Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 35Tfsi S-tronic Red Tango


daniell162

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Langista napisał:

Ja bym jeszcze trochę pojeździł, może siądą po kilku tysiącach km.

Jeśli siądą to może z centymetr a tu jest potrzebne min 3cm moim zadaniem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że wyżej stoi ma też swoje zalety,. Mnie np nieprzeszkadza to w moim A4 , ale rozumiem że ktoś może chcieć niżej.  Te 170 tys to już wysoka cena  , ale jeszcze do zaakceptowania, takie czasy niestety , 2 lata temu za 170 miałbyś jeszcze S-Line i  wszystkich asystentów , inne dekory . ale niestety te ceny już nie wrócą.

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 21:19, daniell162 napisał:

Jeśli siądą to może z centymetr a tu jest potrzebne min 3cm moim zadaniem

Nawet 5 centów , wygląda jak allroad na maksa w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są plusy i minusy niewątpliwie jeśli chodzi o wygląd jest minus ale wszelakie przeszkody jest plus, brat ma obecnie c klasę w206 i prześwit z przodu od plastiku do drogi jest znikomy. Trzeba uważać na każdym kroku. 

Nie ma co porównywać co było dwa lata temu bo jak wspomniałem dzisiaj to auto cenią ponad 200tys co wg mnie w porównaniu do konkurencji jest kwotą nie do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, daniell162 napisał:

Są plusy i minusy niewątpliwie jeśli chodzi o wygląd jest minus ale wszelakie przeszkody jest plus, brat ma obecnie c klasę w206 i prześwit z przodu od plastiku do drogi jest znikomy. Trzeba uważać na każdym kroku. 

Nie ma co porównywać co było dwa lata temu bo jak wspomniałem dzisiaj to auto cenią ponad 200tys co wg mnie w porównaniu do konkurencji jest kwotą nie do przyjęcia

A jak porównania do C klasy brata? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, matbruk napisał:

A jak porównania do C klasy brata? 

Wydaje mi się że jego c klasa jest autem nowocześniejszym, bo to jest najnowszy model. Jeśli chodzi o zewnętrzne strony to tu nie ma wielkich różnic, osobiście mam wrażenie że te nowe światła LED w Mercedesie lepiej działają niż matrixy tzn wycinają bardzo dokladnie. Auto w pakiecie amg prezentuje się ładnie, 9 biegowy automat świetna sprawa na autostrady, działanie start stop to jest przepaść na niekorzyść a4, w Mercedesie nie poczujesz momentu włączenia auta. Sam dzwiek silnika dużo fajniejszy niż a4. Środek nie każdemu pasuje, ten duży ekran na żywo wg mnie  wygląda ok system kamer 360 kosmos jak to wygląda,  podświetlenie ambient robi wrażenie, fotele wydaje mi się że akurat w a4 są wygodniejsze, miejsca w tylnim rzędzie wydaje mi się że mercedes ma minimalnie więcej. Byliśmy teraz na  krótkim wypadzie w górach na dwa auta u niego spalanie 8l przy silniku 1.5 170KM u mnie 7.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, daniell162 napisał:

Wydaje mi się że jego c klasa jest autem nowocześniejszym, bo to jest najnowszy model. Jeśli chodzi o zewnętrzne strony to tu nie ma wielkich różnic, osobiście mam wrażenie że te nowe światła LED w Mercedesie lepiej działają niż matrixy tzn wycinają bardzo dokladnie. Auto w pakiecie amg prezentuje się ładnie, 9 biegowy automat świetna sprawa na autostrady, działanie start stop to jest przepaść na niekorzyść a4, w Mercedesie nie poczujesz momentu włączenia auta. Sam dzwiek silnika dużo fajniejszy niż a4. Środek nie każdemu pasuje, ten duży ekran na żywo wg mnie  wygląda ok system kamer 360 kosmos jak to wygląda,  podświetlenie ambient robi wrażenie, fotele wydaje mi się że akurat w a4 są wygodniejsze, miejsca w tylnim rzędzie wydaje mi się że mercedes ma minimalnie więcej. Byliśmy teraz na  krótkim wypadzie w górach na dwa auta u niego spalanie 8l przy silniku 1.5 170KM u mnie 7.3

Najnowszy Mercedes C jest technicznie o generację wyżej od obecnej A4, bo jednak poza liftingiem, A4 B9 jest produkowane już od 7 lat. Dopiero B10 będzie bezpośrednią konkurencją dla Mercedesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie trzeba poczekać na B10 i zobaczyć co zaoferuje w stosunku do mercedesa.

