Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BVF] Wymiana żarówki mijania - stron lewa


kraxxx

Rekomendowane odpowiedzi

To proste. Wielokrotnie było na Forum.

Odkręcasz dwie śruby mocujące lampę na pasie przednim i popuszczasz dwie śruby u dołu. Wysuwasz lampę i wymieniasz żarówkę.

Nic nie poprzestawiasz. Czas operacji ok 10 minut (z przerwą na papierosa) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki takiej odpowiedzi oczekiwałem :) a jakie żarówki xenonowe proponujesz??

Tu Ci niestety nie pomogę. U siebie na razie mam zwykłe H7. Bi xenona juz mam w domu, ale jestem na etapie kompletowania części do samopoziomu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bixenon jak nazwa wskazuje to podwójny xenon... choć nie do końca...

masz jedno działo które świeci na mijania... w momencie gdy zapalasz długie soczewka przestawia się i xenon świeci jako długie (a zwykłe długie H7 świecą przed samochód)... rozwiązanie rewelacja... wrażenia niesamowite

no i kolega chce sobie dorezać samopoziomowanie czyli automatyczne ustawienie strumienia światła zależnie od załadowania samochodu co wraz ze spryskiwaczami stanowi komplet wyposażenia fabrycznego...

W B7 występują już BiXenony skrętne - czyli delikatnie (kilka stopni) skręcają wraz z kierownicą - doświetlając drogę w którą skręcasz (zakręt, łuk)

wszystko znajdziesz na forum :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniliśmy żarówkę w soczewce od strony kierowcy. Nie trzeba odkręcać całej lampy. Wystarczy odkręcić zbiorniczek z płynem wspomagania (z zieloną nakrętką) i odpiąć kable które przeszkadzają w dostępie do żarówki. Przy odkręcaniu całej lampy trzeba później "wyrównać światła" (umknęło mi fachowe słowo;)

Mechanik za wymianę takiej żarówki chciał u nas 40 zł..

Także polecam samemu..

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest u was z odpięciem kabli od żarówki ja dzisiaj u siebie siłowałem się dobre 40 min (prawa strona-pasażer) myślałem momentami że zaraz coś urwę na szczęście udało sie tylko wydaje mi sie ze niestety lekko ugiołem mocowanie i teraz świecę za wysoko musze jechac na regulacje . Czy te kostki sie tak cięzko wypinają czy jest na nie jakaś metoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Odkręcasz dwie śruby mocujące lampę na pasie przednim i popuszczasz dwie śruby u dołu. Wysuwasz lampę i wymieniasz żarówkę.

Wymieniałem żarówkę, prawa strona, pasażer. Udało się bez demontowania czegokolwiek ale... klapka zamykająca spadła mi na końcu na dół na taką półeczkę przy błotniku. Muszę wyjąć lampę żeby sięgnąć. Dwie śruby u góry widzę a te dolne to o co chodzi z ich popuszczaniem? Gdzie ich szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilkakrotnie wymieniałem żarówki z prawej i lewej strony i przy każdej wymianie popuszczam lampę i nieco ją wysuwam do przodu. Wymiana na spokojnie trwa może z 10-12min. Dla mnie to dogodniejszy i szybszy sposób:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1338322105_387157429_1_Zdjecia_AUDI_A4_B6_lewy_reflektor_ORYGINAl_POZNA.jpg

<br /><br />

Pierwsze co zrób to dokręc śrube do oporu tak by dotknęła pasa z kółka zółtego (nie przestawi ci sie lampa jak bd ją ponownie wkładał bo to ogranicznik jest)

odkrecasz całkowicie sruby górne (czerwone kółka), popuszczasz pare obrotów dolne sruby (niebieskie kołka) i pociagasz lampe do siebie :)

czas operacji 2 min na lampe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety czas 2 min jest osiągalny jak się ma odpowiednie narzędzia i nie napotka się na niespodzianki. Podpasowałem do torxa jakiś post-radziecki płaski śrubokręt, do tego klucz typu szwed czy coś takiego i kręcę a tu się śrubokręt zwija zamiast śruby. Pojechałem więc do znajomego lakiernika i wyjął przez nadkole :) - rzeczywiście 2-3 minuty roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to rozmiar Torxa? Wcześniej czy później się przyda więc może kupię sobie zwłaszcza, że, jak widzę, ten sam rozmiar jest pod maską w wielu miejscach. Lewa żarówka pewnie też niedługo się spali a dostęp jest jeszcze gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to rozmiar Torxa? Wcześniej czy później się przyda więc może kupię sobie zwłaszcza, że, jak widzę, ten sam rozmiar jest pod maską w wielu miejscach. Lewa żarówka pewnie też niedługo się spali a dostęp jest jeszcze gorszy.

Torx 30_stka są takie fajne zestawy lub jak chcesz jeden to taki z rączką fajny długi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...