Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urwany zaczep rolety bagażnika.


Peacock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dobrze jest znać z jakiego materiału wykonany jest ten element boczka; ja mam zdemontowany to wieczorkiem mogę Ci podać i zastosować odpowiedni klej do tworzywa; kup zestaw naprawczy do rolety, bo z tego co wiem to do B6 taki występuje i super trzyma się roleta, tj. nie opada przy zasunięciu.

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sklejenie długo raczej nie wytrzyma,dobrze by było od spodu zgrzać specjalnymi zszywkami i ewentualnie zaspawać, ja bym szukał całego boczku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega pisał samo sklejenie na długo nie wytrzyma kleiłem i dziś rozpadło się i pokruszył caly uchwyt czytałem do B5 mają chłopaki fajny patent z uchwytu na pręt do szafy ... W b6 wygląda to trochę inaczej za boczkiem jest pusto i nie równo i sporo rzeźby by musiało byc... Wiecie może czy są jakieś zestawy naprawcze do tego czy raczej trzeba samemu coś kombinować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B8 są zestawy naprawcze ale do B6/7 niestety nie ma i trzeba coś kombinować. Zostaje coś wydrukować z drukarki 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę czasu minęło. Będzie mnie czekał podobny zabieg. Chciałem się zapytać czy koledzy poradzili sobie z tym problemem i w jaki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest rzeźba gruba 😁połamał się i pokruszył cały uchwyt wziolem grubym plastik odwzorowalem ksztalt z przeciwnej strony i skrecilem wkrętami małymi i rok się trzyma jak zaciągnięta roleta to nie widać nawet tego i tak jeżdżę bardzo ciężko dostać boczek do avanta maritim IMG_20231014_205638.thumb.jpg.794ad7e457345d23e74426a3b715a07e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

W sumie to będę zmieniał u siebie na czarne i mam całe te uchwyty 😅

szczęściarz, ja mam boczki trudno dostępne... na necie same lewe, a mi poszedł prawy 😉

 

2 godziny temu, Andrzej36 napisał(a):

U mnie jest rzeźba gruba 😁połamał się i pokruszył cały uchwyt wziolem grubym plastik odwzorowalem ksztalt z przeciwnej strony i skrecilem wkrętami małymi i rok się trzyma jak zaciągnięta roleta to nie widać nawet tego i tak jeżdżę bardzo ciężko dostać boczek do avanta maritim 

ja Tobie powiem kolego że ho ho jakbyś to dopieścił to byłoby cacy... spuper pomysł... ładniejsze śruby + obłożenie kości tkanką i jak dla mnie bajera...

 

Ja u siebie mam wszystko całe, ale zauważyłem pęknięcie czyli poszło w identycznych miejscach jak u was... z tą różnicą że nie poszło całkiem tylko bok jakby a góra cała i się przy włożonej rolecie odgina do góry.... I teraz kombinuję co zrobić aby zrobić a się nie narobić.... w poprzednim modelu b5 tak to była bajeczka, uchwyty meblarskie od drążka plug & paly, jedna minuta pracy...

W b6 kuźwa ten patent nie chce przejść, głównym problem jest to że jedyna śruba montażowa boczka nie jest w osi z zaczepem, tylko po pierwsze (mniej istotne) w tyle, a po drugie znacznie powyżej osi wpustu na roletę...

 

W poniedziałek śmigam do castoramy zobaczyć czy są mniejsze rozmiary tych uchwytów meblarskich...

 

w b5 tak to wyglądało, zdjęcie zapożyczone ale u mnie było identycznie wykonane... Tam również jest pusto z tą różnicą że górna maskownica słupka chodzi niżej i na nią zachodzi boczek, w b6 oba elementu są na powiedzmy umownie na równo....

 

 

Zdj-cie020.jpg

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wiem wymaga dopieszczenia ,ale ciężko się za to wsiąść roletę zaciągam więc nie widać tego . Myślę że to się dzieje od słońca materiał ciągle grzany , może jakaś wada materiału + koniec rolety trochę się huśta w tych zaczepach i je wyłamuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Andrzej36 napisał(a):

Dzięki wiem wymaga dopieszczenia ,ale ciężko się za to wsiąść roletę zaciągam więc nie widać tego . Myślę że to się dzieje od słońca materiał ciągle grzany , może jakaś wada materiału + koniec rolety trochę się huśta w tych zaczepach i je wyłamuje 

mniejsza o powody ( huśtająca się roleta + jajowaty pałąk = rozpychanie i wyłamanie... oprócz siły zgodnej z ruchem zwijania rolety występuję dodatkowo siła w górę ( w sumie góra i dół, rozpychanie) która wyłamuje ten ząbek)...

 

roboty od groma z tym, mówię w poprzednim modelu było to banalne do naprawy... widać audi wyciągnęło wnioski i poprawili to tak że teraz jest ciężko coś wykombinować....

Ja jak wspomniałem w poniedziałek polecę do castoramy popatrzeć czy są te uchwyty meblarskie w mniejszym rozmiarze.... jeżeli by były muszę popatrzeć czy by nie dało rady jakoś pod kątem tego zamontować po prostu rowek byłby delikatnie po skocie w dół...

 

Ogólnie mądry po szkodzie, za późno się zainteresowałem tematem... jak ktoś ma cały boczek to są zestawy naprawcze które zapobiegają ,,obkręcania się ,, tego pałąka w rolecie i co za tym idzie wyłamaniu ząbka albo i więcej...  ale czy to działa nie wiem, ale to już nie istotne po szkodzie....

