Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BDV nierówna praca na postoju, brak mocy z dołu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, pacjent a4 b6, 2.4 bdv z gazem. Cewka, kable, świece zmieniane na NGK ~20kkm temu. Kupiłem go z już wyciętymi katalizatorami 2gimi. Żeby pozbyć się błędów od katów wkrecęcona jest kątowa przelotka do któej dopiero wkręcana jest sonda lambda.

Błędy: 17936, 17944, 17831, 17819


Walczę z tym N205 N208. Przeczyściłem złącza, oporność na stykach ~15-16 Ohm.
Robiłem test wyjść vcdsem i przy teście N205 N208 słyszę syczenie a nie pykanie jak to gdzieś czytałem.
Syczenie gdzieś ze środka silnika, tak ma być? Wrzucam logi statyczne, może to coś pomoże.

LOG.TUNEZILLA.COM

Proszę o sugestie gdzie/jak szukać przyczyny.


PS. Jeżeli ktoś ma zdjęcia komory silnika bez osłon to proszę o wrzucenie bo mam wrażenie że u mnie jest coś podrutowane.
Gumowe przewody są łączone jakimiś drobnymi rureczkami (wygladają jak termokurczki tylko są sztywne).

Opublikowano

Błędy świadczą o tym, że coś jest podrutowane. Jak nie masz katów to trzeba sondy z softu wywalić, bo tylko będą szkodzić. Za Twojej kadencji rozrząd wymieniany?

Opublikowano
  • Autor

Rozrząd wymieniał poprzedni właściciel. 

Opublikowano

@pila24 Ty masz chyba taki silnik?

Opublikowano

Jak syczy to nawalone gdzieś jest w odmach,foto najlepiej poszukać gdzieś na allegro gdzie mają kompletne silniki wystawione z osprzętem,wtedy widać jak odmy są połączone 

Opublikowano
  • Autor
39 minut temu, pila24 napisał(a):

Jak syczy to nawalone gdzieś jest w odmach,foto najlepiej poszukać gdzieś na allegro gdzie mają kompletne silniki wystawione z osprzętem,wtedy widać jak odmy są połączone 

To jest układ odpowietrzenia, mówisz żeby cały dokładnie sprawdzić bo jest nieszczelność? czy zawalony syfem? Dzięki za zainteresowanie

odpowietrzenie.png

Opublikowano

Zrób logi statyczne i dynamiczne 2+33 to będzie widać po korektach. 

Opublikowano
  • Autor
LOG.TUNEZILLA.COM

 

LOG.TUNEZILLA.COM

 

 

LOG.TUNEZILLA.COM

 

@przem8Pierwszy log na postoju, 2 kolejne dynamiczne. Przed logami wykasowałem błędy.

Edytowane przez arkadiusz.nas

Opublikowano

Z tego co widać to przepływka trochę zaniża i jest lekki rozjazd korekt na jałowych między bankami. Sprawdź ten dolot, odmę.

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, w weekend sprawdzę. A co z tym n205 n208? Nic nie widac w logach?

Opublikowano
  • Autor
W dniu 8.11.2022 o 08:39, pila24 napisał(a):

Jak syczy to nawalone gdzieś jest w odmach,foto najlepiej poszukać gdzieś na allegro gdzie mają kompletne silniki wystawione z osprzętem,wtedy widać jak odmy są połączone 

Mam pytanie co do silnika, czy Twój silnik zasysa korek wlewu oleju? Bo mój tak

Opublikowano
23 godziny temu, arkadiusz.nas napisał(a):

Mam pytanie co do silnika, czy Twój silnik zasysa korek wlewu oleju? Bo mój tak

Tak,to normalne w tym silniku 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 8.11.2022 o 18:33, przem8 napisał(a):

Z tego co widać to przepływka trochę zaniża i jest lekki rozjazd korekt na jałowych między bankami. Sprawdź ten dolot, odmę.

Sprawdziłem odme - była całkowicie drożna, ale przemyłem jeszcze benzyna ekstrakcyjna. Teraz tak zasysa korek wlewu oleju ze jak go odkręcę i zostawię to zaczyna się dziwny dźwięk wydobywać :D.

Co do podciśnień sprawdziłem i.. tak jak na grafice 2giej. Z jednej strony w ogóle przewód był ucięty i sobie wisiał a z drugiej strony ledwo wisiał. Wymieniłem przewody i zero zmiany... robiłem jeszcze raz test wyjść i przy n205 coś szumi, nie wiem co ale coś szumi. Albo w kolektorze dolotowym albo coś na nim.


Zrobię teraz trochę km i zobaczę korekty, w każdym razie na postoju dalej nie pracuje zbyt dobrze. Potrafi rzucić buda, na gazie usterka się powiększa...

 

 

Zrzut ekranu z 2022-11-12 17-21-34.png

X

Edytowane przez arkadiusz.nas

Opublikowano

Ogólnie radziłbym wymienić wszystkie podciśnienia. Kupić nowe wężyki i całościowo to pospinać na nowo. Szkoda wracać do tej samej roboty. Piszę z doświadczenia, bo sam to robiłem z 3 razy. Zwróć również uwagę na nr. 57 z obrazka. Przeczyść dodatkowo przepływkę jak nie masz na podmianę innej. Przepływ w logach przy maks bucie powinien być ok 134 a ty masz 120.

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

@cinshot Cześć, niedługo wrócę do tematu i mam pytanie - jakie średnice wewnętrzne przewodów podciśnienia kupiłeś? 3.2mm? gdzieś widziałem że jeszcze 4mm jest potrzebny podobno

Opublikowano
4 godziny temu, arkadiusz.nas napisał(a):

@cinshot Cześć, niedługo wrócę do tematu i mam pytanie - jakie średnice wewnętrzne przewodów podciśnienia kupiłeś? 3.2mm? gdzieś widziałem że jeszcze 4mm jest potrzebny podobno

tak, z tego co pamiętam 3.2mm. pasowały idealnie na wszystkie wystające króćce.  

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.