Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzymajacy zacisk


kamil8372

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam problem z trzymającym zaciskiem przedniego koła. Po podniesieniu auta i zakręceni kołem czuć wyraźny opór, został wymieniony zacisk hamulcowy oraz przewód elastyczny wraz z płynem hamulcowym. Jest trochę lepiej ale nadal koło trzyma. Zastanawiam się nad pompa hamulcowa. Miał ktoś podobni przypadek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy zacisk był nasmarowany wszystko ładnie chodziło, przewód gumowy nowy więc na pewno drożny a czy stalowy to ciężko powiedzieć  ale raczej tak bo płyn przy zmianie elastycznego leciał dość mocno

Edytowane przez kamil8372
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że wezmę klucz, pobujam zaciskiem i koło już jest odblokowane więc to problem z cofnięciem się tłoczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na stacji diagnostycznej, opór na przodzie w prawym kole 0.17 w lewym tym co trzyma 0,25 co ciekawe siła hamowania w prawym kole była większa o około 30 procent niż w lewym. 

I jeszcze jedno pytanie po zdjęciu zacisku, złapaniu za tarcze i zakręceniu tarcza robi max pół obroty czy to nie za mało? Może dostało i łożysko

 

Edytowane przez kamil8372
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdjąłem zacisk ale tym razem założyłem koło i wykonuje ono z 1 no moze 1.5 obrotu mniej więcej jak z drugie strony więc może sama tarcza to za mało zeby się kręciło? Zresztą po ponownym założeniu zacisku i napompowania hamulcem koło wyraźniej mocniej trzymało po drugie stronie choćbym nie wiem ile pompował hamulec kręci się swobodnie. Zastanawia mnie bo podłączeniu vcds i sprawdzenia ciśnienia w układzie hamulcowym pokazywało od 0.3 bara do 0.6 nie powinno być tam 0? Po wciśnieciu hamulca do oporu pokazuje ponad 100 bar. Zastanawia mnie to że nawet jak dotknę minimalnie hamulec to auto już zaczyna delikatnie hamować, czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...