Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia automatyczna Co zrobić ?


Jasiu555

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Nie wiedziałem gdzie zamieścić taki temat więc wrzuciłem tutaj.

A4b8 allord 3.0 automat 4x4

Mam problem kupiłem auto końcem listopada z komisu. Do dziś nie przyjechałem nawet 2 tysiące kilometrów a padła skrzynia zrobienie kosztowało mnie 11 tysięcy. Moje pytanie czy mogę coś z tym zrobić żądać jakiś pieniędzy od niego? Ogólnie auto wydawało się idealne przy kupnie z czasem jest coraz gorzej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już naprawiłeś to chyba nie masz podstaw do jakichkolwiek roszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zawalilem myślałem że po naprawie też można się zgłosić ech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jeszcze się wypowie bo mogę się mylić, ale z tego co wiem to żeby cokolwiek wywalczyć trzeba mieć opinie rzeczoznawcy a skoro nie ma awarii to chyba nie ma szans na taką opinie. Z resztą tak na mój rozum to gdybyś przyjechał do mnie i powiedział, że coś nie działa to poprosił bym o pokazanie w czym problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rachunek za naprawę, to chyba możesz żądać zwrotu części kosztów..

@hak64 co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Jasiu555 napisał:

Trochę zawalilem myślałem że po naprawie też można się zgłosić ech 

Aby powoływać się na rękojmie należy wadę zgłosić u sprzedawcy a nie samemu naprawiać i żądać zwrotu kosztów. Należy sprzedawcy dać szansę naprawy usterki/usunięcia wady fizycznej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie można by uruchomić zapisy o rękojmi. Problem w tym, że najpierw należało by zgłosić usterkę i konieczność naprawy z żądaniem rekompensaty jej kosztu (w całości lub części), a dopiero potem zlecać naprawę. Niemniej i tak warto spróbować. Doręczyć sprzedawcy (komisowi) pismo z żądaniem zwrotu połowy kosztu naprawy. W piśmie powołać się na przepis  kodeksu cywilnego

Art. 556. 2. Domniemanie o chwili powstania lub istnienia wady rzeczy

Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego.

Można także nadmienić, że w razie odmowy zaspokojenia roszczenia, dysponuje się dużą ilością wolnego czasu, który można poświęcić stojąc pod bramą komisu z "reklamą" o treści "Ten komis nie przyjmuje odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady ukryte sprzedanych pojazdów".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontaktowałem się z sprzedawcą informowałem go ale się rozłączył i auto poszło do napraw. Rachunek mam z naprawy skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem gościu wiedział o usterce. Raczej nie zdarza się aby 2 miechy po zakupie skrzynia padła choć podczas zakupu była ok. Choć nie sorry, jak kupisz z nieuczciwego komisu to wszystko może ci paść nawet po tygodniu.

Co zrobił aby to ukryć przed kupującym to nie wiem, ale zapewne są sposoby.

Edytowane przez axel52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu zrobiłeś i masz problem z głowy ,jakbyś nie zrobił to może byś się zastanawiał przy każdej dłuższej trasie

czy jeszcze wytrzyma. Bo przecież wiadomo że te skrzynie się psują, a autko przecież swoje lata już ma.

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem ,masz fajne autko i na pewno cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...