Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie kierownicy przy kręceniu


Siumkaj

Rekomendowane odpowiedzi

#Edit - przepraszam, zakręciłem się i dodałem w złym dziale. Bardzo proszę o przeniesienie do /układ kierowniczy. - dzięki! 

@Muskel1 - wielokrotnie udzielałeś mi pomocy, dlatego prosiłbym jeszcze raz o pomoc :)  Auto odebrałem kilka dni temu po regeneracji alternatora i jak mi się znowu posypie to nie wiem co zrobie :/ 

Cześć, dzisiaj zaobserwowałem delikatne skrzypienie kierownicy podczas skręcania lub kręcenia nią gdy auto stoi w miejscu. Dwa dni temu tego nie było, dzisiaj niestety pojawił się taki objaw. Sprawdziłem stan płynu wspomagania (w zbiorniczku ponad poziom sitka nie było płynu), z racji późnej godziny kupiłem płyn do wspomagania prestone na stacji paliw i dolałem do stanu. Dźwięk ewidentnie słychać z okolic kierownicy.  Załączam również nagranie oraz sam dźwięk i proszę o pomoc. 

Edytowane przez Siumkaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma to coś wspólnego z kolumną kierowniczą a nie ze wspomaganiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Moim zdaniem ma to coś wspólnego z kolumną kierowniczą a nie ze wspomaganiem. 

 

Zaobserwowałem dzisiaj, że zaczyna skrzypieć dopiero po pewnym czasie. Rano wszystko było ok, a skrzypienie pojawiło się dopiero po przejechaniu ok. 15km. To samo w drodze powrotnej z pracy do domu jakieś 15km i delikatnie zaczyna poskrzypywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzypienie pojawiło się po dolaniu płynu czy już było przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Rabbi napisał(a):

Skrzypienie pojawiło się po dolaniu płynu czy już było przed?

Było przed. Brak widocznego płynu wspomagania w zbiorniczku był moją potencjalną poszlaką w szukaniu źródła awarii, niestety to to nie to.

Edytowane przez Siumkaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1

dzwiek wydobywa się z widocznego na foto miejsca. Tam gdzie ten drąg wchodzi w ta gumę. Nasmarowalem cx80 (tylko to miałem pod ręka) jednak nie pomogło. Czym konkretnie to powinienem nasmarować lub całkowicie wymienić ta gumę?

BC62BEB1-2BF0-4CDF-B1B8-ADDB88047222.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że to krzyżak kolumny miał.delimatna korozję i tak się niósł po kabinie po psiknieciu smarem nastąpiła cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2023 o 20:37, Jameskrystian napisał(a):

Okazało się że to krzyżak kolumny miał.delimatna korozję i tak się niósł po kabinie po psiknieciu smarem nastąpiła cisza :)

Hej, dopiero teraz zauważyłem że pisałeś w kwietniu. Byłem na 100% pewny że dźwięk wydobywa się z tego miejsca, bo nasłuchiwało się nas kilku i każdy mówił że to tam. Powinniśmy się wszyscy udać do laryngologa na badania na słuch, bo dźwięk wydobywał się spod koła kierownicy. Przesmarowanie ślimaka rozwiązało problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...