Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A6 C7 Avant] Rodzinny białas - 3.0 TFSI (CGWB)


jnow

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, qujot napisał(a):

Ale panowie bo @jnow mówi o 3.0tfsi a @H4mm3R to ma chyba 4.0tfsi a to inna bajka.

Bo jak w 3.0 wstawisz w miejsce ori a dodatkowo zrobisz softa to szlak je trafi prędzej czy później.

Jak je przeniesiesz pod auto to chyba trafiają w miejsce rezonatorów a wyrzucenie rezonatorów nie wiem jak przy oryginalnej reszcie wydechu ale u mnie przy przerobionym zrobiło dość znaczącą różnicę w przedziale 2-3krpm gdzie jest to dość użyteczny zakres obrotów i robi się dron.

Ale to mówię u mnie jest cały wydech ruszony. Oryginalne tylne puchy tłumią dość mocno więc może nie będzie źle. Tak tylko piszę żebyś sobie potem w brodę nie pluł, że jest głośno :D

No chyba że jakoś wspawają katy i zostawią te rezonatory to git nie było tematu.

Zgadza się, ja mam 4.0TT i dopiero po wycięciu środkowego tłumika zaczęło auto inaczej brzmieć. Plus klapy w tłumikach też dużo zmieniają.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@H4mm3R no właśnie w 4.0 tak łatwo dźwięku nie zepsujesz jak 3.0 bo tu fałszywy ruch i masz drona albo pierdzi jak polonez albo uszy odpadają.

 

@jnow podpytaj , jak rezonatory zostaną to na luzie powinno być ok. Z tego co kojarzę to @Ogi ma właśnie od MG ale on chyba na forum rzadko zagląda już. Musiałbyś na jakiejś grupce na fb zapytać jak to robią/brzmi bo być może będzie nadal okej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lato wrzucać 20” czy 19”? Muszę kupić felgi i opony. Chcę żeby było w miarę rozsądnie pod kątem komfortu, krawężników (żona jeździ głównie).. lepiej pewnie 19”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada . Dogadaj się mailowo Z MG co do roboty , materiałów , terminu i najważniejsze CENY. I tego się trzymaj

Miałem przykrość umówiłem się na robotę 3 tygodnie wcześniej  , układ prosty 3 puszki i rury , cena wzrosłą zakres robót był mniejszy .  Tak się nie robi. Przez 3 tygodnie ceny usług i materiałów nie wzrosły. Wyceniający / nie Michał / się przeliczył mimo że wszystko było dogadane od A do Z.   'Pacta sunt servanda' jak mawiali rzymianie ale nie tu jak widać.

Wiedzę i materiały , łącznie z tytanem mają  ale zgrzyt jest możliwy jak widać. Po przednio byłem u nich z moimi e46 330d i e92 330d na kompletne układy i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jnow napisał(a):

Na lato wrzucać 20” czy 19”? Muszę kupić felgi i opony. Chcę żeby było w miarę rozsądnie pod kątem komfortu, krawężników (żona jeździ głównie).. lepiej pewnie 19”?

 

bierz 20, nawet przy oponie 255/35/20 opony jest wystarczająco dużo żeby nie uszkodzić felgi. komfort też jest ok.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jedrekx napisał(a):

 

bierz 20, nawet przy oponie 255/35/20 opony jest wystarczająco dużo żeby nie uszkodzić felgi. komfort też jest ok.

Przy A6 C6 w sedanie też 20" będzie git czy dużo zabiorę sobie komfortu i lepiej zostać przy 19? Na zimie mam 18"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 11:35, KorteX napisał(a):

Przy A6 C6 w sedanie też 20" będzie git czy dużo zabiorę sobie komfortu

Będzie GIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zabieram się za te katalizatory. Czy macie do polecenia jakąś alternatywę dla MG Motorsport?

 

Interesuje mnie opcja decat w oryginalnych downpipe + sportowe katalizatory na front pipe.
 

Czy kojarzycie czy od razu po tej modyfikacji muszę robić remap? Jak tak to musiałbym to od razu zgrać z wizytą u gregora10… ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowości:

 

1) Wleciały felgi 20” OEM Audi z nowymi oponami Vredestein Quatrac Pro 255/35/20 - takie były w komplecie, zobaczymy, bo sceptycznie podchodzę do opon całorocznych.

 

2) Niestety w trasie kamień uszkodził mi szybę czołową ? Wymieniona na nowy zamiennik z AutoCasco szyby. Też akustyczna. 

083D8457-7E80-4472-980D-CDE6E928C1DD.jpeg
 

F79842B2-BE81-4362-8E38-4A3CF4ECBDCF.jpeg

Edytowane przez jnow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinch001próbowałem rozmawiać z ubezpieczycielem - każda inna opcja to udział własny + pokrycie kosztów różnicy w cenie szyby + opłata za montaż. Niestety, w takich momentach pewnie warto by było mniej bardziej „luksusowe” AC - jednak to moja pierwsza szkoda przez 13 lat (od zdania prawa jazdy) i stąd wybór takiego a nie innego AC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jnow napisał(a):

@marcinch001próbowałem rozmawiać z ubezpieczycielem - każda inna opcja to udział własny + pokrycie kosztów różnicy w cenie szyby + opłata za montaż. Niestety, w takich momentach pewnie warto by było mniej bardziej „luksusowe” AC - jednak to moja pierwsza szkoda przez 13 lat (od zdania prawa jazdy) i stąd wybór takiego a nie innego AC. 

W PZU wystarczy wykupić oddzielnie ubezpieczenie auto szyby , wtedy jak zgłaszasz uszkodzoną szybę to wystarczy powiedzieć ze miałeś akustyczną i fotochromatyczną i to wystarczy żeby właśnie taką Ci znależli a ty tylko wybierasz miejsce montażu . Dodam tylko ze szyba pilkington - akustyczna i fotochromatyczna dwa lata temu kosztowała ok 900 zł bez montażu . 

 

IMG_8104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobra opcja, w UNIQUA AC-szyby jest w pakiecie standardowego AC, nie traci się zniżek AC przy realizacji szkody w postaci szyby, no ale warunki gorsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat w audi a7 nie starczyło na szybę z pakietu auto szyba . - 4000 zł . Cała operacja kosztowała mnie 6700 w ASO . Poszło z AC

Edytowane przez peter22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się finalnie na sportowe katalizatory MG Motorsport. „Przy okazji” ich montażu, robię rozrząd, uszczelnienie silnika, dekli zaworów i skrzyni.

 

🤒

IMG_1381.jpeg
 

IMG_1391.jpeg

Edytowane przez jnow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...