Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A1 wita


kanu

Rekomendowane odpowiedzi

Po około 3 latach jak sprzedałem swoją A4 B8, przyszedł czas by zakupić coś dla żony. Tak o to zawitała do nas A1 z benzynowym 1.2 TFSI i 86KM pod maską.

Planów na modernizacje i upiększanie narazie nie ma, pozostanie w tej serii raczej 

Do polatania po mieście idealna...

 

a1.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne zestawienie kolorystyczne :good: jednak pokusiłbym się o wymianę przednich lamp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z xenonem było by ładniej, ale żona nie chce... :) może się kiedyś da przekonać.

 

Oczywiście moje pytanie czy wymiana jest p'n'p... ;) w sensie instalacji lamp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna , gratulacje zakupu :thumbup1: . Też pod koniec tamtego roku kupiłem żonie A1 , tylko trzy drzwiową , ale tak miało być .

Lampy p&p nie podejdą , ale jest możliwość polepszyć wygląd  :wink: .

 

WWW.TUNING1.COM

AUDI A1 OD 04.2010 DO 12.2014 TYLKO WERSJE BEZ FABRYCZNEGO XENONU, TYLKO WERSJA PRZED LIFTINGIEM - Cena dotyczy kompletu 2 lamp (lewej i prawej). - LEDy spełniają funkcję światła do jazdy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

Moi drodzy, smutna wiadomość, a dla mnie przestroga na przyszłość.

Audi zwróciłem, pieniążki odzyskałem (na szczęście bezproblemowo).

Po dokładniejszych oględzinach auta, przejrzeniu zakamarków, pomacaniu gąbek pod podłogą, odczytaniu błędów z auta... krok po kroku dochodziła do mnie myśl, że z autem coś było nie tak.

Na koniec przejrzałem też raport z historii auta... (tak wiem Polak mądry po szkodzie). Auto miało na sobie dwie szkody:

w 2016: wyceniona na max 3000 Euro

i teraz w czerwcu 2021 na max 15000 Euro

Lakier na aucie był jednakowy wszędzie, śrubki wyglądały na nienaruszane lub dobrze i delikatnie odkręcane sposobem...

Finalnie prawdopodobnie auto po zalaniu, pochodzi z Ahlen (niby żadne newsy nie mówią, że tam ich zalało, ale auto mogło być w tym czasie w innym obszarze Nadrenii).

Szkoda wystąpiła wg kompa 23.06.2021 (wtedy zwariowała elektronika, drzwi, komp pod siedzeniem pasażera itd...).

Woda musiała być dość wysoko, bo ślad błota (nie wyczyszczonego) znalazłem po odsunięciu boczków bagażnika, syf znajdował się też w wylotach nawiewów pod siedzeniami, z wentylacji potrafiły wypaść zaschnięte kawałki błotka, dodatkowo ślady błota były na plastikowej osłonie podwozia od strony podłogi (trzeba było palca wsadzić i pomacać). Po zdjęciu osłon śrub na kołach również błoto zaschnięte było widoczne. itd...

Generalnie auto było dość dobrze przygotowane do sprzedaży i na pierwszy rzut oka nic nie wskazywało na problem. Tym bardziej, że siedzenia raczej były wymienione lub bardzo dobrze wyprane, choć wątpię by można było doczyścić gąbki i zakamarki w nich.

Unikajcie tego egzemplarza, dla potomnych VIN: WUAZZZ8X6EB169676

 

A ja szukam dla żony dalej, chyba wyleczyłem się ze sprowadzanych, czas na wersję -> salon Polska ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 09:31, kanu napisał:

UWAGA!

Moi drodzy, smutna wiadomość, a dla mnie przestroga na przyszłość.

Audi zwróciłem, pieniążki odzyskałem (na szczęście bezproblemowo).

 

Kupiłeś w komisie czy u handlarza ? Jakoś się tłumaczyli ? Dobrze, że udało się odzyskać pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile po aktualnej lipcowej  katastrofie trafi na rynek wtórny. 

Powinni nakładać wysokie kary na takich handlarzy lub ustawowo ustalić obowiązek informacji o szkodzie z powodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał:

Ciekawe ile po aktualnej lipcowej  katastrofie trafi na rynek wtórny. 

Większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem w komisie.

Generalnie nie robili problemu, wydaje mi się, że "udawali" trochę zaskoczenie faktem, ale po moich przytoczonych przykładach i podejrzeniach, stwierdzili, że auto kupili na aukcji i nie byli świadomi problemu...

Kasę przelali, następnego dnia przyjechała laweta, papierologia korekcyjna, odstąpienie od umowy i po temacie. Więc tu mogę powiedzieć duży plus dla komisu, że nie było problemu, żadnego kombinowania itd.

Zatem można się spodziewać, że większość komisów sprzedających teraz ładne bezwypadkowe auta (bez ingerencji lakierniczej) będą po zalaniach lub przygodach z głębszą wodą. Większość komisów w zachodniej części Polski - bo blisko do DE.

 

Człowiek uczy się całe życie i odwieczna walka przechytrzenia kupującego i sprzedającego handlarza trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...