Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0TDi CGLC Bierze olej, kopci na biało, olej w płynie chłodzącym.


ROBSON.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie. Auto 3 miesiące po zakupie i zaczynają się czary. Wciąga olej, zaświeciła się kontrolka minimum oleju, dolałem litr po 600 km znowu minimum. Druga rzecz to niewielkie ślady oleju w płynie chłodniczym i spaliny. Test robiony. Po dłuższym postoju kopci mocno na biało przy dodaniu gazu. Wywala błąd od EGR , natężenie przepływu za małe. Co może być przyczyną. Dodam że płynu chłodniczego nie wciąga. Ale zauważyłem że na zimnym silniku po kilkudniowym postoju nadal jest ciśnienie w zbiorniku i przy odkręcaniu płyn podnosi się z min.  na maximum. Co o tym myślicie, co może byc przyczyną. Chłodnica oleju? Chłodnica EGR. Uszczelka albo pęknięta głowica ? Lub kilka problemów na raz. Ciężko stwierdzić. Samochód sprowadzony że Szwecji. Oczywiście olej zmieniany co 30 kkm ... Co uważacie od czego zacząć gdzie szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ROBSON. napisał:

 Co uważacie od czego zacząć gdzie szukać ?

 

musisz zaczac od szukania nowego konia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też silnik CGLC 208KM pewnie kupiony w tym samym miejscu co ty :)  i za tydzień robię remont silnika bo też był olej zmieniany co 30 tyś. w trybie LongLife i ze Szwecji sprowadzony i bierze 0,5 L na 1000km  tylko, że u mnie nie ma żadnych błędów i wszystko ładnie chodzi - silnik dynamiczny/płynny i bez kopcenia/dymienia.

Edytowane przez Berserker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...