Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciśnienie oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jak to jest z tym niskim ciśnieniem oleju w cglc 177km, czy to zleży od przebiegu czy nie ma reguły  jak temu zapobiec. Pozdrawiam grupę 

Opublikowano
  • Autor

Ii

Opublikowano

Niskie ciśnienie powoduje wiele rzeczy i nie ma jednego 'lekarstwa' na to. Możesz mieć wycieki, które wpłyną na ciśnienie, możesz mieć któryś kanał olejowy zatkany nagarem i też ciśnienie będzie zbyt niskie, może się zużyć pompa oleju jak długo pompowała przepracowany gnój zamiast oleju.

Opublikowano
  • Autor

Czy to prawda że w silnikach cglc jest to przypadłość trochę poczytałem o tym że wymieniają na pompę nowy typ niektórzy leją olej 10w40, trochę dziwi mnie to że większość aut z tym silnikiem jest 2013 roku

Opublikowano

Przypadłość posiadaczy mających zero pojęcia o tym jak użytkować samochód. Leją co się da, byle jak najtaniej i jak najrzadziej a potem płacz, a że niektóre silniki są bardziej wrażliwe na złą jakość oleju to więcej takich przypadków.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

Nie zrozum mnie źle ale doradź mi co robić żeby się to mi nie zdarzyło auto ma przejechane 115 tys km udokumentowany od pierwszego właściciela szkoda by mi było pozbyć się auta 

Opublikowano

ważne jest aby nie jeździć w trybie LL bo większość silników przy 200k będzie się nadawać na złom

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o long life? Jaki olej stosować ja leje motul 5w30 8100 

Opublikowano
51 minut temu, Maniek90009 napisał:

Chodzi o long life? Jaki olej stosować ja leje motul 5w30 8100 

tak, moze  być xclean +

Opublikowano

Olej long life sam w sobie nie jest zły, złe jest wymienianie go co 30k km zamiast co 10k km ;)

 

 

Opublikowano
Godzinę temu, Elhape napisał:

Olej long life sam w sobie nie jest zły, złe jest wymienianie go co 30k km zamiast co 10k km ;)

mowa o trybie jazdy LL a nie o oleju, można jeżdzić na oleju LL i wymieniać co 10k km

Opublikowano
  • Autor

Dzięki panowie wiem o co chodzi a jesze jedno pytanie stosować płukanki 

Opublikowano

Akurat w tych silnikach problem jest juz dawno rozpracowany i nie ma zwiazku z trybem LL.

Problemem sa wyszczerbiajace sie panewki walkow wyrownowazajacych. Przez wyszczerbienia ucieka olej.

Opublikowano
  • Autor

Słyszałem że można wymienić pompę oleju na nowy typ czy to pomoze

Opublikowano

No ludzie tak wlasnie rozwiazuja ten problem.

Opublikowano
  • Autor

Ciekawe na jak długo to dziala

Opublikowano
  • Autor

Opublikowano

Jeszcze nie było osób, którym by ta pompa przestała działać, a robi się ten zabieg już ładnych parę lat.

Opublikowano
  • Autor

Orientujesz jakie koszta są z tym związane części plus robocizna. Może jest ktoś z województwa łódzkiego kto by to zrobil

Opublikowano

Ok 1500 zł powinno na to wystarczyć, w to wchodzi pompa, zębatka, łańcuch, oringi, uszczelnienie miski i olej + filtry.

Edytowane przez Langista

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.