Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd 2.0 CAGA ustawienie napinacza


szymon290809

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy jestem nowym posiadaczem audi A4 b8 z silnikiem 2.0 tdi CAGA, nie dawno w mojej audi był wymieniany rozrząd po jego wymianie napinacz jest delikatnie w prawo od wycięcia kontrolnego a za zwyczaj na zdjęciach i przed demontażem starego był delikatnie w lewo patrząc od przodu auta zastanawiam się czy mój rozrząd nie jest trochę za mocno napięty i czy nie ma to złego wpływu na rolki i pompę ktoś mógł by się wypowiedzieć ?

16658449652107919898803273652789.jpg

Edytowane przez szymon290809
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

I jak ułożyło się samo? Mam ten sam problem przy wymianie idealnie na znakach, a dzień później tak jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też podepnę się do tematu. Silnik cglc, rozrząd co prawda wymianiany był w zeszłym roku. W marcu tego roku musiałem wymienić pompę CR i z racji tego że na nowym zestawie zostało zrobione ok 20tys km złożyłem na tym samym zestawie Rozrzad ustawiony na blokady i znaki, napinacz idealnie w punkt, po odpaleniu silnika i złapaniu 90st wskazówka idealnie w nacięciu synchro walka -0,4 Dzisiaj zajrzalem pod obudowę, napinacz tak samo poza zakresem, wychylony w prawa stronę, od wymiany pompy zrobione max 2tys km. Dodam, że sprawdzelem ustawiając na punkty kontrolne jak i na odpalonym silniku. Synchro obecnie -0,65.Czy jest to normalne zjawisko czy wina leży w napinaczu? IMG-20230612-WA0006.thumb.jpeg.ea7c40631481c5c48038bf39760b5fe2.jpeg

Edytowane przez Lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest wszystko ok, sprawdzone dzisiaj na zimnym silniku i napinacz idealnie w punkt. Wiec to normalne zjawisko przy cieplym piecu. PozdrawiamIMG-20230614-WA0000.thumb.jpeg.2efb3def9f63e312a932c75613693ea8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...