Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Jakie CB w kieszonkę po lewej stronie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą rozmawiałem z kolegą który pracuje w drogówce.. pytałem się go czy wie coś o radiach które nie maja homologacji.. powiedział ze nic nie wie. zapytałem się jak to z tym jest naprawdę. jeżeli mam CB radio (wyposażenie dodatkowe autka) to powinno ono być sprawne, jeśli chodzi o homologacje to musi mieć nalepkę na radiu. a ja do kolego jak mam sprzęt który nie ma nalepki- on to se kup i naklej.. a wiec policja się nie czepia cb radii pod warunkiem ze jest sie grzecznym podczas kontroli. ja juz postanowilem kupuje Unidena 520 Xl i antene presidenta indiana na 1\2 fali :) na allegro napisalem do 1 ze sprzedawcow pytanie o homologacje to odpisal : HOMOLOGACJA DOŁĄCZONA JEST DO INSTRUKCJI OBSŁUGI. już nic mu nie pisałem więcej o tym ze unden stracił ja i jaka homologacje dołączają. tak wiec dziś zamawiam i napisze jak już zamontuje jak mi się sprawuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą antenkę się stroi. Wyjątkiem mogą być magnesy, bo nie da się ich wystroić idealnie, ze względu na różne miejsce montażu (nigdy nie postawisz w tym samym miejscu, więc można tylko pi razy oko ustawić).

Zaczep zardzewiał bo był kiepskiej firmy. Teraz są powlekane plastkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma homologacje i policja się nie czepia to ciekaw jestem skąd takie durne nazwy aukcji na allegro http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=520xl

jedni sprzedają gruszkę inni uni..... a jeszcze inni uni.eny

PS: żeby było jasne - mam unidena 520xl i polecam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro ma homologacje i policja się nie czepia to ciekaw jestem skąd takie durne nazwy aukcji na allegro http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=520xl

jedni sprzedają gruszkę inni uni..... a jeszcze inni uni.eny

PS: żeby było jasne - mam unidena 520xl i polecam :wink4:

Podejrzewam że jak cofnęli homologację to ludzie kontrolujący co i jak się sprzedaje na allegro wycofali wszystkie aukcje (a raczej dorzucili do słownika zakazane słowo Uniden, gdzie automatem aukcja zostawała usunięta). Teraz się sprzedający boją wystawić pod nazwą "Uniden" aukcji, mimo że już jest wyprostowane, tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdą każdą antene trzeba stroic.. ale helikalne są strojone przez prducenta i przeciez nie skrócisz go bo nie ma takiej mozliwosci.. miejsce zamocowania wplywa przy tych natenach na zasieg..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdą każdą antene trzeba stroic.. ale helikalne są strojone przez prducenta i przeciez nie skrócisz go bo nie ma takiej mozliwosci.. miejsce zamocowania wplywa przy tych natenach na zasieg..

przecież mają stroiki :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam unidena 520 do niego w zestawie otrzymałem antenkę ml 145 kabel ma 4,5 m i idealnie pasuje do sedana tzn. radio w półce , kabel progami do bagażnika i lekki zapas aby postawić po lewej stronie na klapie , niczego nie stroiłem a zestawik dotychczas działa rewelacyjnie bez żadnego strojenia , i rada / nauczka dla wszystkich na przyszłość

jak macie cb i ciężką nogę to włączajcie radyjko , mnie się wielokrotnie zwróciło , z jedną wpadką która wynikła z mojego lenistwa , raz nie chciało mi się bata wyjąć z bagażnika gdy wracałem sobie w niedzielę do domu i pokarało mnie 10 punktami i pewną kwotą tylko dlatego że pomyślałem że policjanci to też ludzie i w niedzielę nie żerują na ludzkiej krzywdzie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam unidena 520 do niego w zestawie otrzymałem antenkę ml 145 kabel ma 4,5 m i idealnie pasuje do sedana tzn. radio w półce , kabel progami do bagażnika i lekki zapas aby postawić po lewej stronie na klapie , niczego nie stroiłem a zestawik dotychczas działa rewelacyjnie bez żadnego strojenia , i rada / nauczka dla wszystkich na przyszłość

jak macie cb i ciężką nogę to włączajcie radyjko , mnie się wielokrotnie zwróciło , z jedną wpadką która wynikła z mojego lenistwa , raz nie chciało mi się bata wyjąć z bagażnika gdy wracałem sobie w niedzielę do domu i pokarało mnie 10 punktami i pewną kwotą tylko dlatego że pomyślałem że policjanci to też ludzie i w niedzielę nie żerują na ludzkiej krzywdzie :polew:

