Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom oleju w 2.0 TDI (BPW)


wadiz

Rekomendowane odpowiedzi

Hello wszystkim Forumowiczom!

 

Od pewnego czasu głowie się i troje jak sprawdzić (poprawnie) olej w Audi a4b7. Posiadam bagnet typu : (patrz link) ten po prawej stronie po środku strony internetowej. Bagnet jest oryginalny audi z tego co zauważyłem. Instrukcja poddaje, żeby sprawdzić olej na rozgrzanym silniku, tylko na rozgrzanym (5-10 minut po zgaszeniu) jest lekko ponad minimum a po nocy prawie maksimum (zimny silnik). Jak wiadomo niski stan szkodzi i wysoki również. Na miarce nie ma miary dla rozgrzanego czy dla zimnego motoru. Ostatnio parę razy sprawdziłem w rożnych odstępach czasowych po zgaszeniu 5,7, 10  i 15 minut, a  poziom był lekko ponad minimum, więc dodałem 300-400 ml oleju. Po rozgrzaniu motoru i sprawdzeniu stanu po 5 minutach stan był na maks, po 7-8 ponad maks... Teraz moje pytanie jak sprawdzać, może miarkę mam nie tą co trzeba? Ktoś prowadził jakieś szersze badania naukowe co inżynierowie Audi mieli na myśli?!

FORUM.VW-PASSAT.PL

Mam bardzo prozaiczne pytanie, na które odpowiedzi nie znalazłem, ani na forum, ani w instrukcji... Instrukcja onosi się tylko do min-max poziomu oleju silnikowego. Na obrazku jest trochę inny bagnet niz w...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj tak jak w instrukcji najlepiej zaraz po zgaszeniu auta, masz mieścić się w przedziale na miarce, najlepiej bliżej max.

Po nocy jest więcej z racji tego, że z uwagi na usytuowanie filtra oleju w Twoim silniku olej z filtra może spłynąć do miski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 16:48, pelonek1 napisał:

Po nocy jest więcej z racji tego, że z uwagi na usytuowanie filtra oleju w Twoim silniku olej z filtra może spłynąć do miski

Olej nie ma prawa spłynąć w ciągu  dnia z filtra do miski. Jak tak sie dzieje to podstawa filtra oleju do wymiany/naprawy. 

Lej tak, zeby po nocy bylo na max- na bagnecie jest strzalka i napis max. Dzieki temu bedziesz mógł sprawdzic czy Ci oleju ubywa/przybywa co przy pomiarze po 10min jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju powinno być tak 3/4 miarki lub pomiędzy. Też mam BPW. Pamiętaj, że olej też ścieka do miski po jeździe i jak na gorącym masz Max to po jeździe jak ścieknie może być ponad max a to niezbyt dobrze wpływa na uszczelki min pokrywy zaworów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kimas97 napisał:

Oleju powinno być tak 3/4 miarki lub pomiędzy. Też mam BPW. Pamiętaj, że olej też ścieka do miski po jeździe i jak na gorącym masz Max to po jeździe jak ścieknie może być ponad max a to niezbyt dobrze wpływa na uszczelki min pokrywy zaworów. 

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Kimas97 napisał:

Dev a Twoim zdaniem jak to powinno wyglądać? 

Masz bagnet ? Masz

Wlasciwy Stan oleju określany jest właśnie na nim, OD - DO. Tak określił producent. 

Teoria swoje a życie swoje.

Ja zawsze leje na Max-a i sprawdzam chwilę po odpaleniu. Olej w silniku jest nie tylko po to aby smarować silnik ale jest też wymiennikiem ciepła. Im mniej oleju w silniku tym wyższa jego temperatura a co za tym idzie olej szybciej traci swoje właściwości.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...