Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda z tyłu za kierowcą


Maniek79_ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Panowie

W mojej A4 b7 z tyłu za kierowcą tam gdzie leży dywanik po deszczu robi się mokro,jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrać podszybie i sprawdzić rynienki odprowadzające wodę po stronie serwo oraz pod akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem wodę po prawej stronie. Zlałem tyle ile się dało, ale wiadomo, podłoga cała mokra. W tej gąbce są litry wody. Pytanie czy muszę wymieniać wykładzinę, czy da radę to wysuszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gąbka to pianka i ona nie wchłania żadnej wody, wszystko jest w materiale który jest przyklejony do tej pianki. Dobry odkurzacz na płyny i będzie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał:

Ta gąbka to pianka i ona nie wchłania żadnej wody, wszystko jest w materiale który jest przyklejony do tej pianki. Dobry odkurzacz na płyny i będzie sucho.

To żółte co jest pod wykładziną dookoła modułu BT jest miękkie i po ściśnięciu sporo wody leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że woda wpływa pod dywanem i pianką, od strony grodzi silnika. Najczęściej winne są zapchane odpływy w podszybiu, potem nieszczelna szyba czołowa lub relingi dachowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Langista źródło jest namierzone i zabezpieczone. Pozostaje tylko kwestia wysuszenia wnętrza. Wodę spuściłem ile się dało, reszta doschnie. Pytanie tylko co z wysuszeniem elementu zwanego podłogą/wykładziną. Tylko on jest jeszcze mokry i raczej bez demontażu nieprędko wyschnie. Wody było naprawdę dużo. Z tyłu ponad gumowy dywanik, z przodu lustro wody minimalnie poniżej dywanika. Moduł BT głęboko zanurzony, o dziwo udało mi się do uratować. Teraz tylko wysuszenie tego tak , by nie śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No.. najszybciej będzie zdemontować całe wnętrze i wyciągnąć dywan żeby go wysuszyć. Notabene nie ma aż tak dużo roboty przy demontażu foteli z przodu i kanapy, więc jak masz możliwość to tak zrób, jak nie to kwestia jakiejś suszarki i mozolne suszenie, ewentualnie jeszcze maszynka do zbierania wilgoci i zamknąć w aucie na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał:

No.. najszybciej będzie zdemontować całe wnętrze i wyciągnąć dywan żeby go wysuszyć. Notabene nie ma aż tak dużo roboty przy demontażu foteli z przodu i kanapy, więc jak masz możliwość to tak zrób, jak nie to kwestia jakiejś suszarki i mozolne suszenie, ewentualnie jeszcze maszynka do zbierania wilgoci i zamknąć w aucie na kilka dni.

Brak takiej możliwości.

Sam tego nie zrobię, brak czasu i nie mam gdzie.

Mam opcję płatną.

Kupno nowej podłogi z używki plus demontaż/montaż w "serwisie".

Koszt 250 zł plus 500 zł.

Dlatego szukam na forum jakiejś nadziei, alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej będzie pogadać z jakimś warsztatem detailingu, oni mają maszynki do wyciągania wilgoci i na bank nie skasują tyle za taką robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Langista napisał:

Najtaniej będzie pogadać z jakimś warsztatem detailingu, oni mają maszynki do wyciągania wilgoci i na bank nie skasują tyle za taką robotę.

Tam właśnie policzyli 500 zł. Wyjęcie całego wnętrza i wymianę podłogi na to co kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodziło. Szukaj studia detailingowego, które zajmuje się czyszczeniem aut. Oni mają narzędzia odpowiednie do odsysania wody z dywanów po praniu i wyciągania wilgoci z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Langista napisał:

Nie o to chodziło. Szukaj studia detailingowego, które zajmuje się czyszczeniem aut. Oni mają narzędzia odpowiednie do odsysania wody z dywanów po praniu i wyciągania wilgoci z auta.

To jest autodetailing i myjnia ręczna. Robią takie rzeczy. Powiedział, że jeżeli to A4 B7 to wymiana, nie suszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj kogoś innego, bo takim tokiem myślenia to można w każdym aucie wymieniać podłogę zamiast ją prać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz czasu i chcesz oszczędzić, to kup drugą podłogę i zmień ją sam. Zostało wyjąć Ci fotel kierowcy, oslony dolne słupków i tunel, tam naprawdę nie ma wielkiej filozofi jak pierwszy raz będziesz robił to myślę że spokojnie w 2-3h rozbierzesz co trzeba. Składanie będzie prostsze bo będziesz wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem cała podłogę na tydzień wywaloną zanim wyschła całkowicie. I cały czas wisiała bo spora część wody po prostu z niej spłynęła. 

U mnie dla odmiany był zbieg dwóch miejsc dostawania się wody: 

1.uszczelka przy obudowie filtra kabinowego 

2. Wysunięta przelotka idącą z kabiny do kierunkowskazu w błotniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem fotel pasażera, tylną kanapę oraz plastiki i podniosłem prawą stronę podłogi. Tydzień nagrzewania i suszenia plus pochłaniacze wilgoci. Wysuszone i nie ma nieprzyjemnych zapachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...