Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu- części, firma


mats0n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 6 lat temu zmieniany został rozrząd w silniku ajm, 116 na pompowtrysku, był brany jak naklejka wskazuje z continental, od tamtego czasu przejechane około 60 tysięcy kilometrów- pierwsze pytanie czy zmieniać, drugie pytanie jakiej firmy i co oprócz tego dodatkowo wymienić? 

Ps, dokładnie nie wiem o co chodziło pisząc 293.000 - przy tylu km powinna być następna zmiana? dzisiaj przejechane około 315 tysięcy km

photo_2022-05-08_19-30-56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały nowy kpl Dayco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dev napisał:

Mam cały nowy kpl Dayco

okej, a mogłbyś coś więcej napisać oprócz tego, że masz do sprzedania rozrząd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie rozrządu warto również wymienić pasek klinowy wraz z rolkami i napinaczem? 
Kolejne pytanie czy napinacz jest hydrauliczny czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj VIn zobaczymy co tam masz u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dev napisał:

daj VIn zobaczymy co tam masz u siebie

WAUZZZ8DZYA206643

 

Znajomy mechanik mowil ze po vinie nie da się dojść i nie raz miał sytuację, że przy vinie był napinacz hydrauliczny a okazało się przy wymienie że zwykły.  Wiec jak to ogarnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc... doszedłem do faktury w której to ostatnio czyli 7 lat temu dziadek wymieniał rozrząd, a więc

ct 1028 wp7

evr55464

evr55480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mats0n napisał:

Znajomy mechanik mowil ze po vinie nie da się dojść 

Zmień znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dev napisał:

Zmień znajomych

Dzięki za odpowiedź- TERAZ JUŻ NAGLE WSZYSTKO WIEM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze nagle Cie olśniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj z grupy potrafi odpowiedzieć na moje pytania?  Czy temat B5 umarł umarł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mats0n napisał:

Dzięki za odpowiedź- TERAZ JUŻ NAGLE WSZYSTKO WIEM 

Przecież już wszystko wiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Dev... Ale Ty niedobry... :P ;D

 

Pasek, rolka prowadzaca, rolka napinajaca. Brak napinacza hydraulicznego (tlumika). Do tego pompa wody. 

Pasek osprzetu+ rolki jak wyjdzie przy rozrzadzie. Zasadniczo jakosc czesci sie obniza wiec jak cos jest sprawne to tego nie wymieniamy chyba ze chcesz miec swiety spokoj w bani to wymieniaj co rozrzad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nadybek napisał:

Pasek, rolka prowadzaca, rolka napinajaca. Brak napinacza hydraulicznego (tlumika). Do tego pompa wody. 

Pasek osprzetu+ rolki jak wyjdzie przy rozrzadzie. Zasadniczo jakosc czesci sie obniza wiec jak cos jest sprawne to tego nie wymieniamy chyba ze chcesz miec swiety spokoj w bani to wymieniaj co rozrzad.

 

Brak napinacza hydraulicznego? Dzisiaj dowiedziałem się od paru osób, że w AJM występuje tylko napinacz hydrauliczny, żaden inny.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mats0n napisał:

 

Brak napinacza hydraulicznego? Dzisiaj dowiedziałem się od paru osób, że w AJM występuje tylko napinacz hydrauliczny, żaden inny.... 

Fajnie ze polegasz na znajomych i na parę osobach.... Czarna rozpacz :facepalm:

Ciężko zdjąć pokrywę silnika I osłonę rozrządu ? Widać że ciężko.

Tak podchodząc do tematu Daj wymiane rozrządu komuś kto to ogarnia bo jak sam to będziesz to robił to skończy się tragicznie ten etap Twojego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dev napisał:

Fajnie ze polegasz na znajomych i na parę osobach.... Czarna rozpacz :facepalm:

Ciężko zdjąć pokrywę silnika I osłonę rozrządu ? Widać że ciężko.

Tak podchodząc do tematu Daj wymiane rozrządu komuś kto to ogarnia bo jak sam to będziesz to robił to skończy się tragicznie ten etap Twojego życia.

A kto powiedział, że to ja będę sam robił? Skończ pisać wywody swojego życia bo zaczynasz drażnić... nie potrafiając odpisać na moje proste, jak widać dla Ciebie banalne pytania 

 

Zadałem również pytanie na grupie na facebooku, tam też napisali, że w ajm występuje tylko hydrauliczny. Jeśli jest opcja zobaczyć zdejmując osłone rozrządu to dzisiaj obczaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się po raz kolejny że phejsbook jest najmądrzejszy?

Małe rada kolego, nie zapominaj o tym że to Ty szukasz pomocy. A z takim podejściem dużo nie wskurasz.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pieterb napisał:

Potwierdza się po raz kolejny że phejsbook jest najmądrzejszy?

Małe rada kolego, nie zapominaj o tym że to Ty szukasz pomocy. A z takim podejściem dużo nie wskurasz.

No tak, nic nie wskuram kiedy to zadaje proste pytania, na które nie ma najwyraźniej prostych odpowiedzi bo zamiast napisać coś o czym Pan powyżej wie (bo wiedze zapewne ma) to musi błysnąć czymś co w temacie mi nic nie daje, a- zapewne dlatego, że nie zainteresowałem się owym rozrządem który został mi zaproponowany od razu na samym starcie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiesz jaki masz napinacz czy jeszcze nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pieterb napisał:

Potwierdza się po raz kolejny że phejsbook jest najmądrzejszy?

Małe rada kolego, nie zapominaj o tym że to Ty szukasz pomocy. A z takim podejściem dużo nie wskurasz.

Ale tutaj też jest dużo debili i pseudopomagaczy także, poziom rakowiska jest podobny. Wiem bo byłem na wielu grupkach a teraz widzę co się wyprawia tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...