Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kuny - szkodniki jak zapobiegać i chronić samochód?


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam temat odbiega trochę od wątku motoryzacyjnego, ale jest z nim powiązany ;) Nie widziałem takiego tematu i przychodzę z zapytaniem jak skutecznie zapobiegać, chronić swój samochód przed ewentualnymi szkodnikami, jest masa sposobów domowych, są i takie mniej amatorskie lecz mimo to nie każdy patent działa.. Nie pytał bym gdyby mnie taki problem nie nawiedził i kuny by mi nie zaatakowały samochodu, nie byłem u Sb zostawiłem na noc samochód na zew rano pełno ciapek po karoserii i ślady co najgorsze pod maską (zaczęła się dobierać do maty wygłuszającej maski) na szczęscie została nieznacznie naruszona wydziubkana :(Nie mam możliwości schować go tam do garażu a będę musiał się z tym uporać, ponieważ wiem że sąsiedzi mają takowy problem i jest ich tam sporo nie daleko po sąsiedzku właśnie te kuny urzędują i już były nieprzyjemne konsekwencje ich działalności w samochodach tamtejszych mieszkańców..  na razie to boje się już tam pojechać drugi raz:P  ... Może ktoś napotkał już się z tym problemem kun albo ma do czynienia z taką sytuacją?

 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie kunę. Wsadziłem kostkę wc pod maskę i pieprz czarny mielony w woreczkach, ponoć nie lubią zapachu. Od tamtej pory mam spokój. U mnie nic nie pogryzła ale zaczęła znosic fanty i narobiła syfu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczesz jakiegoś starego kundla a kłaki zawiń w rajstopy i powieś pod maską w dwóch miejscach. Zawsze tak robie i nic nie włazi 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o sierści psa oraz o kostkach do WC, tylko muszą być takie najbardziej dające po nosie. Także daj jedno i drugie i powinieneś mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu ojcu kuna żarła uszczelkę pod pokrywą silnika w Q8. kupiliśmy odstraszacz ze strony

KUNY.PL

Skuteczne odstraszacze Antykuna (kun, myszy, kretów, łasic). Odstraszacze do: domu, ogrodu, parkingu oraz samochodu.

  i problem się skończył ;) fakt faktem słychać brzęczenie, ale od tego czasu jest spokój i kuna się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...