Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 i nieszczesne elektryczne szyby, pomocy... - nietypowe


sahipp

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde nie wiem od czego zacząć. Problem dotyczy a4 b6 rocznik 2002r avant, cztery szyby elektryczne... Wątków przeczytanych sporo ale żaden nie pasuje do mojej sytuacji...

Wszystko działało. Po wieczornym odpaleniu auta przestały działać przyciski szyb, 4 w prądzie... Wszytko poza tym działa głośniki, centralny, blokady, lusterka, otwieranie zamykanie szyb z pilota ( tzn po próbach znalezienia usterki, sprawdzaniu bezpieczników chyba się mi to rozkodowało i przestało działać, ale działało)....

Jak już wspomniałem wszystko co elektryczne w drzwiach i nie tylko działa, przyciski podświetlone itd itp. Nie działa za to otwieranie i zamykanie szyb z przycisku. W żadnych drzwiach, żadna osoba nie może otworzyć sobie swojej szyby. Co dziwne z panelu kierowcy mogę otworzyć każdą szybę oprócz swojej tzn kierowcy...

 

Czy te szyby są jakoś ze sobą powiązane, tzn jak w jednej coś nie halo to w innych tez kurde nie mam pojęcia..., jeżeli padłaby wiązka np od pasażera to tam powinno tylko nie działać a nie że wszędzie poza opcją z panelu kierowcy oprócz szyby kierowcy...

Sprawdziłem bezpieczniki z boku i są całe, porozsuwałem harmonijki w wiązkach drzwi, wyglądają na całe , same wtyczki wizualnie wyglądają na całe - żadnego śladu druciarstwa, przeróbek, oryginalnie w przyzwoitym stanie delikatnie zachlapane jakimś brązowym smarem (coś mi się wydaje że fabrycznie, ale mimo to oczyściłem )... Rozebrałem boczek kierowcy wszystko wizualnie również bez zastrzeżeń, nikt chyba przede mną tego jeszcze nie rozbierał...

Po naciśnięciu przycisku własnej szyby własnych drzwi (obojętnie przy których drzwiach) nie dzieje się nic, nic nie słychać, nic nie tyka cisza... Natomiast jak wspomniałem z panelu kierowcy mogę sterować każdą szybą z wyjątkiem własnej kierowcy...

Czego nie zrobiłem, po mimo oględzin wizualnych które nie budziły zastrzeżeń faktycznie nie sprawdziłem miernikiem przejścia w wiązkach. Nie zrobiłem tego z uwagi na to dziwne zachowanie i wspólną zależność wszystkich szyb. No bo co wszędzie naglę wiązki padły we wszystkich drzwiach, a z panelu mogę jednak je otworzyć?

Bardzo dziwna sprawa. Będę na prawdę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie oraz pomoc, bo coraz mocniej mi się łza w oku zaczyna kręcić za starą a4 b5....

Aha, chciałbym dodać że szczęśliwym trafem od kilku dni było sucho na dworze więc problem zalania raczej odpada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytałem, ale gdyby był ten moduł komfortu to nie byłoby tak że byłoby totalne milczenie szyb ?

 

całą noc czytałem wszelkie wątki szyb... czy może być tak że jednak wiązka w drzwiach kierowcy jest gdzieś uszkodzona? zastanawiam się nad demontażem i takim dogłębnym sprawdzeniem... bo tak jak pisałem:

 

żaden pasażer nie może otworzyć swojej szyby, jedyne co to z panelu kierowcy idzie otworzyć wszystkie poza samą swoją szybą czyli kierowcy...  poza tym wszystko działało nawet otwieranie z kluczyka pilota do puki nie rozkodowałem sobie podczas szukania przyczyny....

 

Idąc dalej może być moduł z silniczkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciśnij i przytrzymaj przycisk w górę i przystaw ucho do silniczka. Powinieneś usłyszeć pracę silniczka. Porównaj z resztą drzwi.

Sprawdź przycisk kierowcy w drzwiach.

Wizualnie kabelki mogą być ładne, ale wewnątrz mogą być porozrywane. Sprawdź miernikiem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak klasyka...  Dokładnie tak było. Z zewnątrz ładne ale, okazało się że w głębi głębi jednak jeden uwalony przewód, a dwa prawie uwalone... To dopiero się ukazało jak wiązkę wysunąłem...  Te grube przewody są generalnie ok tzn giętkie, ale te cienkie kurcze linka a sztywne jak by to był drut... na razie polutowałem, uciąłem zaraz przy wtyczce a potem w głębi aby ominąć to newralgiczne miejsce i dosztukowałem dłuższy odcinek nowego przewodu... Miejsce lutu na pewno nie trzaśnie ale nie wiem jak pozostałe przewody także liczę się z tym że trzeba sobie kupić nową wtyczkę ....

 

Ogólnie tematów mnóstwo ale zmyliło mnie to bo nikt nigdy nie napisał tzn inaczej myślałem że  elektryka będzie wariować tylko w tych drzwiach co mają uszkodzoną wiązkę, a reszta będzie działać. Okazało się że drzwi kierowcy chyba są wyjątkiem i jeżeli tam coś nie halo to może się to przenieść na pozostałe drzwi...

 

Generalnie u mnie całkowicie przerwany był cienki brązowy przewód i to spowodowało tą dziwna sytuację że żaden z pasażerów nie mógł sobie sam otworzyć szyby, mógł tylko kierowca, oprócz swojej...

