Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie pompy paliwa lub filtra co jeszcze mogę zrobić.


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolegów. 

Moja przygoda z audi powoli się będzie kończyć ale chciałbym rozwiązać jeden nurtujący mnie problem . Czyli buczenie z okolic pompy paliwa. W zeszłym roku zadawałem pytanie na ten temat. i wydawało mi się, że wszystko jest ok. 

Ale od początku. 

Auto przywiozłem z Niemiec i przejechałem nim jakieś 1500km zanim wymieniłem filtr paliwa. Filtr był oryginał nie wiem czy kiedyś wymieniany.  PO samej wymianie filtra było ok  przez jakieś 50 km, po tym czasie zaczęły się odgłosy przy nabijaniu ciśnienia paliwa po przekręceniu zapłonu. 

Filtr bosch zamiast oryginału, więc wleciał oryginalny filtr i nadal to samo.  Ponieważ gdy zrobiło się ciepło, doszło do tego buczenie w czasie jazdy. Kupiony zestaw pompy z koszem Hella przynajmniej Hella pakowała. 

Cisza, przez jakieś 3 miesiace, po 3 miesiącach hałas przy nabijaniu ciśnienia. Pompa na gwarancji nikt tego pewnie nawet nie sprawdzał. Kasa oddana, no to pompa oryginał z serwisu. 

Znowu cisza ale po 5 miesiącach hałas przy nabijaniu ciśnienia a po kolejnych kilku miesiącach buczenie w czasie jazdy. 

Wymieniłem filtr na nowy oryginał i cisza zastanawiam się tylko na ile. 

Teraz pytanie, czy jakość części zamiennych jest taka, czy może jest jakaś procedura wymiany filtra której nie przestrzegam. A możę jest coś jeszcze w układzie paliwowym co powinienem sprawdzić niestety jestem pedantem jak większość ludzi tutaj i chciałbym doprowadzić temat do końca.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krzys139 napisał:

czy może jest jakaś procedura wymiany filtra której nie przestrzegam

Nie ma i nie ma również znaczenia czy kupisz filtr z zamiennika czy niby w aso, bo jedne i drugie co raz częściej są wadliwe i zazwyczaj za wszelkie niepożądane i odbiegające od normy odgłosy odpowiada filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie takie odnoszę wrażenie. Że części zamienne są podłej jakości, mimo że oryginał. No trudno upewniłeś mnie w przekonaniu, że zrobiłem wszystko co się dało. 

Zastanawiałem się tylko czy jest coś jeszcze co może niszczyć ten filtr/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja tego filtra to pomyłka. Kilka lat temu wymieniałem właśnie ori filtr na zamiennik z manna, bo było dziwne buczenie podczas odpalania i przechodziło chwilę po. Na tym mannie do dnia dzisiejszego mam święty spokój. W międzyczasie zmieniałem pompę paliwa i stwierdziłem, że założę do tego nowy filtr z aso. Działał poprawnie jeden dzień i później piał jak marcujące się koty i założyłem znowu stary z manna. Jeżdzę na lpg więc póki działa to nie mam zamiaru go na nic innego podmieniać. Gwarancja oczywiście odrzucona, bo wg serwisu technicznego audi jest ok i zrzucali winę na wszystko dookoła. Szkoda gadać.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega pisze miałem to samo przerobiłem układ na zwykły filtr i listwę z regulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...