Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana silnika- kompatybilność AVJ,BFB,BEX


marcinbob_89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oddałem auto do mechanika w celu wymiany uszczelki pod głowicą i remontu głowicy, ponieważ od dłuższego czasu był problem z ubytkiem płynu, a ostatnio nawet oleju, niestety okazało się, że na każdej tulei są głębokie rysy. Mechanik twierdzi, że rysy powstały przez opiłki powstałe podczas nawiercania kolektora pod LPG. Auto ma nalatane ponad 380 tys, z czego osobiście zrobiłem ponad 170 tys, praktycznie zaraz po kupnie była założona instalacja LPG. Nie chcę pchać się w duże koszty remontu, zważając że przy tym przebiegu nie wiadomo w jakim stanie jest dół silnika.Rozważam wymianę całego silnika i tu pytanie czy BFB jest zamienne p&p z AVJ lub BEX? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinbob_89 napisał:

Mechanik twierdzi, że rysy powstały przez opiłki powstałe podczas nawiercania kolektora pod LPG.

Po takim czasie nie wyszło by to

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pila24 napisał:

Po takim czasie nie wyszło by to

Dokładnie mam podobne zdanie, w dodatku inny mechanik mówi, że nie ma tam możliwości nawiercenia kolektora bez jego ściągania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, więc napisze w starym. Jestem po wymianie silnika, niestety kłopotów ciąg dalszy, mam spory ubytek płynu chłodzącego, w ciągu 2 tyg dolałem około 3 l płynu albo więcej, namierzyłem wyciek na wężu od chłodniczki oleju, co gorsza na bagnecie robi się masełko, dziś jeszcze zaświecił check, zacząłem się lepiej przyglądać i namierzyłem jeszcze taką nieszczelność na gumowym kolanku

IMG_20211204_140504[1].jpg

IMG_20211204_135752[1].jpg

IMG_20211204_140958[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2021 o 17:21, marcinbob_89 napisał:

Dokładnie mam podobne zdanie, w dodatku inny mechanik mówi, że nie ma tam możliwości nawiercenia kolektora bez jego ściągania

Jak najbardziej jest taka możliwość, ten kolektor bez problemu można nawiercic bez demontazu. Rysy na cylindrach jak najabrdziej mogly powstac przez opiłki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pękniętego kolanka tego nad turbiną, problem z masłem na bagnecie znikł, zrobiona płukanka i zalany nowy olej+wymiana filtra i nie widać żeby się coś działo. Odnośnie wycieku płynu, po wymianie węża od chłodniczki oleju problem dalej istnieje, ale prawdopodobnie puściła pompa płynu bo teraz ewidentnie widać wyciek w okolicy pompy, tak więc czeka mnie jeszcze wymiana pompy i rozrządu.

Edytowane przez marcinbob_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...