No to faktycznie miałeś pecha... teraz za każdym razem bata wyjmujesz:P Ja zakupiłem unidena 520XL i antenę President Indiana. czekam na przesyłkę i będę montował radyjko w schowku po lewej stronie, myślę o wyprowadzeniu gruszki w tunelu ponieważ od zawsze trzymam ją w prawej dłoni i chyba się nie przyzwyczaję do lewej, antenę zamocuję na stałe ponieważ dość często jeżdżę za Strzyżów i w rodzinne strony za Lublin.. a ostanie 2 podróże o mały włos nie skończyły się mandatem i punktami.. 1 to Pan policjant powiedział mi że zdążyłem wyhamować :P 2 radar przenośny postawili zaraz za zakrętem, szczęście że wskazówka nie przekroczyła 70-tki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a pro pos Unidena, to utracił homologację i nic w tej materii sie nie zmieniło.

Oczywiście większość zadowolonych userów Ubota nie zdaje sobie sprawy z jego niedociągnięć, bo przecież jak jesteś np. na kanale 19 i nadajesz, to nie wiesz co się dzieje na kanałach sąsiednich. Ale co tam. To, że sie przeszkadza innym to przecież nie ważne.

Temat podobny do samopoziomowania przy BiXenonie. Ważne, że fajnie świeci, a to, że daje innym po gałach to juz ich problem :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a pro pos Unidena, to utracił homologację i nic w tej materii sie nie zmieniło.

Oczywiście większość zadowolonych userów Ubota nie zdaje sobie sprawy z jego niedociągnięć, bo przecież jak jesteś np. na kanale 19 i nadajesz, to nie wiesz co się dzieje na kanałach sąsiednich. Ale co tam. To, że sie przeszkadza innym to przecież nie ważne.

Temat podobny do samopoziomowania przy BiXenonie. Ważne, że fajnie świeci, a to, że daje innym po gałach to juz ich problem :wallbash:

Kolego.. z tego co mi wiadomo i ostatnio to sprawdzałem z kolega elektronikiem. porównanie presidenta jonego II i uniden 520 XL, w srodku sa identyczne wizuwalni i pod względem elektronicznym, mierzył miernikiem wszystko co sie dało i powiedział że są identyczne.. możliwe że wystarczy je odpowiednio ustawić i bedzie ok:) a skoro one są identyczne to president również powinien stracic homologację i powiem wiecej że jak jade na trasie i gadam np. na kanale 20 to czesto slychac jak mobilki pytaja o drogę ( nie wierzę że słychać tylko tych co nadają z unidenów), więc większośc producentów powinna ją stracić.

jesli chodzi o xenony i braku samopoziomowania to zgadzam się z toba w 100% ze za coś takiego to powinni dowód zabierać! bo rażą jak cholera!

jeśli chodzi o homologację to ja dostałem papier do radia na którym jest data 2005-grudzień. i pieczątka kolesia u którego kupiłem, na radiu nie ma naklejki CE i pewnie sobie jakąś załatwie i nakleje w razie w żeby nie mieć problemów, albo będę woził tego kwita co mi koleś dał i jak coś to powiem że mam coś takiego i nie wiedziałem o tym że nie uniden nie ma homologacji... w tedy będą ścigać kolesia który mi sprzedał radyjko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na stole obu na raz, także o pomiarach nic Ci nie powiem. Miałem oba na "testach" organoleptycznych. I moim zdanie Prezio chodzi lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem okazje widziec je od srodka i wyniki pomiarów. uwazam ze ci co mowia ze sa to inne radia poprostu nie wiedza ze president moze byc lepiej ustawiony od unidena i stad moga byc roznice.. no nic mam unidena 520 XL i jak dostane antene zamontuje to bede testowal i podziele sie spostrzeżeniami na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kupiłem Jonego II z ASC3 i antenkę Sirio Omega. Chodzi to o niebo lepiej niż Alan 100 +, który mi się do Audi nie mieścił w lewą półkę. Ogólnie zestaw jest OK. ASC działa średnio. Czyli prawie go nie używam. Lepiej na ustawieniu ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden stracil homologacje bo jest kopią presidenta. Zrobiony jest tak samo na tych samych gratach co president. Ma tylko inna obudowe. Z ta utrata homilogacji chodzilo bardziej o tak jak by kopiowanie czegos bez pozwolenia, o prawa autorskie. Czaicie baze chyba ;)

