Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nowymi oponami zimowymi Dębica Frigo


MiruK

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem na zimę nowe zimówki Dębica frigo i mam z nimi problem. Przy prędkościach 55-65 i od 90km/h zaczyna telepać autem. Nie czuć tego na kierownicy tylko całą budą telepie aż noga na gazie skacze, więc pewnie któraś tylna, ale właśnie nie jestem pewien. Felgi raczej są OK bo wcześniej były na nich letnie i nic nie telepało. Wyważałem drugi raz w innym warsztacie i stwierdzili że są dobrze wyważone, tylko wszystkie mają jakby delikatne bicie na boki (niektóre mniej, niektóre bardziej).

Gdzieś wyczytałem że może pomóc ponowne ściągnięcie opon, obrócenie i wyważenie, czy jest sens to robić ?

Przy wymianie na koła letnie mam zamiar wymieniać po jednej i jazda testowa aż przestanie telepać, wtedy wyjdzie która to i reklamacja, tylko opony kupowane na oponeo a naczytałem się że nie chcą uznawać takich reklamacji :ranting:

Co o tym sądzicie?

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal to g....

Kolega miał to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawaliłem :(   już byłem zdecydowany na Nokiany, ale coś mnie podkusiło bo wcześniej jeździłem kilkoma samochodami na Dębicach i nie było problemu. Teraz pytanie czy uznają reklamacje czy 1400 wywalone w błoto :ranting:

Edytowane przez MiruK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamacja bez łaski, autem nie da sie jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat jeździłem na Dębicy Frigo a potem 1 komplet Frigo HP i nie miałem żadnego problemu.

Śmigałem na nich do niemcowni zimą (rozmar 195/65/15 a potem 205/55/16) i chwaliłem do końca ich żywota.

Jak się trafi.

Przerzuciłem się na Nokiany i też nie narzekam na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku też zakupiłem Frigo HP2 na 28ki. Śmigam i nie narzekam naprawdę , i stwierdzam że są naprawdę ciche a zasuwam po Skandynawii gdzie asfalt jest naprawdę szorstki i opony słychać'.

 Zrób wyważanie opon z testem drogowym  / właśnie tam obraca się oponę na obręczy / i zobaczysz.

Tak to wygląda np.

GUMILAND.LUBIN.PL

Umów się na dynamiczne wyważenie kół z testem drogowym w Lubinie! W serwisie GUMILAND usuniemy błędy, zoptymalizujemy koła i zapewnimy Ci bezpieczną podróż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też Frigo HP2  na 2 wozach śmigają lepiej się zachowują niż prawie 3 razy droższe..

trochę mnie zdziwiło bo niby opona powinna być robiona w Polsce a na oponie kraj produkcji Niemcy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Oponeo niestety często takie klocki. Doskonale wiedzą, że buble sprzedają i potem jedynie z producentem możesz się dogadać, bo Oponeo ma klienta głęboko w d..

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Robero321 napisał:

U mnie też Frigo HP2  na 2 wozach śmigają lepiej się zachowują niż prawie 3 razy droższe..

trochę mnie zdziwiło bo niby opona powinna być robiona w Polsce a na oponie kraj produkcji Niemcy..

Dokładnie . Moje również. Kupione w PL , wyprodukowane w DE , a   jeżdżą w Norway. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...