Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Moja pierwsza własna niunia


Andrzej88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Dorwałem się wreszcie do aparatu i porobiłem dzisiaj parę fotek. Audi urodziła się w marcu 2002 roku, sprowadzona została w Austrii w maju zeszłego roku. Poprzedni właściciel mówił, że sprzedaje ją tylko dlatego, że chce kupić coś z silnikiem 2.5 tdi. Osobiście rozglądałem się za silnikiem AVF, ale jako, że pojawiła się ta audiczka niedaleko mnie (15km) to pomyślałem co mi szkodzi - pojechałem obejrzeć. Wcześniej oglądałem 3 egzemplarze i którko mówiąc ich stan nie był najlepszy a sądząc po stanie wnętrza przebiegi niecałe 200k można było pomnożyć przez dwa. Oglądam... oglądam... no i pozytywnie się zaskoczyłem. Sprzedający konkretny gość - sam mówił mi o mankamentach auta których sam nie dostrzegłem, miał za to u mnie dużego plusa na starcie. Po sprawdzeniu w ASO zdecydowałem się kupić pomimo, że silnik nie był taki jak chciałem, ale kupiłem ze względu na całą resztę czyli stan techniczny, wizualny oraz niski przebieg 148 tys w momencie zakupu :kox:

W wyposażeniu ma to co jest dla mnie ważne czyli xenony i dwustrefowy climatronic. Są jeszcze jakieś mniej przydatne pierdoły, ale nie była mi potrzebna jakaś hi-endowa wersja wyposażenia :decayed:

Przez miesiąc od kąd ją mam zdążyłem kupić oryginalne Alu Audi 17" oraz oponki Michelin PilotSport 225/45/17, wymieniłem kompletny rozrząd oleje filtry itp. Nie licząc kosztów rejestracji, OC, opłat skarbowych itp włożyłem do niej przez ostatni miesiąc ponad 5k zł :kox:

W planach na najbliższe miesiące jest wymiana tarcz + klocków przód ponieważ starczą jeszcze na ~5k km, oraz jakiś wirusik w CompSporcie :naughty:

cdn... :tongue4:

img0464r.th.jpg

img0465b.th.jpg

img04662.th.jpg

img04682.th.jpg

img04692.th.jpg

img04742.th.jpg

img0480f.th.jpg

img0485u.th.jpg

img0486d.th.jpg

img0495q.th.jpg

img0496j.th.jpg

img05302.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na pierwszą swoją niunie to pojechałeś grubo :cool1:

fajne autko oby służyło jak najdłuzej :good:

Chciałem B5... ale tak jakoś wyszło z tym B6. W sumie na razie nie żałuję, wręcz przeciwnie :naughty:

ładna :good: ale zerwij ta naklejke PL z tyłu :wink4: planujesz jakies zmiany jesli chodzi o optyke ?? :naughty:

Tak właśnie myślałem, żeby odkleić ale pod tą naklejką wyczułem rysę. Ciężko mi ocenić dotykiem jak ona wygląda ale pewnie jest mocno widoczna skoro poprzedni właściciel akurat tutaj ją nakleił :confused4: No i pozostaje dylemat odrywać czy nie.

Jeżeli chodzi o optykę to może później, na razie to co trzeba zrobić czyli tarcze + klocki itp. Z drugiej strony podoba mi się taka jaka jest, nie wiem co mógłbym tutaj dodać żeby nadać jej smaczku.

Mam nadzieje ze nie tylko Oc ale i AC :gwizdanie:

Kradna Kradna Kradna pamietaj :bicz3:

Bardzo ladne autko kolorek super :good:

Oby sluzyla no fakt silniczek slaby ale dasz wiruska i bedzie git :naughty:

Wiem o tym, że kradną ale mam tylko OC ;/ Chciałem też AC ale jak usłyszałem cenę to się przeraziłem :kox: :kox: :kox: Mam ogrodzoną posesję i auto stoi blisko okna + pies który od razu szczeka. Na mieście staram się parkować na strzeżonych lub w miejscach gdzie dużo ludzi...