Co do mojej a4 dziś wymienili mi olej przy przebiegu 2700km chciałem żeby się przyjrzeli jeszcze tym drzwiom czemu trzeba trzasnąć żeby zamknać niby cos posmarowali regulacji podobno nie ma tak ma ten typ już :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, daniell162 napisał:

Dokładnie trzeba poczekać na B10 i zobaczyć co zaoferuje w stosunku do mercedesa.

Co do mojej a4 dziś wymienili mi olej przy przebiegu 2700km chciałem żeby się przyjrzeli jeszcze tym drzwiom czemu trzeba trzasnąć żeby zamknać niby cos posmarowali regulacji podobno nie ma tak ma ten typ już :grin:

Nie ma? Pokaż zdjęcie zamka i zawiasów, może trzeba czegoś nauczyć tych specjalistów? Ręce opadają, jak w d*pie mają dzisiaj klienta od momentu zapłaty hajsu za samochód.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Langista napisał:

Nie ma? Pokaż zdjęcie zamka i zawiasów, może trzeba czegoś nauczyć tych specjalistów? Ręce opadają, jak w d*pie mają dzisiaj klienta od momentu zapłaty hajsu za samochód.

Mówił doradzca że lepiej nic nie kombinować przy tym bo bd szumieć itp itd:facepalm:

IMG_20220124_193902.jpg

IMG_20220124_193923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dazwid napisał:

Najnowszy Mercedes C jest technicznie o generację wyżej od obecnej A4, bo jednak poza liftingiem, A4 B9 jest produkowane już od 7 lat. Dopiero B10 będzie bezpośrednią konkurencją dla Mercedesa. 

A czemu nie chciałeś też tego mercedesa ? A wolales A4,. Jaka  cena za merca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, matbruk napisał:

A czemu nie chciałeś też tego mercedesa ? A wolales A4,. Jaka  cena za merca?

Cena za merca była koło 218tys ja sobie za budżet ustawiłem 150tys a i tak przebilem na 170. Można pow że cena zdecydowała, a w tej kwocie 150-170tys a4 to dobry wybór moim zdaniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, daniell162 napisał:

Cena za merca była koło 218tys ja sobie za budżet ustawiłem 150tys a i tak przebilem na 170. Można pow że cena zdecydowała, a w tej kwocie 150-170tys a4 to dobry wybór moim zdaniem 

Uważam że A4b9 to dobry wybór , bo sam też takim jeżdżę , rzeczywiście cena za merca bardzo wysoka , ale to tegoroczna nowość, a BMW seria 3 rozważales? Chociaż tam cena pewnie też zbliżona bardziej w stronę mercedesa.  Tak poza tematem to mi się marzy q5 sportback TFSI ale cena około 300 tys jest dla mnie zaporowa.

 

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, matbruk napisał:

Uważam że A4b9 to dobry wybór , bo sam też takim jeżdżę , rzeczywiście cena za merca bardzo wysoka , ale to tegoroczna nowość, a BMW seria 3 rozważales? Chociaż tam cena pewnie też zbliżona bardziej w stronę mercedesa.  Tak poza tematem to mi się marzy q5 sportback TFSI ale cena około 300 tys jest dla mnie zaporowa.

 

Tak BMW trójkę również rozważałem, bo użytkowałem piątkę F10 i byłem z niej bardzo zadowolony, natomiast cena tak jak mówisz zbliżyła się do merca. Za te 170tys trafiały się na placu praktycznie podstawowe  opcje więc nawet się nie zastanawiałem tylko wybrałem audi. Kumpel kupił teraz 508 peugeota 1.6 225km w full opcji za 178tys z zewnątrz bardzo fajne auto, super wyposażone tylko ten środek musi się podobac. 

