Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BFB] Audi A4 1.8TQ


bombelm7

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś po dłuższym postoju wyjechałem z garażu. Można już podpisać się pod clh (świeca halogeny i blendy lusterek) - same blendy super sprawa, niby taki bejer ale oświetla nocą cały bok przy aucie. LEDy podłączone na przekaźniku - działa wzór. Fotochrom w lusterkach również działa. Fajnym akcentem jest to że po otwarciu auta działa clh tak długo aż nie otworzy się wyłącznie drzwi kierowcy a w przypadku olania auta zwyczajnie zgasną i zamknie się samochód. Elektryczne składanie lusterek działa dalej manualnie. Póki co będę bazował na chińskim module który zostało jeszcze założyć - przewody już wyprowadziłem przez przelotki do kabiny. ? 

 

Co jest do poprawy...?

Części kompletowałem więc i nie sprawdzałem działania wszystkiego a bo i jak? Tak więc okazało się że umarte są 2 diody we włączniku świateł. Kupiłem drugi w dobrym ładnym stanie za 40zl tylko nie od Audi. ?

 

Co mnie zaskoczyło albo co z...ebałem ?

Zadowolony wyjechałem z garażu przelącznik świateł w poz. auto światła fajnie się włączyły ale... po chwili zgasły. No i jak się okazuje na potrzeby prawidłowego działania kolejny zakup... Moduł Świateł Dziennych DRL AM.010.1 od leparda. Niestety dysponuje tradycyjnymi lampami na żarówkę H7. Ale dzienne ubiorę w halogen. ?

 

Tak więc rozwój trwa...

 

Aha... I po dołożeniu dystansów mam jakieś dziwne wrażenie że auto jest no... sztywniejsze. Ale jak najbardziej na plus. No i hamulce robią to co do nich należy ale odpowietrzac musiałem 2 razy. 

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bombelm7 napisał(a):

Aha... I po dołożeniu dystansów mam jakieś dziwne wrażenie że auto jest no... sztywniejsze. Ale jak najbardziej na plus.

Fizyki nie oszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mody modami i postępuje do przodu. W sumie założenia, które miałem się kończą więc na poczet rozwoju kompletuje nagłośnienie BOSE. Na razie to wygląda tak że zamawiam zakupiony głośnik bo brakuje mi 2 sztuk po czym otrzymuje niesprawny z uszkodzonym zawieszeniem i robię zwrot i odsyłam. No w sumie tak już 2 razy i czekam na 3 paczkę. Zdjęcie w aukcji lux a przysyłają g...wno.

 

Ale to jest najmniejszy problem bo doświadczyłem bardzo nieprzyjemnego uczucia podczas skręcania na max przy prędkości 2/4km/h. Mianowicie na pełnym skręcie przód auta wręcz usuwa się:co: nie wiem jak to określić. (jakby go ktoś popychał z boku, próbował przestawić) strasznie wredne uczucie.

 

Chyba szykuje się wymiana zwrotnicy PP. Możliwe że jest to główny winowajca. Bo na skali się nie zmieściłem.

 

IMG_20230211_170947.thumb.jpg.6ad5d84d55894f885b486920f5411f9b.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zwrotnica? Trzeba sprawdzić sanki i tuleje w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pila24 napisał(a):

Dlaczego zwrotnica? Trzeba sprawdzić sanki i tuleje w nich.

Przegląd robiłem całkiem niedawno i diagnosta zwrócił mi uwagę na luz na sankach w poziomie. Gumy nie są spękane w tulejach ale na płycie jak przesuwał przód tył koło to mówił że trochę za bardzo się rusza. Pomyślałem o tych sankach ale jakoś tak bez przekonania. A dziś gość znowu od zbierznosci mówi że to zwrotnica jest krzywa.

 

Na felgach 16 205/55 te uskoki się zmniejszają odczuwalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu sobie to ogarnąłem. Tyle za na przełącznik on off pod kierownicą. No bo modół jest wiejski.

 

 

W celu wyłączenia na zimę. Czy warto? NIE. I drugi raz tego bym nie dokładał.  Bo po co... No ale chciałem mieć kpl w lusterku. Więc mam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki moduł wsadziłeś do tych składanych lusterek? Szukam powoli do siebie a u Ciebie już sprawdzone i działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BartoszSoldier napisał(a):

Jaki moduł wsadziłeś do tych składanych lusterek? Szukam powoli do siebie a u Ciebie już sprawdzone i działa :wink:

Ja mam u siebie z aukcji nowy chyba za 59.99. Taki najprostszy uniwersalny modół składanych lusterek. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 01:18, bombelm7 napisał(a):

Ja mam u siebie z aukcji nowy chyba za 59.99. Taki najprostszy uniwersalny modół składanych lusterek. 

Coś tego typu?

ALLEGRO.PL

 

I gdzie go wpinasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BartoszSoldier napisał(a):

Coś tego typu?

ALLEGRO.PL

 

I gdzie go wpinasz? 

Dokładnie tak. Mam identyczny. 

Masa, zasilanie stałe, zasilanie po zapłonie, i równolegle pary pod silniczki lusterka P i L. No i musisz mieć z auta wyciągnięte sygnały otwierania i zamykania. Pod nie kolejne 2 kable i tyle. Działa. Odrazu Ci podpowiem że nie znajdziesz ich w drzwiach kierowcy bynajmniej w B7 u mnie. Ja jeszcze mam to przez przełącznik i bezpiecznik 30A zrobione bo ten modół nie działa z Ori przełącznikiem składania lusterek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 19:06, bombelm7 napisał(a):

W końcu sobie to ogarnąłem. Tyle za na przełącznik on off pod kierownicą. No bo modół jest wiejski.

 

W celu wyłączenia na zimę. Czy warto? NIE. I drugi raz tego bym nie dokładał.  Bo po co... No ale chciałem mieć kpl w lusterku. Więc mam. 

No i tu zebałem. Dla potomnych. To +12V po zapłonie nie z bezp. 36 ale z 31. Ten modół musi natychmiast widzieć odcięcie prądu. Nie może mieć żadnego podtrzymania. A 36 ma. Pewnie się ktoś zastanawiał czemu tak długo czekam pomiędzy rozłożeniem a złożeniem. Teraz jest lux. W dzień i w nocy.  Działa i polecam. A wszystko przez to że nocą zamykał ok. Ale rozkładał lusterka do połowy. Dopiero po otwarciu drzwi i naciśnięciu przycisku otwierania rozkładał do końca. Zielony przewód tego modułu musi mieć natychmiastowe odcięcie i podanie prądu. 😉 Jak by tam ktoś pytał... A teraz pora na Bose. 🫣

 

IMG_20230718_210756.thumb.jpg.e042c5e5e163322e80f8f4b48c837998.jpg

 

W sumie początek poza głośnikami w drzwiach. 

Edytowane przez bombelm7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... w końcu mam i ja 😁 robi robotę w porównaniu z Ori Audi Sound System. 

 

IMG_20230811_191152.thumb.jpg.95746e9bb5bb2ad21812cf370188fb13.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose ładnie gra. Też mam w b7:wink:

Ale nie mam kratek. 

Kupowałeś same kratki czy całe boczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam87 napisał(a):

Bose ładnie gra. Też mam w b7:wink:

Ale nie mam kratek. 

Kupowałeś same kratki czy całe boczki?

Same kratki kupowałem. I sobie je wstawiłem jak ori. Też na zgrzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...