Jeżeli chodzi o silniczek to nie jest źle, ładnie ciągnie od samego dołu. Nie należę do osób palących gumę czy też robiących sobie wyścigi spod świateł ;) Auto służy mi do normalnej jazdy (nie mylić z PSJ), jednak te 20 - 30 km więcej by się przydało jadąc w 4 osoby + bagaże chociażby przy wyprzedzaniu... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, że kradną ale mam tylko OC ;/ Chciałem też AC ale jak usłyszałem cenę to się przeraziłem :kox: :kox: :kox: Mam ogrodzoną posesję i auto stoi blisko okna + pies który od razu szczeka. Na mieście staram się parkować na strzeżonych lub w miejscach gdzie dużo ludzi...

Jeżeli chodzi o silniczek to nie jest źle, ładnie ciągnie od samego dołu. Nie należę do osób palących gumę czy też robiących sobie wyścigi spod świateł ;) Auto służy mi do normalnej jazdy (nie mylić z PSJ), jednak te 20 - 30 km więcej by się przydało jadąc w 4 osoby + bagaże chociażby przy wyprzedzaniu... :gwizdanie:

Kurcze masz odwagę :decayed: moja stoi w garażu i za ogrodzeniem (plus dwie kamery ) ale to w domu . Jak będą chcieli zwinąć to nic nie pomoże a co do auta to ładna b6 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, że kradną ale mam tylko OC ;/ Chciałem też AC ale jak usłyszałem cenę to się przeraziłem :kox: :kox: :kox: Mam ogrodzoną posesję i auto stoi blisko okna + pies który od razu szczeka. Na mieście staram się parkować na strzeżonych lub w miejscach gdzie dużo ludzi...

Jeżeli chodzi o silniczek to nie jest źle, ładnie ciągnie od samego dołu. Nie należę do osób palących gumę czy też robiących sobie wyścigi spod świateł ;) Auto służy mi do normalnej jazdy (nie mylić z PSJ), jednak te 20 - 30 km więcej by się przydało jadąc w 4 osoby + bagaże chociażby przy wyprzedzaniu... :gwizdanie

Andrzeju tak jak Pisze Mlody.. Sluchaj to nie jazda kradna tez za dnia.. I co bedziesz bal sie gdziekolwiek bez opieki autko zostawic ?? Jesli 88 to Twoj rocznik jest to mogles pomyslec o zarejstrowaniu na ojca wtedy koszta sie zmiejszaja.. Kolejna sprawa zaslaniaj ino migem tablice teraz jak juz sie pochwaliles.. Wiesz ze forum jest ogolno dostepne wiec lepiej dmuchac na zimne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmian z zewnatrz to ja proponuje na pierwszym miejscu dokładki zderzaków w kolor:) a nastepnie moze troszke w dół ją :naughty: no a co do tego AC to podziwiam Cie.... ja od razu oplacilem choc tez malo nie wyszlo.. ale zawsze spie spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zmian z zewnatrz to ja proponuje na pierwszym miejscu dokładki zderzaków w kolor:) a nastepnie moze troszke w dół ją :naughty: no a co do tego AC to podziwiam Cie.... ja od razu oplacilem choc tez malo nie wyszlo.. ale zawsze spie spokojniej.

Ja to proponuje ze zmian jednak jako pierwszy mod dokupic Ac a pozniej myslec o czyms wiecej bo na tym nie oszczedzisz Grzechu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje furki jesli to twoja pierwsz to tylko pozazdroscic poczatkow i oby tylko do gory w slusznym kierunku!!!!