 

W całej operacji najtrudniejsze było założenie gumy do drzwi oraz akurat to mnie nie dotyczyło byłby problem z wyhaczeniem po drugiej stronie wiązki od zamka u kierowcy jakoś poszło bo akurat zapadka jest od przodu a od strony pasażera będzie ona od tyłu a dosyć ciężko było tą jedna wtyczkę wypiąć...

 

Ja całej wiązki nie wyciągałem bo nie wiedziałem gdzie kostka od lusterka, resztę gratów wypiąłem i wysunąłem wiązkę i polutowałem..

 

Tapicerka zeszła bez problemu, nic nie połamane...

 

Także dziękuje za poświęcony mi czas. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sahipp napisał:

na razie polutowałem, uciąłem zaraz przy wtyczce a potem w głębi aby ominąć to newralgiczne miejsce i dosztukowałem dłuższy odcinek nowego przewodu... Miejsce lutu na pewno nie trzaśnie ale nie wiem jak pozostałe przewody także liczę się z tym że trzeba sobie kupić nową wtyczkę ....

Jak polutowałeś to trzaśnie bardzo szybko bo przegrzałeś już i tak zmęczoną żyłe przewodu. To się zaciska a nie lutuje. Teraz proponuję wymienić przewody na nowe jeżeli ma to posłużyć

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata wytrzyma, przynajmniej u mnie tyle wytrzymało bo nie miałem w tedy nic innego pod ręką :kox: ale mnie zaś pękły przewody głośnikowe, tych sygnałowych ze sterowania szyb nie ruszałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Dwa lata wytrzyma, przynajmniej u mnie tyle wytrzymało bo nie miałem w tedy nic innego pod ręką :kox: ale mnie zaś pękły przewody głośnikowe, tych sygnałowych ze sterowania szyb nie ruszałem :decayed:

Sygnałowe szybciej pękną bo są cieńsze od głośnikowych,jakieś 3x 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pila24 napisał:

Sygnałowe szybciej pękną bo są cieńsze od głośnikowych,jakieś 3x 

u mnie właśnie te cieniutkie są słabe, bo zrobiły się po tylu latach bardzo sztywne,  równie dobrze można by drut wstawić, ten sam efekt.... co do grubych żył to są w przyzwoitym stanie... jeden z grubych miał tylko pękniętą izolacje to też uciąłem i polutowałem... luty zrobiłem zaraz przy wtyczce i tak na oko 10 cm nowego przewodu wstawiłem, zachowując oryginalną długość wiązki...

 

To na pewno padnie, może nie koniecznie to co dorobiłem ale pozostałe plus pozostałe wiązki.... jedynie do jakby ktoś robił polecam rozplątać nie które żyły które były ze sobą fabrycznie skręcone razem bo to na mój gust powoduje dodatkowe naprężenia....

 

A w całej sprawie to mówię zaskoczyło mnie to że drzwi kierowcy maja wpływ na działanie pozostałych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że się udało. U mnie ostatnio przestały świecić lampki w bagażniku. Myślałem że to mikrostyk, a okazało się że to standard w tym wieku i poszły dwa kabelki na samym zgięciu. Żółty i czarny :)

IMG_20221013_144055.jpg.8d8310871aeb1845ea8e474946fedea6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówię przez to dziwne zachowanie to już miałem wizję modułów i innych.... Tak czy inaczej tak jak mówicie trzeba wymienić na nowe kostki i tyle... poczekam z tym do lata, może nie padnie tak szybko :decayed:

 

Powinienem jeszcze zajrzeć do tylnych drzwi od strony pasażera... tam odkąd mam to auto to samochód nie widzi tych drzwi po prostu... czasem widzi w okresie zimowym gdy temperatury są bliskie zera... jak przychodzi wiosna i zaczyna się robić cieplej to auto przestaję je znów widzieć... ale na razie tego nie tykam no kurde nie chce mi się... najgorsze to wydłubywanie tej wiązki oraz zakładanie gum harmonijki od strony drzwi... Może i nie jest to mega trudne ale wymaga zaangażowania.... Do tego czasem głośnik nie działa ale jak poruszałem wtyczką zaskoczył :decayed:

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Langista napisał:

Dwa lata wytrzyma, przynajmniej u mnie tyle wytrzymało bo nie miałem w tedy nic innego pod ręką :kox: ale mnie zaś pękły przewody głośnikowe, tych sygnałowych ze sterowania szyb nie ruszałem :decayed:

tak z ciekawości, padło Tobie to co naprawiałeś czy inne poszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie padło, znalazłem w końcu czas i chęci, i to wymieniłem we wszystkich drzwiach podczas wytłumiania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

znalazłem w końcu czas i chęci,

....i to właśnie przysparza problemów w tym wszystkim :decayed: jak byłem młodszy, jeszczę parę lat temu to lubiłem dłubać... teraz jakoś brak czasu i chęci... ech dorosłość...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem zmęczenie pracą, kiedy w wolny czas chce się w końcu odpocząć :grin: Jedni jako odpoczynek wolą zrobić coś, inni wolą poleżeć :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że to tak się skończyło...

 

Zastanawiam się jeszcze czy w przypadku kilku zerwanych nie odpowiednich żył oraz ich pechowego zwarcia w wiązce może przez to dojść do uszkodzenia tego modułu z silniczkiem w drzwiach lub jakiegoś innego elementu?

 

Po prostu mnóstwo lektury tematycznej przerobiłem i komuś po zlutowaniu wiązki przestało działać lusterko...  gdzie indziej znów czytałem że generalnie moduły rzadko pajdą a jednak się zdarza czytając forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...