Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dolalem benzyny do diesla


kirenos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem na stacji i był gosciu co wlewa paliwo, i wlal przez przypadek za jakos 25zlotych benzyny. Na swoj koszt wlal za 150zl i powiedzial, ze nic sie nie stanie, wiec pojechalem jakos 30km i nic sie na ten moment nie dzieje, jest sie czego obawiac? Audi z 2009 roku, 2.0 diesel 143km, czy cos sie moze stac po wlaniu takiej ilosci benzyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej do pelna ON i mozesz smigac. Za 25zl benzyny to jest jakies 4.5l wiec jakiejs tragedii nie ma. Jak sie boisz to dolej kapke mixolu aby natluscic paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpalałbym auta i na koszt stacji paliw, auto na lawetę i do warsztatu na odessanie paliwa. Szczególnie jeszcze w tym modelu i roczniku, gdzie pompy na samym ON już się zacierają, nie mówiąc o domieszce benzyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość benzyny do 20% w dieslu nie powinno nic szkodliwego wyrządzić silnikowi ale jak Kolega już podpowiedział warto dolać oleju 2T w ilości 250ml na 50 litrów ropy.

Benzyna działa jak rozpuszczalnik i film smarujący zdecydowanie jest osłabiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic mu nie będzie bo teoretycznie, tak jak koledzy już pisali, do 20% powinien przetrawić,. Można także dolać oleju 2T do lepszego smarowania. Problem tylko jak Ci się za 1000 km pompa zatrze i puści opiłki w układ. Wtedy gruba kasa za naprawę. Dlatego na przyszłość, nie uruchamia się silnika w takich sytuacjach, jak chcesz mieć 100% pewność, że nic się nie stanie po niewłaściwym zatankowaniu. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odessał i zalał nowe ale to moje zdanie. W starych 1.9 tdi bym zostawił bo one na wszystkim jeździły ale te 2.0 cr z pierwszych lat progukcji mają akurat kjowe pompy wysokiego ciśnienia. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzię git bo nie jestem jasnowidzem i nie wiem czy pompa już nie przytarła. Po oddessaniu zmnejszy się ryzyko, że się zatrze tym paliwem, które teraz masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj wysoki stan paliwa w baku,tzn często dolewaj i powinno być ok.Aczkolwiek tak jak kolega wyżej najbardziej bałbym się o pompę za jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki gość ma najprostszą robotę na świecie 'tankowacz'  - i nie potrafi jej właściwie wykonać .Mega dzban jak dla mnie i nie ma że każdemu się może zdarzyć. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dekiel 13 napisał:

Z innej beczki gość ma najprostszą robotę na świecie 'tankowacz'  - i nie potrafi jej właściwie wykonać .Mega dzban jak dla mnie i nie ma że każdemu się może zdarzyć. :grin:

Kolego wiesz co to jest dzień świstaka przy codziennych tych samych obowiązkach każdemu może się coś popertać.

Jestem pedantem i raczej typem super dokładnym i też do diesla nalałem benzyny, każdemu może się zdarzyć.

Nie ma co bić piany silnikowi ani tej nieszczęsnej pompie nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, KINIAM napisał:

Kolego wiesz co to jest dzień świstaka przy codziennych tych samych obowiązkach każdemu może się coś popertać.

Jestem pedantem i raczej typem super dokładnym i też do diesla nalałem benzyny, każdemu może się zdarzyć.

Nie ma co bić piany silnikowi ani tej nieszczęsnej pompie nic nie będzie.

 Gościu nalewa  tylko. Dlatego napisałem,  że ma najprostszą robotę na ziemi. Kurła pistolet zielony lub czarny po upewnieniu się jaki ma silnik tankowane auto . Jedno pytanie  i jedna czynność , tyle . Dla mnie gość jest idiotą zawodowym.

Nie porównuj siebie bo robisz na co dzień co innego a on jest zawodoffcem jak widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...