Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt duże spalanie, a może nie ?


Mikale

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć klubowicze, moje pytanie jest dość banalne ale zastanawiające, czy spalanie na poziomie 12 litrów na 100km w A4 B7 1.9tdi przy jeździe w mieście i przebiegu 265 tysięcy km na liczniku to coś bardzo dziwnego i czy powinienem się tym zainteresować ? Dodam że autko głównie aktualnie robi krótkie trasy do pracy 8km po mieście i w drugą stronę, także silnik też nie łapie odpowiedniej książkowej temperatury przy aktualnych temperaturach na zewnątrz na tej trasie, może jest jakiś problem a może nie, bo dodam że na trasie przy normalnej jeździe lekko ponad 100-120km/h autko spala w granicach 7-8litrów i oczywiście temperatura silnika jest optymalna.

Edytowane przez Mikale
Dodanie większej ilości treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mikale napisał:

Cześć klubowicze, moje pytanie jest dość banalne ale zastanawiające, czy spalanie na poziomie 12 litrów na 100km w A4 B7 1.9tdi przy jeździe w mieście i przebiegu 265 tysięcy km na liczniku to coś bardzo dziwnego i czy powinienem się tym zainteresować ?

B7 to ciężkie auto i jak masz do tego ciężką nogę to w mieście może tyle spalić. Jeździłem kiedyś golfem IV 1,9 TDI 101KM PD i w mieście potrafił spalić 8-9 l/100 km, w trasie 5 l/100 km jadąc krajówką zgodnie z przepisami +10 km/h.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak ty a mój avant ma o 1oo tysięcy mniejszy przebieg 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówi klasyk "Pokaż logi". Bez tego można wróżyć z fusów. W pierwszej kolejności przyjrzałbym się prawidłowości działania termostatu i wskazań czujników temperatury (nieprawidłowa praca czujnika może prowadzić podlewania, ponieważ "widzi" ciągle niską temperaturę).

Edytowane przez george
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w 1.9 bke zamykalem sie w 8/100km przy ciezkiej nodze powyzej to troche lipa wg mnie u mnie ostatnio podsotkczylo do 9.5l wyszlo ze zaciski stoja deba i trzeba bedzie zrobic

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od stopy kierownika i "charakterystyki drogi" 

Mialem A6 C5 2.5tdi i spalanie wygladalo tak:

Screenshot_2022-03-21-12-38-51-502_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.2148a91619954ca517e480d9ff818596.jpg

Widoczny spadek to zmiana pracy...

Pod 12l dochodzilo przy trasach 8km we Wroclawiu praktycznie tylko swiatla bez korkow. Pozniej spadek jak zmienilem prace- 21km w tym ze 12km autostrada ale przy tym noga ciezka- tempomat na 170 praktycznie zawsze.

Drugi wykres a4b7 2.0tdi 8v:

Screenshot_2022-03-21-12-44-26-196_com.kajda.fuelio.thumb.jpg.685dec6c598bfa0ac3a92caa529742c4.jpg

Trasa ta sama co druga czesc 2.5tdi. Dynamiczna jazda w miescie i tempomat 130-150 na autostradzie.

Pierwsza czesc jeszcze z dpf ?

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wymiany termostatu, bo teraz jak mamy na znaczącym + temperatury, ogrzewanie w aucie też nie na full i po przejechaniu kilku kilometrów silnik zagrzewa się na 70stopnii, i więcej w trybie miejskimi nie jest w stanie osiągnąć, także na przyszły tydzień postaram się złapać z mechanikiem i to wymienić, może to coś da w kwestii spalania, ciut ciut za dużego moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...