to niestety będzie nurkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaiski przednie  od SQ 5 o numerach 80A615105BF 80A615106BF podejdą do a4 b9?

 

Edytowane przez roberto-r8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na zbyciu jakiś gotowy zestaw do swapa z Ski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...