Potwierdze to co reszta kolegow , jak beda chcieli to ukradna zaden problem psu dac cos do jedzenia a pozniej on smacznie spi.... wiem cos o tym.... Pozatym w zeszlym roku mialem niestety nie mila przyjemnosc spotkac sie z gradem gdyby nie AC mialbym dzisaj sporo w plecy a tak to bylem mimo wszystko do przodu....Wiec rada moja taka nie ma co oszczedzac na AC, raz placic a spokoj masz caly rok :good::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju tak jak Pisze Mlody.. Sluchaj to nie jazda kradna tez za dnia.. I co bedziesz bal sie gdziekolwiek bez opieki autko zostawic ?? Jesli 88 to Twoj rocznik jest to mogles pomyslec o zarejstrowaniu na ojca wtedy koszta sie zmiejszaja.. Kolejna sprawa zaslaniaj ino migem tablice teraz jak juz sie pochwaliles.. Wiesz ze forum jest ogolno dostepne wiec lepiej dmuchac na zimne..

Tak, mam 21 lat. Z różnych powodów o których nie chcę tutaj mówić wolałem zarejestrować tylko na siebie. Z ubezpieczeniem nie było tak źle ponieważ mam 40% zniżek wypracowanych przez 6 lat bezwypadkowej jazdy na różnych motocyklach które były na mnie zarejestrowane, oczywiście doszło 50% zwyżki za wiek, więc suma summarum OC + NW + dodatkowo ubezpieczenie szyb wyszło mnie około 1300 zł. Za AC chcieli prawie 3k :kox: Kurde teraz już sam nie wiem czy to ubezpieczać... . Może za rok, ponieważ będę miał już 50% zniżek i tylko 20% zwyżek za wiek zakładając, że ten rok będę jeździł samochodem bezwypadkowo... :good: to może będzie trochę taniej... chociaż poniżej 2k zł.

co do zmian z zewnatrz to ja proponuje na pierwszym miejscu dokładki zderzaków w kolor:) a nastepnie moze troszke w dół ją :naughty: no a co do tego AC to podziwiam Cie.... ja od razu oplacilem choc tez malo nie wyszlo.. ale zawsze spie spokojniej.

Masz może jakieś zdjęcie jak wyglądają te dokładki w B6? :wink4: O tym żeby delikatnie zejść z nią w dół też myślałem ponieważ po założeniu 17" alu jest złudzenie, że się trochę podniosła :kox: Ale trzeba pamiętać o Polskich drogach i niejednokrotnie wysokich krawężnikach, a nie chciałbym nic urwać :naughty:

Ukasz699, LUKASA4QUATTRO - no właśnie teraz tak sobie o tym myślę... ale nie wiem kiedy będę miał do wydania tyle kasy, ponieważ trochę się ostatnio wyzerowałem... :rolleyes: Do tego niedługo tarcze + klocki trzeba wymienić więc kolejna kaska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furka ładna, pogratulować :good:.

Ja bym zaproponował (oprócz tego co pisali koledzy) wymienić w przyszłości radyjko bo to zupełnie nie pasuje i usunąć oznaczenia z tylnej klapy.

ps. skovroon pisał o dokładkach tylnego i przedniego zderzaka + boczne, które nie są w kolorze nadwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooglądaj fury innych którzy pokazywali juz swoje na forum.. napewno znajdziesz taka sama srebrną z pomalowanymi dokladkami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś zdjęcie jak wyglądają te dokładki w B6? :wink4: O tym żeby delikatnie zejść z nią w dół też myślałem ponieważ po założeniu 17" alu jest złudzenie, że się trochę podniosła :kox: Ale trzeba pamiętać o Polskich drogach i niejednokrotnie wysokich krawężnikach, a nie chciałbym nic urwać :naughty:

Ukasz699, LUKASA4QUATTRO - no właśnie teraz tak sobie o tym myślę... ale nie wiem kiedy będę miał do wydania tyle kasy, ponieważ trochę się ostatnio wyzerowałem... :rolleyes: Do tego niedługo tarcze + klocki trzeba wymienić więc kolejna kaska...

Andrzej nie robimy juz ot.. No ale powaznie zastanow sie nad Ac bo nie ma zartow.. Kradna autko codziennie wiec odpukac..

