Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uciekający płyn spod zbiorniczka wyrównawczego.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, od paru miesięcy jestem posiadaczem Audi A4 B9, 2.0 TDI 190 KM. 2016 rok.

Zauważyłem, że (powoli) ubywa mi płyn z układu chłodzenia. 

Po weryfikacji doszedłem, że prawdopodobnie jest to łączenie między zbiorniczkiem a wężem. 

Zastanawiam się czy ten wąż nie powinien mieć na sobie jakiejś obejmy? Wąż jest ruchomy. Zastanawiam się czy wymiana węża rozwiąże sprawę czy problem leży w brakującym elemencie. Zdjęcia do wglądu.

20220702_051713.jpg

20220702_051732.jpg

Rozwiązane przez mich93

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Powinna być tam obejma zaciskowa a ta jest pęknięta u Ciebie, wymień i powinno być ok.

Opublikowano

obejma na wężu jest fabryczna i jest ok, a na końcówce jest zatrzask który zatrzaskuje się na zbiorniczku (drut) i też wygląda on na tym zdjęciu OK. wąż ma być ruchomy - tak działają te złączki VAGowe. Może uszczelka puszcza.

Chociaż nie wiem czy tam masz jakieś większe wycieki

Opublikowano

Musisz podać ciśnienie na układ i szukać wycieków. Jak wygląda płyn w zbiorniczku? Jak wygląda korek?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Stawiam na to, że wyciek jest stamtąd ze względu na ten biały nalot, który się pojawia w okolicach tego łączenia. Płyn powoli ale ubywa ze zbiorniczka. Korek wygląda okej. Zamówiłem taki wąż i mam nadzieje, że to rozwiąże problem, jak już dostanę i złoże to dam znać jak sprawa wygląda. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Ponad tydzień temu wymieniłem wąż. Wydawało mi się, że problem rozwiązany bo ten biały nalot przestał się pokazywać. 

Niestety ubytek płynu zamiast się skończył to jeszcze się zwiększył. Nie mogłem znaleźć miejsca wycieku więc auto oddane do mechanika. Podejrzewam, że z powodu szczelnego węża było lepsze ciśnienie w układzie i pokazała się inna nieszczelność. Jest dość duża bo po przejechaniu 100 kilometrów ubywa połowa zbiorniczka wyrównawczego. Jak dostane odpowiedź od mechanika to dam znać.. 

Opublikowano
  • Autor
  • Rozwiązanie

Aktualizacja:
Mechanik stwierdził nieszczelność pompy wody. Widziałem kilka tematów na forum z podobnym problemem. Tak więc od razu pójdzie rozrząd do wymiany. 

Opublikowano
W dniu 12.09.2022 o 15:37, mich93 napisał:

Aktualizacja:
Mechanik stwierdził nieszczelność pompy wody. Widziałem kilka tematów na forum z podobnym problemem. Tak więc od razu pójdzie rozrząd do wymiany. 

To jest zazwyczaj pierwszy podejrzany. :wink:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Wie może ktoś jaki jest rozmiar oringa w złączce przy zbiorniku? Też dostrzegłem tam osad i ubytek płynu.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.