Każdy ma jakieś marzenia motoryzacyjne niestety budżet je często sprowadza na ziemię :thumbdown:

Edytowane przez daniell162
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peugeot jakoś nigdy nie może mnie do siebie przekonać, jak każde francuskie auto , ale każdy ma swoich motoryzacyjnych faworytów. Plusy są takie że jest full opcja poniżej 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty jak oceniasz swoją a4 ? Ile już najechałes kilometrów i jakie masz odczucia co Cię denerwuje a co chwalisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daniell162 napisał:

A Ty jak oceniasz swoją a4 ? Ile już najechałes kilometrów i jakie masz odczucia co Cię denerwuje a co chwalisz

To jest juz moje 3 audi A4 z rzędu ,ale pierwszy nowy samochód zakupiony w salonie, wcześniej miałem A4b5 i a4b8.

Mam tak jak Ty sedana, podoba mi się linia auta, silnik też mile mnie zaskoczył, układ jezdny bardzo precyzyjny jak to w Audi, wyciszenie na plus,  bardzo fajny przejrzysty i z bardzo dobrą grafiką virtual cockpit z możliwością navi na całym ekranie, sterowanie głosowe działa według mnie bardzo dobrze (mam porównanie do nowego kaszkaja , gdzie działało to fatalnie, 10 prób z rzędu i każda nieudana ). Fajna kamera cofania z szerokim kątem,  siedzenia wygodne , pre sense działa sprawnie już kilka razy mnie wychamowal w ruchu miejskim , miejsce z tyłu daje radę , mam 4 osobowa rodzinę , Ambient lught wielokolorowe bardzo mi się podoba ,brakuje mi matriksow (mam full LED , świeca bardzo dobrze ) ale wiadomo że to nie matrix,  i brakuje mi side assist,  i aktywnego tempomatu .  auto mam 2 lata  przejechałem 30 tys km. 

 

 

 

 

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Side assist przydatna sprawa, dobrze że mam to na pokładzie co do pre sense jeszcze nie odczułem działania tego systemu bo nie było jakiejś sytuacji awaryjnej. Kamerka jest fajna tylko minus ogromny że nie jest chowana i w porę roku jak teraz cały czas jest brudna.

Rozumiem że żadnych usterek na odcinku tych 30tyś nie miałeś? jesteś dopiero po pierwszym serwisie olejowym? rozszerzałeś gwarancje czy standardowo masz 3lata bądź 90tyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, daniell162 napisał:

Side assist przydatna sprawa, dobrze że mam to na pokładzie co do pre sense jeszcze nie odczułem działania tego systemu bo nie było jakiejś sytuacji awaryjnej. Kamerka jest fajna tylko minus ogromny że nie jest chowana i w porę roku jak teraz cały czas jest brudna.

Rozumiem że żadnych usterek na odcinku tych 30tyś nie miałeś? jesteś dopiero po pierwszym serwisie olejowym? rozszerzałeś gwarancje czy standardowo masz 3lata bądź 90tyś?

Bez awari,  pierwszy olej zmieniłem na własne życzenie po 10 tys. Druga wymianę miałem przy stanie licznika 26 tys. ( Obowiązkowy serwis) były dwie akcje serwisowe na obudowę rozruszniko-alternstora i jakąś zmiana softu na czujnik zapięcia pasów , gwarancję mam na 3 lata bo przy zakupie chciałem opony zimowe w cenie i powiedzieli że albo to albo tamto. Ale jest możliwość przedłużenia do 5 lat.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 16:37, daniell162 napisał:

chciałem żeby się przyjrzeli jeszcze tym drzwiom czemu trzeba trzasnąć żeby zamknać niby cos posmarowali regulacji podobno nie ma tak ma ten typ już :grin:

Żartujesz chyba. Które to drzwi? Wszystkie? Odbierałem swoje pod koniec grudnia. Z drzwiami kierowcy jest u mnie też coś nie tak. Trzeba bardziej trzasnąć, żeby się zamknęły. Reszta drzwi w porządku. Za jakiś miesiąc pojadę na pierwszą wymianę oleju po ok. 1500 km, ale tych drzwi to im nie odpuszczę. Nawet jakby mieli całe drzwi lub zamki rozbierać. Drugie Twoje spostrzeżenie też pokrywa się z moim. Chodzi o delikatne telepanie autem zaraz po odpaleniu. Mam tak samo. Ponoć ten typ tak ma, bo wszyscy o tym piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...