Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne stuki


Dawid1001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem b7 2.0tdi 170 koni z 2007r i przebiegiem

150000tysiecy. Do tej pory było wszystko super tylko czasem falowała na postoju. Wczoraj po małej trasie usłyszałem dziwne głośne metaliczne stuki z okolic przodu silnika. Zatrzymałem się zgasiłem na chwile sprawdziłem olej chwile postałem po czym ponownie odpaliłem i stuki ustały. Na OBDeleven nie wykryło żadnych błędów auto miało moc do końca. Planuje w ten weekend dłuższa trasę i te stuki mnie troszkę zniechęciły. Proszę o jakaś podpowiedz może ktoś miał coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj zachowanie silnika. Takie stuki to może być stopiony tłok od lejącego wtrysku, te 150k nalotu to on miał może w 2010 roku. Zrób logi według poradnika na forum.

Edytowane przez Langista
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na autoDna i niby faktycznie przegląd się zgadza w książce serwisowej na niemieckich przeglądach również się zgadza. Dodam tez ze te stuki nie są cały czas tylko zdarzyły mi się dopiero pierwszy raz w ciągu kilku dni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obdeleven chyba jest możliwość robienia logów za tokeny, sprawdź to. Jak logi wyjdą poprawnie to trzeba zdjąć pasek osprzętu i sprawdzić wszystkie rolki, alternator, pompę wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Langista napisał:

Z obdeleven chyba jest możliwość robienia logów za tokeny, sprawdź to. Jak logi wyjdą poprawnie to trzeba zdjąć pasek osprzętu i sprawdzić wszystkie rolki, alternator, pompę wspomagania.

Na jakich kanałach trzeba robić logi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja odpaliłem po całej nocy, nic nie puka tylko faluje na wolnych obrotach, jak się zagrzała. Na zimnym silniku chodziła równiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Okazało się ze EGR się zawiesza i dlatego chodził nie równo a po dwóch dniach całkiem stanął. Egr zaślepiony i chodzi jak złoto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...