Dokladki wielu juz ma pomalowane.. Chodzi o progi i te czarne czesci zderzaka.. Jednak ladnie wyglada w kolorku ja tez musze sie za to zabrac jak tylko zjawie sie w Polsce.. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz już sam nie wiem czy to ubezpieczać... . Może za rok, ponieważ będę miał już 50% zniżek i tylko 20% zwyżek za wiek zakładając(...)

o stary za rok to tego auta moze juz nie byc ... :wink4:

to ze sie "chwalisz" ze nie masz AC na forum publicznym to i tak nie ma wiekszego znaczenia bo zlodzieje nie kradna tylko tych bez AC :polew: :polew: - naprawde dobrze sie zastnow wez mini AC od kradziezy i juz, zaplacisz mniej a przynajmniej bedziesz spal spokojnie i pies tez.

Furka fajna jak to b6 + za xenony :good:

Oby sie dobrze sprawowala :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 pierwsza klasa :good:

Tylko szkoda że nie Avant :gwizdanie:

Pomyśl o tym AC bo szkoda twoich pieniedzy a bedzie jeszcze wieksza szkoda jak włożysz jeszcze pare klocków i ci zginie :wallbash:

Także kolego masz taką Niunie to priorytetem jest AC i pożądne zabezpieczenie :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, przekonaliście mnie... :kox: w czwartek pojadę się dowiedzieć ile kosztuje AC tylko od kradzieży. Dam znać na ile dokładnie mi wycenili :gwizdanie:

Mi to się same najczęściej kradzione auta podobają, bo w grę wchodził jeszcze Passat który ma żółtą koszulkę lidera jezeli chodzi o kradzieże :kox: ciekawe jak to wygląda procentowo w stosunku do liczby zarejestrowanych, ponieważ w polsce co 10 auto to passat :kox:

dane z zeszłego roku

http://moto.wp.pl/gid,10777739,title,Najczesciej-kradzione-samochody,galeriazdjecie.html?ticaid=17e44

15. VW Polo - 222 szt.

14. Peugeot 307 - 224 szt.

13. Opel Vectra - 226 szt.

12. Toyota Corolla - 277 szt.

11. Fiat Panda - 286 szt.

10. Toyota Yaris - 292 szt.

9. Audi 80 - 292 szt.

8. Fiat Cinquecento - 297. szt.

7. Skoda Octavia - 369 szt.

6. Fiat Seicento - 369 szt.

5. Audi A4 - 435 szt.

4. Audi A6 - 568 szt.

3. Fiat 126p - 577 szt.

2. VW Golf - 1309 szt.

1. VW Passat - 1800 szt.

W roku 2006 wyglądało to tak:

01. Volkswagen Passat (2 337)

02. Volkswagen Golf (1 883)

03. Fiat Seicento (1 165)

04. Fiat 126p (1 132)

05. Audi 80 (821)

06. Fiat Cinquecento (644)

07. Audi A6 (640)

08. Opel Astra (514)

09. Skoda Octavia (458)

10. Audi A4 (448)

Widać małą tendencję spadkową :)

Miejsca skąd kradną;

Lista najczęstszych miejsc i sposobów kradzieży samochodów:

1. Parkingi niestrzeżone - 6 803

2. Parkingi wzdłuż ulic - 6 664

3. Garaże i prywatne posesje - 1 551

4. Po kradzieży kluczyków - 165

5. Parkingi strzeżone - 108

6. Kradzież z rozbojem - 81

7. Na koło - 6

8. Na stłuczkę - 1

Województwa w kolejności najczęstszych kradzieży samochodów

1. Śląskie – 2538

2. Wielkopolskie – 2205

3. Łódzkie -1499

4. Dolnośląskie – 1492

5.Pomorskie – 1346

6. Małopolskie – 1007

7. Kujawsko-pomorskie – 918

8. Zachodniopomorskie – 684

9. Mazowieckie – 553

10. Lubuskie – 485

11. Warmińsko mazurskie – 356

12. Świętokrzyskie – 315

13. Lubelskie -206

14. Opolskie – 157

15. Podkarpackie – 139

16. Podlaskie – 124

Ciekawi mnie rozbieżnośc pomiędzy chociażby Śląskim a Opolskim, w końcu to sąsiadujące województwa :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...