Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie równe zużycie klocków


Kamsz82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam auta a4 b7 2006r. Chodzi o klocki tył. Sprawa ma sie tak 20 tys temu wymieniłem na nowe tarcze klocki ate. Nowe zaciski plus te prowadniczki  sruby wszystko nowe. Pierwsza sprawa czy klocki nie za szybko sie zużyty?  Poniewaz z jednej strony juz ich prawie nie ma a druga sprawa ze zuzylu sie nierówno. Porownuje zewnetrzne klocki z prawej i z lewej strony. Wewnetrzynych nie ogladalem bo nie rozbieralem jeszcze

IMG_20210616_194024.jpg

IMG_20210616_194010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wymianie zacisków sprawdzałeś czy tłoczki swobodnie się wkręcają?

Zaciski nowe zamienniki czy oryginalne?

Trochę szybko się zużyły jak na 20 kkm. Może ręczny Ci blokuje? Koła kręcą się swobodnie po zaciągnięciu i odpuszczeniu ręcznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

A czy przy wymianie zacisków sprawdzałeś czy tłoczki swobodnie się wkręcają?

Zaciski nowe zamienniki czy oryginalne?

Trochę szybko się zużyły jak na 20 kkm. Może ręczny Ci blokuje? Koła kręcą się swobodnie po zaciągnięciu i odpuszczeniu ręcznego?

Zaciski firmy skf nowe. Jak wracałem to swobodnie to szlo. Reczny nie blokuje. Dziwna sprawa? moim zdaniem za szybko zużyte. Co prawda duzo w trybie miejskim i jazda raczej agresywna niz ,,przemyslane hamowania,,?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli różnica w zużyciu klocków pomiędzy kołami jednej osi jest znacząca to oznacza na 99% jakiś problem z działaniem zacisku hamulcowego lub jego prowadnic na tym kole gdzie klocków ubyło zdecydowanie więcej ....:whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby tak zużyć klocki po 20 kkm i to na tylnej osi. Są osoby robiące 80-100 kkm na klockach co jest już wysokim rekordem. Normalnie wytrzymują ok 40-50 kkm, ale 20? Chyba musisz zmienić styl jazdy jak nie chcesz co rok klocków, a co 2 lata tarcz wymieniać :whistling:

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do klocków od strony tłoczka, może tam już tylko blacha została.

A jak z klockami na przodzie , też tak szybko się zużywają ?.

Tylne klocki zwykle wytrzymują u mnie dwukrotna wymianę na przodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Muskel1 napisał:

Jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby tak zużyć klocki po 20 kkm. Są osoby robiące 80-100 kkm na klockach co jest już wysokim rekordem. Normalnie wytrzymują ok 40-50 kkm, ale 20? Chyba musisz zmienić styl jazdy jak nie chcesz co rok klocków, a co 2 lata tarcz wymieniać :whistling:

Dużo zależy też od samych klocków ale od stylu jazdy przede wszystkim.

Jazda zero-jedynkowa ( gaz-hamulec :decayed: ) w trasie potrafi klocki i tarcze wykończyć szybciutko :whistling:

Nie wiem jakie hamulce w serii szły do BRB, w moim BPW Q były fabrycznie tarcze  288  z przodu i 245 z tyłu.

Po zawirusowaniu na 165KM i 370Nm wystarczyła jedna trasa 300 km w pięć osób by klocki się spaliły a tarcze pogięły przy takiej jeździe ...

Dopiero po zamontowani o rozmiar większych hamulców ( 312/255 ) dają radę ale szału nie ma :)

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki ate wiec chyba ok. Zaciski nowki wiec watpie by byl z nimi problem. Jeżdżę raczej agresywnie ale tez bez przesady nie jak jakis wariat?   podejrzana sprawa roznica miedzy dwiema stronami to z prswej mam jakies 100% mniej niz zlewej mowa o zewnetrznych klockach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie klocki klinują się na jarzmach i nie odbijają po naciśnięciu hamulca. Zrób jazdę próbną i sprawdź czy ta felga gdzie jest większe zużycie klocków ma wyższą temp. od pozostałych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...