Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

ciśnienie cylindrów - 3.0 TFSI CCBA, Audi S4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam serdecznie

jakie powinno być prawidłowe ciśnienie cylindrów w 3.0 TFSI CCBA?

minimalne i maksymalne

Edytowane przez CenturionM

Opublikowano

Jak w każdym benzyniaku. 

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Muskel1 napisał:

Jak w każdym benzyniaku. 

różne fora różne informacje

 

na jednym piszą że nie może spaść poniżej 10 bar, zaś na drugim piszą że 9 bar to norma

Opublikowano

Nowe silniki ccba, pomiar na silniku z temp. oleju min. 30°C

Nowy silnik 11,0 - 14,0 Bar

Silnik zużyty 10,0 Bar

Różnica ciśnienia pomiędzy cylindrami może wynosić max. 3.0 Bar

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Nowe silniki ccba, pomiar na silniku z temp. oleju min. 30°C

Nowy silnik 11,0 - 14,0 Bar

Silnik zużyty 10,0 Bar

Różnica ciśnienia pomiędzy cylindrami może wynosić max. 3.0 Bar

czyli poniżej 10 bar będzie usterką?

Opublikowano

10 i poniżej 10 Bar to za mało. Gdzieś kompresja ucieka.

Opublikowano

Pytanie do autora czym mierzysz? Bo jeśli Chińczykiem i na wężu tym długim to lipa ci wyjdzie, testowałem u mnie trzy różne każdy pokazywał inaczej I to nie jest o 0,2 ale nawet 1,2 bara ja zrobiłem sobie coś takiego.

Kawałek stalowego pręta w środku otwór 3 mm po całości długość ino ino wkręcić do głowicy i tyle, podtoczka pod manometr.:)

IMG_20211022_174612.thumb.jpg.9a5905d5e253884de7e27820675949e4.jpgIMG_20211022_174505.thumb.jpg.310d83dec049a05c4cfd3355e67f6d57.jpg

 

Edytowane przez morelo

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, morelo napisał:

Pytanie do autora czym mierzysz? Bo jeśli Chińczykiem i na wężu tym długim to lipa ci wyjdzie, testowałem u mnie trzy różne każdy pokazywał inaczej I to nie jest o 0,2 ale nawet 1,2 bara ja zrobiłem sobie coś takiego.

Kawałek stalowego pręta w środku otwór 3 mm po całości długość ino ino wkręcić do głowicy i tyle, podtoczka pod manometr.:)

IMG_20211022_174612.thumb.jpg.9a5905d5e253884de7e27820675949e4.jpgIMG_20211022_174505.thumb.jpg.310d83dec049a05c4cfd3355e67f6d57.jpg

 

Zamówiłem profesjonalny miernik, zobaczę czy będzie różnica, bo przy niskim bar powinno być wypadanie zapłonu, a u mnie tego nie ma, więc ppdejrzewam ze chinol przekłamuje

Opublikowano
12 godzin temu, morelo napisał:

Pytanie do autora czym mierzysz? Bo jeśli Chińczykiem i na wężu tym długim to lipa ci wyjdzie, testowałem u mnie trzy różne każdy pokazywał inaczej I to nie jest o 0,2 ale nawet 1,2 bara ja zrobiłem sobie coś takiego.

Kawałek stalowego pręta w środku otwór 3 mm po całości długość ino ino wkręcić do głowicy i tyle, podtoczka pod manometr.:)

 

Potwierdzam, ja mierzyłem na wężu długim, i wyłszo mi 9 bar, już chciałem silnik wymieniać, ale szwagier przyszedł i wziął sztywny i pomiar 12,5 bara

Edytowane przez szpakuziom

Opublikowano

Ja zawsze mierze jak mam zdjęty kompresor I otwarte klapy na dolocie,  pomiar jest wówczas bardzo dokladny

Opublikowano
  • Autor

własnie szukam dobrego miernika i natknąłem się na ciekawą polską stronę z miernikami pochodzenia polskiego z certyfikatem - tylko ze musze przeznaczyc troche kaski, bo ten z allegro jest pół profesjonalny i w dodatku dostepny w lutym, mi bardziej zalezy na tym który ma wymieniane sztywne koncówki....

Edytowane przez CenturionM

Opublikowano

Prosze link.

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, morelo napisał:

Prosze link.

KLIK końcówki

 

KLIK urządzenie z certyfikatem

 

KLIK urządzenie bez certyfikatu

Edytowane przez CenturionM

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.