Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uciekający płyn spod zbiorniczka wyrównawczego.


mich93
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mich93,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru miesięcy jestem posiadaczem Audi A4 B9, 2.0 TDI 190 KM. 2016 rok.

Zauważyłem, że (powoli) ubywa mi płyn z układu chłodzenia. 

Po weryfikacji doszedłem, że prawdopodobnie jest to łączenie między zbiorniczkiem a wężem. 

Zastanawiam się czy ten wąż nie powinien mieć na sobie jakiejś obejmy? Wąż jest ruchomy. Zastanawiam się czy wymiana węża rozwiąże sprawę czy problem leży w brakującym elemencie. Zdjęcia do wglądu.

20220702_051713.jpg

20220702_051732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejma na wężu jest fabryczna i jest ok, a na końcówce jest zatrzask który zatrzaskuje się na zbiorniczku (drut) i też wygląda on na tym zdjęciu OK. wąż ma być ruchomy - tak działają te złączki VAGowe. Może uszczelka puszcza.

Chociaż nie wiem czy tam masz jakieś większe wycieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać ciśnienie na układ i szukać wycieków. Jak wygląda płyn w zbiorniczku? Jak wygląda korek?

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to, że wyciek jest stamtąd ze względu na ten biały nalot, który się pojawia w okolicach tego łączenia. Płyn powoli ale ubywa ze zbiorniczka. Korek wygląda okej. Zamówiłem taki wąż i mam nadzieje, że to rozwiąże problem, jak już dostanę i złoże to dam znać jak sprawa wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad tydzień temu wymieniłem wąż. Wydawało mi się, że problem rozwiązany bo ten biały nalot przestał się pokazywać. 

Niestety ubytek płynu zamiast się skończył to jeszcze się zwiększył. Nie mogłem znaleźć miejsca wycieku więc auto oddane do mechanika. Podejrzewam, że z powodu szczelnego węża było lepsze ciśnienie w układzie i pokazała się inna nieszczelność. Jest dość duża bo po przejechaniu 100 kilometrów ubywa połowa zbiorniczka wyrównawczego. Jak dostane odpowiedź od mechanika to dam znać.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Aktualizacja:
Mechanik stwierdził nieszczelność pompy wody. Widziałem kilka tematów na forum z podobnym problemem. Tak więc od razu pójdzie rozrząd do wymiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 15:37, mich93 napisał:

Aktualizacja:
Mechanik stwierdził nieszczelność pompy wody. Widziałem kilka tematów na forum z podobnym problemem. Tak więc od razu pójdzie rozrząd do wymiany. 

To jest zazwyczaj pierwszy podejrzany. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...