 

Coś będę myślał, jak wymyślę to na pewno się podzielę efektami... Byłem ciekaw jak koledzy sobie radzą w takich sytuacjach bo na pewno jest mnóstwo osób z takim problemem... Najprościej byłoby kupić boczek, gdyby był 😉

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avant tak poprostu ma ,ale na bank coś wykombinujesz bo naprawdę ujowo wygląda avant z bagażnikiem na wierzchu 😁. Ciekawi mnie czy problem dotyczy też b7 czy jest to jakos poprawione jeśli tak to czy taki boczek pasuje do b6? I najtrudniejsza sprawa znaleźć maritim nie połamany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b5 b7 b8 - wszystkie mają tę chorobę... ale w b8 jest to trochę inaczej rozwiązane, tzn również zaczep pada z tą różnicą że tam podobno jest zestaw naprawczy do tego, a sam element wymienny... czy boczek z b7 będzie pasował, nie wiem.... na pewno zapalniczka jest w innym miejscu, natomiast samo rozwiązanie zaczepu jest dokładnie takie same.... nie wiem czy w b7 vs b6 troszeczkę tył przy boczku, w okolicach na styku klapy bagażnika się nie różni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie po sprawie dorwałem drugi boczek... dodatkowo wstawiłem ten zestaw naprawczy :

ALLEGRO.PL

czy to coś pomoże, nie mam pojęcia... do tej pory z moich obserwacji na pewno roleta przestała trzeszczeć i nie lata już na dziurach góra/dół.... natomiast jak się uprzeć i chwycić ją rękoma za tył to nadal ma ruch góra dół, więc teoretycznie cały czas ma możliwość rozpierać uchwyt w którym siedzi góra dół ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem tego boczku w rękach ..może da się to jakoś wzmocnić od tyłu żeby złagodzić siłę która rozpiera ten uchwyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego że mam nowy boczek, a stary zdemontowany to mam komfort popatrzeć i pomyśleć.. Ja u siebie w porę wyłapałem ostatni moment bo zaczep cały tylko pęknięty ( coś nadmiernie mi piszczało/trzeszczało)...

 

W tygodniu zrobię zdjęcie jak to poszło... gdybym ,,przegapił,, to pewnie za jakiś czas oderwałby się cały ząbek wraz z kawałkiem boczka jak u kolegów...

 

z tego co oglądałem to drogi są dwie:

 

1)

-dorabiamy zaczep z uchwytu po meblach - lecz tutaj w b6/b7 no jest problem gdyż jedyna śruba montażowa jest powyżej osi zwijania rolety... mocując uchwyt w tym samym miejscu gdzie ona jest fabrycznie nastąpi brak miejsca aby pałąkiem rolety przejechać uchwyt i zaczepić... może są jakieś uchwyty ciut dłuższe aby sam zaczep wylądował w miejscu gdzie jest więcej przestrzeni, bo oryginalnie ta śruba jest centralnie w tyle gdzie szpara do wsuwania pałąka jest maksymalnie zmniejszona....

 

-kolejną opcją byłoby zamontowanie tego zaczepu meblarskiego na jakieś blaszce w kształcie L, ale tutaj choler wie czy po zamontowaniu tego nie będzie nam całej konstrukcji podnosić do góry....

 

2)reanimacja boczka....

 

- to akurat byłoby do zrobienia teoretycznie... należałoby odtworzyć kształt zaczepu.... to akurat to jest banał aby w jakimś plastiku czy nawet metalu dorobić cały fragment... Natomiast problemem jest scalenie dorobionego fragmentu boczka z resztą boczka zachowując minimum estetyki

 

-co do wzmocnienia sam nie wiem, trzeba byłoby to zalać czymś.. ale czym aby połączyło się również z tworzywem boczka...

 

 

innych opcji nie widzę... jakby ktoś był z gdyni i miałby pomysł którym się podzieli na forum to mogę swój stary boczek za paczkę fajek oddać...puki co zaczep jest tylko pęknięty....

Zawartość dodana 9 minuty później

znowu posłużę się zdjęciem modelu a4 b5 gdzie tam był banał w odniesieniu do naszego a4 b6/b7....

 

różnice:

 

kolor zielony to linia, miejsca gdzie dwa elementy (osłona słupka, boczek) się łączą na równi a za nimi pusta przestrzeń, jak widać w modelu b5 osłona słupka schodziła niżej niż boczek, u nas oba elementy są na równo i dochodzą do siebie w miejscu zaznaczonym zieloną linią....

 

kolor czerwony to miejsce w b6/b7 w którym mamy dostępną jedyną śrubę montażową...

Zdj-cie020.jpg.2a5607f73e6bab29c92ea3d63000732c.jpg

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to na drukarce zrobić, mam u siebie cały to coś wykminie żeby to schludnie wyglądało a było trwałe za razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Langista napisał(a):

Mogę to na drukarce zrobić, mam u siebie cały to coś wykminie żeby to schludnie wyglądało a było trwałe za razem.

albo kurcze coś takiego dorobić jak ten zastaw naprawczy z tą różnicą że odciąć to zielone i stworzyć takie ustrojstwo jak ten zestaw naprawczy z tą różnicą aby był zaczep

 

 

zestaw2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...