Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawory - regulacja


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie słychać trochę zawory jak cykają spod klawiatury na ciepłym i zimnym ten typ tak ma? Ze względu na taką dużą liczbę czy coś już pada? Jak wygląda regulacja ustawianie ich jest tu jakaś ingerencja czy się ustawiają hydraulicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są hydrauliczne i jak je słychać to bardzo prawdopodobne, że już popychacze (szklanki) są wytarte. Na jakim oleju jeździsz? Jakie masz ustawienie rozrządu? Jesteś pewien że to nie wyciągnięty łańcuch hałasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul Olej silnikowy 8100 X-cess 5W-40

Rozrząd był robiony z tyłu i napinacz wymieniany łańcuch został bo był okej i gościu twierdził nie ma co kasy wydawać i mówię słychać "cykanie" jakby zawory, dlatego nw czy mam się tym przejmować coś robić w temacie czy olać bo wczoraj podniosłem maskę odpaliłem i słyszałem te cykanie, inaczej nie słychać nic jak maska zamknięta 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko mechanior, zaoszczędziłeś 200 zł na łańcuchu który na bank już jest wyciągniety ale wygląda dobrze :oklasky:Pewnie nie podpadło mu, że nowy napinacz na starcie wyleciał do połowy albo i dalej, żeby łańcuch napiąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał:

Spoko mechanior, zaoszczędziłeś 200 zł na łańcuchu który na bank już jest wyciągniety ale wygląda dobrze :oklasky:Pewnie nie podpadło mu, że nowy napinacz na starcie wyleciał do połowy albo i dalej, żeby łańcuch napiąć..

No co zrobię Teraz - ogólnie gościu dobry i mnie pytał czy łańcuch też wymieniamy i ja go zapytałem jak uważa czy jest konieczność? ale ogólnie nie ma problemu z jakim by nie poradził/li  sobię, natomiast czy to wtryski a ja wiem ? znachor też taki do końca w mechanice nie jestem proste rzeczy coś tam po dłubie jak to podobny dźwięk jest do zaworów to ciężko będzie rozróżnić mi ewentualnie znowu czaby do jakiegoś śpeca co się zna żeby obadał ?

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No łapcie..  drugi film jest bez obrazu sam dźwięk 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są popychacze. Słychać wtryskiwacze i trochę głośniej dźwięki od napinacza. Jak wsadziłeś zamiennik to możesz mieć takie odgłosy i sam miałem podobne na tanim zamienniku. Poza tym nie wiem jak w realu, bo nagranie zapewne nie oddaje tego w 100%

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, przem8 napisał:

To nie są popychacze. Słychać wtryskiwacze i trochę głośniej dźwięki od napinacza. Jak wsadziłeś zamiennik to możesz mieć takie odgłosy i sam miałem podobne na tanim zamienniku. Poza tym nie wiem jak w realu, bo nagranie zapewne nie oddaje tego w 100%

Napinacz to zamiennik założyli, natomiast tak pierw jak widać przybliżałem telefon do pokrywy a później do napinacza (tak jak mówisz te głośniejsze dźwięki) podobnie w tym nagraniu dźwięku bez obrazu..

No to co narazie nie będę szukał dziury w całym, a jeździł dalej i się nie przejmował, olej co 10k - Motul myślę wystarczy i powinno być okej? Jak coś padnie to trudno wtedy będę robił, ale pytałem bo czasami można zapobiec czemuś bez zbędnych dodatkowych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kultura pracy 1,8 T taka jest jak u Ciebie i nic złego tam nie słychać bo "ten typ tak ma". Jedynie to od napinacza masz jakieś dźwięki co już kolega wyżej Ci pisał, ale nie jest to dźwięk dzwoniącego łańcucha, także niczym się nie przejmuj, jeździj i obserwuj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...