co do policji, jak wiecie lub nie śmigam maluchem :decayed: Mam unidenka 510 i antenke hastlera.... Przy kontroli czepiali sie wszystkiego tylko nie radia choc darlo sie w niebogłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden stracil homologacje bo jest kopią presidenta. Zrobiony jest tak samo na tych samych gratach co president. Ma tylko inna obudowe. Z ta utrata homilogacji chodzilo bardziej o tak jak by kopiowanie czegos bez pozwolenia, o prawa autorskie. Czaicie baze chyba ;)

Oj Kolego. Ja czaje bazę, ale Ty chyba nie bardzo. Wejdź na strone UKE, to sie dowiesz, dlaczego Ubot stracił homolagcję.

A juz co do kopiowania, to nieźle pojechałeś. Wspomniany President jest robiony na licencji Unidena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala ta Historie slyszalem wiec nie moge powiedizec ze to do konca prawda

Więc nie powtarzaj głupot to nie forum plotkarskie. Taj jak napisał truckmaniac powód utraty homologacji jest wyraźnie podany na stronie UKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

a jak ciągniecie kabelek z tego schowka po lewej stronie do anteny? I jak się podłaczacie do zasilania?

ja dziś zamontowałem cb i powiem wam że zrezygnowałem z tej małej półki po lewej stronie.. cieżko zamontować na stałe na mocowaniu.. a bez mocowania rusza się.. więc włożyłem je w ta szeroką kieszeń pod kierownica tam pasuje idealnie:) moze w przyszlosci sobie zmienie miejsce moze na schoewk, do jest ciekawe miejsce.. jeśli chodzi o zasilanie to narazie wziąłem z kostek po lewej stronie (ja sobie zrobiłem na kluczyk, jak przekrece to mi się włącza radyjko) jeśli chodzi o antene to dopiero w poniedziałek bede ja instalował na stałe i dokladnie sie zastanowie jak puszcze kabel(antene bede instalowal na klapie bagaznika), jak zrobie wszystko to zrobie jakies foty i opisze na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

a jak ciągniecie kabelek z tego schowka po lewej stronie do anteny? I jak się podłaczacie do zasilania?

ja dziś zamontowałem cb i powiem wam że zrezygnowałem z tej małej półki po lewej stronie.. cieżko zamontować na stałe na mocowaniu.. a bez mocowania rusza się.. więc włożyłem je w ta szeroką kieszeń pod kierownica tam pasuje idealnie:) moze w przyszlosci sobie zmienie miejsce moze na schoewk, do jest ciekawe miejsce.. jeśli chodzi o zasilanie to narazie wziąłem z kostek po lewej stronie (ja sobie zrobiłem na kluczyk, jak przekrece to mi się włącza radyjko) jeśli chodzi o antene to dopiero w poniedziałek bede ja instalował na stałe i dokladnie sie zastanowie jak puszcze kabel(antene bede instalowal na klapie bagaznika), jak zrobie wszystko to zrobie jakies foty i opisze na forum :)

Ten sposób montażu już jest opisany przez moją osobę właśnie w miejscu w którym opisałeś. Chyba nie ma sensu dublować.

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t66418.0.html;highlight=cb[br]Dopisany: 10 Maj 2009, 00:10_________________________________________________Ale jak chcesz się pochwalić swoim pomysłem to umieszczaj, co dwa opisy to nie jeden heheh

Ja później przeszedłem na montaż pod podłokietnikiem i jestem zadowolony, bo ja muszę CB wyjmować, a z tamtego miejsca pod kierą było ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...