Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewanie przedniej szyby


Koalakm

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Nie jestem pewien czy mam podgrzewanie przedniej szyby, dlatego pytam :)

Otoz patrzac na ikonke i porownujac ja do ikonki przycisku podgrzewania tylnej szyby to sa podobne - takie same znaczki. Oczywiscie jak wcisne przycisk od przedniej szyby wlacza sie na max nadmuch. Moje pytanie:

Czy w A4 B9 to moze podgrzewana przednia szyba to standard ale zrobili to tak ze wyzwala takze nadmuch? W samej szybie nie widze zadnych drucikow itp, ale gdzies slyszalem ze juz jest inna technologia niz jak w fordach to bylo ze jak sie przyjrzeć to widac takie malutki druciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewana przednia szyba nie jest standardem. Jest jako pocja w konfiguracji pojazdu. W pojazdach z ogrzewaniem przedniej szyby, po uruchomieniu przycisku rozmrażania przedniej szyby (max) dioda na tym przycisku miga, gdy ogrzewanie jest aktywne. W pojazdach bez ogrzewania dioda tylko świeci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i piekne wytlumaczenie, jak zwykle Muskel :) Dziekuje

Jeszcze doszczegolawiajac - ja nie mam to nie sprawdze. Czy jak ktos ma to podgrzewanie to mimo wszystko wcisniecie tego przycisku powoduje ze takze nadmuch jest na maxa automatycznie robiony na szybe?

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nadmuch także kieruje na szybę pełną parą. Obecnie ogrzewanie przedniej szyby w koncernie VAG nie jest realizowane drucikami w szybie tylko warstwą folii pokrytej srebrem.

Tu jest filmek jak to się sprawuje

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie :)

Jeszcze jedno pytanie aby temat calkowicie wyczerpac - mysle ze moze sie komus przydac.

Czy jezeli jest to ogrzewanie to ZAWSZE po wcisnieciu zalaczone jest podgrzewanie? W sensie czy to jest zalezne od temp. zewnetrznej? Czyli jak jest na zewnatrz +20 i wcisne ten przycisk to wtedy zawsze kontrolka mruga i zalaczane jest podgrzewanie? Czy moze byc sytuacja ze wtedy tylko nadmuch jest a kontrolka stale swieci (zakladajac ze jest opcja podgrzewania w aucie)?

P.S. Tak czy tak dziwi mnie ze laduja taka sama ikonke (w sensie ten znaczek) ktory wprowadzic moze w blad czy jest podgrzewanie czy nie ma - jak tu czlowiek sam ma wiedziec ze jak miga to jest a jak nie miga to nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Koalakm napisał:

 

Czy jezeli jest to ogrzewanie to ZAWSZE po wcisnieciu zalaczone jest podgrzewanie? W sensie czy to jest zalezne od temp. zewnetrznej? 

Jest zależne od temp. zewnętrznej.

19 minut temu, Koalakm napisał:

 jak tu czlowiek sam ma wiedziec ze jak miga to jest a jak nie miga to nie ma ;)

Pisze w instrukcji obsługi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Muskel1 napisał:

"Pisze w instrukcji obsługi:wink:"

Sprawdzilem w VIN i tak dla innych moze se przydac jak wyglada opis i oznaczenie:

bez ogrzewania: 4GF szyba przednia (szkło atermiczne-laminowane)

z ogrzewaniem:  4GR przednia szyba, szkło izolujące, ogrzewana

 

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Z ciekawości podłączę się pod temat.
U mnie na wlepie widnieje symbol 4GQ - szyba przednia, ogrzewana (szkło zespolone-izolujące) to czy też oznacza, że mam taką szybę ogrzewaną ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomasm64 napisał:

Witam.
Z ciekawości podłączę się pod temat.
U mnie na wlepie widnieje symbol 4GQ - szyba przednia, ogrzewana (szkło zespolone-izolujące) to czy też oznacza, że mam taką szybę ogrzewaną ?!

Hej.

Tak tak, inna wersja ale jak napisano ze ogrzewana to ogrzewana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koalakm, a jak wyglądają u ciebie te ikonki, bo ty masz chyba B9 a ja mam B8 ?!

U mnie wygląda panel klimy tak: 6dea8a9bd824.jpg

i chodzi o ten przycisk w kółku ?!

Edytowane przez tomasm64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomasm64 napisał:

Koalakm, a jak wyglądają u ciebie te ikonki, bo ty masz chyba B9 a ja mam B8 ?!

U mnie wygląda panel klimy tak: df46f9b56030.jpg

tak ja mam b9. Nadal jednak twierdze ze powinni jakos ikonka inaczej oznaczac aby klient wiedzial czy ma grzanie szyby przedniej czy nie ma... U Ciebie w raporcie z VIN widac ze masz - natomiast jak dziala nie wiem - czy tak jak pisal Muskel ze powinna migac kontrolka jak grzanie jest aktywne czy jakos inaczej to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby uruchomić to ogrzewanie przyciskasz tylko ikonkę, czy może trzeba ją dłużej przytrzymać i czy to się dzieje z włączonym silnikiem czy tylko z włączonym zapłonem ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomasm64 napisał:

Czy aby uruchomić to ogrzewanie przyciskasz tylko ikonkę, czy może trzeba ją dłużej przytrzymać i czy to się dzieje z włączonym silnikiem czy tylko z włączonym zapłonem ?!

Niestety nie wiem jak u Ciebie, ale sadze ze tak jak pisal Muskel w b9, wciskasz i koniec - jak jest temp ponizej (nie wiem ilu) to zalaczy sie tez automatycznie ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, sprawdziłem i u mnie tylko dioda świeci nie miga, czyli chyba lipa z tą podgrzewaną szybą.

Może nie dokładnie są tłumaczone symbole z wlepy i można sobie chęci narobić na dobre wyposażenie i się rozczarować !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomasm64 napisał:

No niestety, sprawdziłem i u mnie tylko dioda świeci nie miga, czyli chyba lipa z tą podgrzewaną szybą.

Może nie dokładnie są tłumaczone symbole z wlepy i można sobie chęci narobić na dobre wyposażenie i się rozczarować !!!

W jakim modelu? B8 czy B9? Tu jest mowa o B9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku wymiany, można zastąpić zwykłą szybę szybą ogrzewaną? Czy oprócz samej szyby konieczny jest zakup jakiejś elektroniki, czy wystarczy samo kodowanie? Czy dodatkowo trzeba wymienić również panel klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka odpowiedź, to żadna odpowiedź. Jeśli starasz się pomóc, to powiedz co konkretnie trzeba dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poza szybą dołożyć moduł grzanej szyby, podłączyć to razem z panelem klimatronikiem i zapewne odpowiednio zmienić kodowanie klimatronika. Jak wspomniał w pierwszych postach @Muskel1, Audi nic za frajer już nie daje i nie łudził bym się, abyś moduł już miał zamontowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...