Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rozładowany akumulator i brak bluetooth


colak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowe  taki  problem od kilku  dni  po 8h mam padnięty  akumulator 92Ah po nitce do kłębka doszedłem że  to bezpiecznik nr  8 powoduje że radio RSNe nie wyłącza sie jak wyjmie  bezpiecznik nr 8 ( telefon ) auto  usypia sie  i pobór  jest  ok  0,03A  jesli tego nie zrobię  pobór  jest  ok  2,5A . Mam u siebie telefon w podłokietniku tzn te podstawę  i to chyba w niej coś  się  stało  jak to ustrojstwo  wyjąc ?  . od tego czasu  zniknął mi tez  bluetooth i to mni najbardziej doskwiera  . obecnie jeżdżę  z wyjętym bezpiecznikiem . Co musze  sprawdzić  zrobić  by  znów  bluetooth byl na pokładzie ?

 

Pozdrawiam colak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moduł BT się zawiesił lub pożegnał. Podepnij auto pod komputer i wykonaj autoscan. Zobaczymy czy są zapisane jakieś błędy. Sprawdź też, czy moduł nie został zalany woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Langista napisał:

Nie pomogę za bardzo w temacie, tutaj najbardziej pomocny będzie @Muskel1 ale mam pytanie, po co Ci aż 92 Ah?

Ja mam 95Ah aku ?

13 godzin temu, colak napisał:

Witam Panowe  taki  problem od kilku  dni  po 8h mam padnięty  akumulator 92Ah po nitce do kłębka doszedłem że  to bezpiecznik nr  8 powoduje że radio RSNe nie wyłącza sie jak wyjmie  bezpiecznik nr 8 ( telefon ) auto  usypia sie  i pobór  jest  ok  0,03A  jesli tego nie zrobię  pobór  jest  ok  2,5A . Mam u siebie telefon w podłokietniku tzn te podstawę  i to chyba w niej coś  się  stało  jak to ustrojstwo  wyjąc ?  . od tego czasu  zniknął mi tez  bluetooth i to mni najbardziej doskwiera  . obecnie jeżdżę  z wyjętym bezpiecznikiem . Co musze  sprawdzić  zrobić  by  znów  bluetooth byl na pokładzie ?

 

Pozdrawiam colak 

Tak jak @Muskel1napisał-diagnoza vcds,tylko pierw podepinj bezpiecznik by sprawdzić czy połączy sie z modułem bt. Jeżeli łączy się z nim,ale moduł to H lub K to możliwe że po prostu padł soft,obie te wersje są felerne programowo. Jeżeli masz inną wersję to sprawdź czy moduł nie jest zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Langista napisał:

Nie pomogę za bardzo w temacie, tutaj najbardziej pomocny będzie @Muskel1 ale mam pytanie, po co Ci aż 92 Ah?

cześć kolego mam dość  spore  wyposażenie po vinie  wychodził taki i taki wstawiłem alternator mam 140A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał:

Pewnie moduł BT się zawiesił lub pożegnał. Podepnij auto pod komputer i wykonaj autoscan. Zobaczymy czy są zapisane jakieś błędy. Sprawdź też, czy moduł nie został zalany woda.

Hej muskiel tak dziś  zmów  wpiołem bezpiecznik nr 8  i nów pobór 2,5A   wypiłołem i  pobór 0,01-0,03A wiec  na 100% to dzis  wtrwałem z podłokietnika mocowanie telefonu jak poniżej  ale nadal to samo dodam image.png.baea51abb5d5f17b9b9c47d8f800eabe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok  odpisze  łacznie :)

tak do vag  bede miał dostep za kilka  dni i sprawdzę oczywiście. dodam że ok 2 lata temu kupiłem sobie i dołozyłem moduł wefa do puszcznia muzyki z telefonu i to hula mi teraż  ale jak miałem połączenia tel z audi i tym wefa to rozmowa przez tel połączenie bluetooth  była kiepska  zawsze  wefa wyłączałem  i było ok jakość  połączeń była ok moze to uszkodziło ori  bluetooth? ok  wiec  co teraz ?  moduł pod fotelem pasażera i co sprawdzic ? wilgoć ? model ? kakaś bateria tam jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, colak napisał:

Ok  odpisze  łacznie :)

tak do vag  bede miał dostep za kilka  dni i sprawdzę oczywiście. dodam że ok 2 lata temu kupiłem sobie i dołozyłem moduł wefa do puszcznia muzyki z telefonu i to hula mi teraż  ale jak miałem połączenia tel z audi i tym wefa to rozmowa przez tel połączenie bluetooth  była kiepska  zawsze  wefa wyłączałem  i było ok jakość  połączeń była ok moze to uszkodziło ori  bluetooth? ok  wiec  co teraz ?  moduł pod fotelem pasażera i co sprawdzic ? wilgoć ? model ? kakaś bateria tam jest ?

Wefa nie ma nic do rozmów,możliwe że Twój telefon miał jakieś problemy przy podłączeniu do 2 innych urządzeń w tym samym czasie. Pierw sprawdź czy w ogóle się połączysz z modułem. Mógł paść soft w module lub moduł dostał wilgoci. Oba przypadki kwalifikują do wymiany,najlepiej na nowszy (S,AA lub 8P1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pila 24  tak  wiem że to inna baja ale  jak miałem połączone- sparowane   oba bluetooth to podczas rozmów strasznie trzeszczało jak rozłączyłem wefa  jakość rozmów  była ok i tak tez robiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej koledzy  ma ktoś  vaga  w Piasecznie by podłączyć się  i sprawdzić  co tam u mnie się  dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bluetooth  wymieniony   prądu nie pobiera  ale  przy okazji padł mi akumulator natomiast nie dział mi bluetooth  w aucie   kupilem identyczny czy mysze jeszcze  cos  robic, programowac  Vcds  raczej nie powinno sie  ?  co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

hej  tak  widziałem to tylko, czy naprawdę wstawiając taki sam moduł trzeba  coś go programować i co konkretne bo nie wiem skoro tamten działał  do czasu usterki  , myślisz że cos  w kodowaniach mogło sie   cos  przestawić ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wsadzasz drugi moduł, to skąd masz wiedzieć czy jest zakodowany zgodnie z tym co masz w swoim samochodzie? Nie wiesz tego więc trzeba podłączyć vcds i zrobić niezbędne kodowanie i adaptacje jeśli jest potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podmienisz moduł BT musisz go zakodować pod Twój samochód, pomimo tego, że jest taki sam czy tego, że ma ten sam numurer. Moduły są zakodowane pod dany pojazd i jego wyposażenie. We wrzuconym linku jest instrukcja jak zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...