Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 35Tfsi S-tronic Red Tango


daniell162

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Dopiero rozpoczynam przygodę z moim nowym Audi więc postanowiłem się przywitać z użytkownikami forum:) 

Jest to moje pierwsze Audi (używałem chwile A6 C6 ojca) wcześniej używałem praktycznie same Alfy od 166, 159 po Giuliette:) Był też dwuletni epizod  z BMW F10 lecz teraz postanowiłem kupić nowy samochód i wybór padł na A4.

Auto zamówione w połowie lipca odebrane  w połowie grudnia, skonfigurowane pod siebie chociaż dzisiaj żałuje nie dobrania kilku opcji ale cena robiła się już na granicy budżetu:)

Audi A4 35TFSI S-tronic w kolorze Red Tango 

Opcje dodane poza standard to: reflektory Matrix, sportowe fotele oraz kierownica, szklany dach, pakiet optyczny czerń, nawigacja, oświetlenie Ambiente, pakiet Miasto, ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu, Virtual kokpit, kamerę cofania. 

Jest to mój najsłabszy samochód jeśli chodzi o moc ale póki co wydaje się wystarczający, jeżdżę jeszcze delikatnie ponieważ przebieg wynosi na chwile obecną 900km. 

Są również już pierwsze rzeczy którę mnie denerwują tj. to jak auto zapala czuć wyraźnie szarpnięcie silnika, lekkie drgania na zimnym silniku zaraz po zapaleniu które po chwili ustają oraz to jak mocno trzeba przyje...ć drzwiami żeby je zamknąć mam nadzieję że jest jakaś możliwość regulacji tego. Auto ku pełnemu zaskoczeniu sprzedawcy przyjechało z prawdziwymi wydechami po obu stronach, chociaż zapewniał przy zamawianiu że bedą atrapy ale to akurat zmiana na plus:)

Wstawiam słabej jakości zdjecia które obecnie posiadam, mam nadzieję że pogoda się poprawi i uda się zrobić coś lepszego, auto obecnie na zimowych 18calowych felgach w kolorze czarnym, na lato mam oryginalne 18 Dynamik szare. 

IMG_20211231_135925.jpg

IMG_20211231_135932.jpg

IMG_20211231_135941.jpg

IMG_20211231_135953.jpg

IMG_20211231_140112.jpg

IMG_20211231_140117.jpg

IMG_20211231_140150.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna sztuka. szkoda, że nie domówiłeś elektrycznych lędźwi. moim zdaniem znacząco poprawia komfort i lepiej można ustawić fotel pod siebie. proponuję dolne listwy boczne okleić na czarno i będzie petarda :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka foteli to pierwsza rzecz której obecnie żałuje, ale jak to mówią już po ptokach. Co do modów na razie nic nie planuje, dla mnie jest ok wszystko na ten moment:thumbup1:  ale jak to w życiu bywa nigdy nic nie wiadomo co za pomysły do głowy wpadną:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zakupu, fajny kolorek który brałem pod uwagę szukając nowej a4. (silnik mamy ten sam)

Co do pomysłów do swojego nowego auta, zapewne przyjdą z czasem jak poczytasz dłużej forum.

Pierwsze co bym zrobił to by dopełnić pakiet czerń wymienił chromowane emblematy :thumbup1:

Zastanów się też nad boxem, którym podniesiesz moc bez ingerencji w komputerze pojazdu, bez utraty gwarancji.

Ciekawe czy fotel kierowcy zacznie Ci skrzypieć z czasem :eusathink: a tak to życzę bezawaryjności i szerokości:gicior:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinch001 napisał:

Wymień sobie olej po 1000 km . Niech służy .

Czyli pojutrze :D 

Ładny kolorek, fajny środek, z tej perspektywy od słupka B to ekran w desce wygląda bardzo dziwacznie :grin:

Oby służyła bezawaryjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy już ponad 1000:thumbup1: dostałem od Krotowskiego karte zniżkową na wymianę oleju (50% rabatu) do 3000km trzeba to wykorzystać także jeszcze miesiąc i wymiana. 

12 godzin temu, D4NTE napisał:

Ciekawe czy fotel kierowcy zacznie Ci skrzypieć z czasem

Jak na razie wszystko ok ale wiadomo przebieg znikomy, ale dam znać tfu tfu jak się pojawi:D

Nad boxem się już rozglądałem trochę w trakcie oczekiwania na odbiór samochodu, ale zaskoczył mnie ten samochód tym jak jeździ z tym najsłabszym silnikiem. Na jeździe próbnej jeździłem 40tdi  nie było możliwości przejechania sie 35tfsi mimo to zaryzykowałem i nie żałuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że 35 TFSI jest bardzo udanym silnikiem jak na najsłabsza opcje, do codziennej jazdy wsam raz , tym bardziej teraz przy tych przepisach i mandatach. Ja użytkuje 35 TFSI od 2 lat i o boxie niemysle nawet , tym bardziej że od tego roku jeszcze bardziej trzeba pilnować prędkości,.  Tej dodatkowej mocy niema gdzie wykorzystać.

P S .

Audi fajne , czerwone zawsze mi się podobały. Z ciekawości ile teraz zawołali $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170tys z groszami skonfigurowany za ponad 220tys. Jak odbierałem mieli słabo wyposażone auta a droższe od mojego, ten skonfigurowany jak mój wycenili w dniu odbioru na 212 tys obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto i bardzo dobry konfig:thumbup1: Zmieniłbym na pewno felgi ponieważ giną trochę na aucie:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 08:20, D4NTE napisał:

Zastanów się też nad boxem, którym podniesiesz moc bez ingerencji w komputerze pojazdu, bez utraty gwarancji.

Już  to sprawdzili, że tak dobrze ogarnięta grupa jak VAG ma i tak logi z takiego boxa, żaden, nawet ten najdroższy nie jest w stanie bezinwazyjnie podnieść mocy. Ja wolałbym dać 2-2,5k tunerowi za przemyślany soft, jak kupić boxa za kupę siana, który nie wiadomo co robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Fajny sedanik  ale stoi wysoko , za wysoko jak dla mnie

Dla mnie również, dziwi mnie że tak wysoko zestroili zawieszenie ale trzeba będzie z tym żyć heh

Co do felg to ich nie zmienię bo dopiero co je kupiłem na zime:P na żywo wygląda ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, daniell162 napisał:
12 godzin temu, dekiel 13 napisał:

Fajny sedanik  ale stoi wysoko , za wysoko jak dla mnie

Dla mnie również, dziwi mnie że tak wysoko zestroili zawieszenie ale trzeba będzie z tym żyć heh

Dlaczego? Zainwestuj w jakieś  eibachy i będzie niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z gwarancją to mój pierwszy nowy samochód i trochę obchodzę się z nim jak z jajkiem:embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, daniell162 napisał:

Czyli można sobie we własnym warsztacie wymienić sprężyny i gwarancji nic do tego?

Zdecydowanie tak. Ja zaraz po kupnie wsadziłem do siebie gwint. Gadałem nawet na ten temat z serwisem i mówili że nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...