Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd 00819 - Czujnik wysokiego ciśnienia G65


EX-eo

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się błąd. Nie wiem czy to czujnik czy brak czynnika.

b1.jpg

b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, EX-eo napisał:

ok dzięki trzeba dobić

Przede wszystkim uprzednio odessać czynnik, sprawdzić szczelnosć układu i dopiero nabić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była walnięta wtyczka, naprawiłem i problem zniknął. Bo wcześniej raz na jakiś czas wywalało taki błąd i były skoki ciśnienia były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się teraz taki błąd czyżby czujnik walnięty? Podczas jazdy działa normalnie a jak się zatrzymam i samochód chwile postoi to włącza się eco

kl.jpg

 

Edytowane przez EX-eo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bloki pomiarowe co pokazuje zawór kompresora i co widzi czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Sprawdź bloki pomiarowe co pokazuje zawór kompresora i co widzi czujnik.

Napisz dokładnie które bloki to porobię screeny (bo ja amator).

Czujnik pokazuje mi raz 33 bary raz 15 a jeszcze raz 9 bar

bar.jpg

Edytowane przez EX-eo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a wtyczkę Ty sprawdzał? Bo u mnie właśnie ona była winna. Objawy podobne do twoich,  znaczy raz działała a raz nie i właśnie skoki też były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, EX-eo napisał:

Napisz dokładnie które bloki to porobię screeny (bo ja amator).

Czujnik pokazuje mi raz 33 bary raz 15 a jeszcze raz 9 bar

bar.jpg

A zawór N280 cały czas na 0 A? Klima działa w ogóle? Jak podczas jazdy działa to sprawdzić, czy na postoju w ogóle kręci się wentylator, może sterownik uwalony, czynnik osiąga granicę temperatury i odłącza klimę.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Langista napisał:

A zawór N280 cały czas na 0 A? Klima działa w ogóle? Jak podczas jazdy działa to sprawdzić, czy na postoju w ogóle kręci się wentylator, może sterownik uwalony, czynnik osiąga granicę temperatury i odłącza klimę.

Wentylator na chwilę tylko kręci na postoju jak odpalę i po krótkim czasie eco, a który to jest sterownik?

Poszedłem jeszcze odpaliłem auto pochodziło chwile i eco znowu się zaświeciło, uslawiłem LO klima zapiernicza wentylator się kręci ustawiłem 18 zapaliło się eco, ustawiłem LO klima działa.

Czy to ten moduł wentylatora szwankuje

Edytowane przez EX-eo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Langista napisał:

Zrób logowanie tego kanału od momentu załączenia silnika z klimą.

001 o ten kanał chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik G65 (ten w skraplaczu) do wymiany. Świruje, pokazuje nagle 33 Bary i odcina klimę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy jak na tę chwile czynnik odessany wymieniony wentyl przy zaworze i klimatyzacja ponownie nabita i klimatyzacja jak na razie cały czas ładnie pracuje. Takiego przypadku jeszcze nie widziałem być może coś ten wentyl szwankował i zawór wariował już kilka krotnie sprawdzałem i jak dotąd nic się nie dzieje.

@ Langista dziękuję za czas poświęcony być może okaże się że usterka nie powróci czas pokaże. Jeszcze raz  wielkie dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mialem identyczny problem jak ty. Ponizej temperatury 25 stopni na dworze klima dzialala idealnie. Powyzej 25 stopni na dworze po odpaleniu auta klima zalanczala sie i po okolo minucie cisnienie skakalo na 33 bary i rozlaczalo klime. Wymienilem wtyczke i cala wiazke od czujnika i nic nie pomoglo. Niedawno kupilem auto i poprzedni wlasciciel zalozyl czujnik g65 firmy beru. Kupilem nowy czujnik zamiennik w sklepie firmy mahle za 160zl i dalej nie dzialalo. Kupilem nowy czujnik w serwisie audi koszt 395zl oraz oring do niego za 19zl i klima dziala bez zarzutu. Byly teraz upaly powyzej 30 stopni a klima dzialala bez zarzutu. Sprawdz czujnik przy chlodnicy czy masz oryginal czy zamiennik. Pozniej poczytalem o tym czujniku i zamiennik nigdy nie dziala. Wymiana  ardzo prosta. Sciagasz lampe i wykrecasz go. W srodku jest zawor zwroty i czynnik nie ucieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem czujnik o numerze 3R0 959 126 w serwisie audi. Ponoc jest to poprawiona wersja oryginalu 8E0 959 126 ktory byl montowany na pierwszy montaz. Ciekawe czy volksagen albo seat ma taki czujnik i w jakiej cenie bo audi troche zaszalalo jak na 395zl za maly czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też problem szybko powrócił, kupiłem oryginalny i wszystko lata jak trzeba, zamienniki do niczego się nie nadają szkoda nawet 5zł wydawać, ponieważ nie działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...