Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6] Dziwne działanie klimatyzacji


makthedon

Rekomendowane odpowiedzi

Od zawsze cały rok jeżdżę z włączoną klimą. Ostatnio klima dziwnie zaczęła działać albo można powiedzieć że przestała działać normalnie. Zauważyłem że zaczął mi świecić ECON więc pomyślałem że albo to sprzegielko spadło albo może coś z czujnikiem ciśnienia? Okazuje się jednak że gdy jest poniżej zera to ECON się nie świeci i klima chyba działa normalnie ale jak tylko jest kilka stopni powyżej zera to ECON się zaraz włącza. Co tu jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie we wakacje byl serwis więc odrzuciłem ta mozliwosc chyba że jakaś nieszczelność nagle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Mało czynnika. Kiedy ostatnio robiony serwis klimy?

A to czasem nie odwrotnie powinno być że im wyższa temp to się załączyć a i niższa to nie.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co podczas serwisu było robione? Serwis o dobrej opinii, czy zwyczajny warsztat ze stacją do nabijania czynnika?

 

Trzeba podjechać na porządny serwis, gdzie zdejmą cały czynnik, zrobią test próżni, potem test ciśnieniowy (nie każda stacja go ma właśnie) i wyjdzie czy masz nieszczelność. Często przy próżni nie wyjdzie nic a przy ciśnieniowym teście już jest nieszczelność. Wiele też mówi jakość oleju, który maszyna ściąga z układu, a nie raz już widziałem, że te 'Profi Klima Auto' podają z powrotem zużyty olej, który maszyna ściągła z układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pieterb napisał(a):

A to czasem nie odwrotnie powinno być że im wyższa tem to się załączyć a i niższa to nie.

Ogólnie w zimę często wentylator się nie załącza jak na zewnątrz są niskie temperatury, bo pęd zimnego i wilgotnego powietrza wystarczająco schładza skraplacz. 

Tutaj jednak jak załącza się econ, to oznaka zbyt niskiego ciśnienia w układzie i czujnik steruje sprawnością kompresora tak, aby jak najmniej sprężał by uniknąć awarii. Oczywiście może też być uszkodzony czujnik. Warto było by zajrzeć przez interfejs i odczytać wskazania czujnika (chyba G65).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis duży i z dobrą opinią. Robiłem jak zwykle czyli dobicie i odgrzybienie. 

Dzięki za info, bez wizyty w serwisie się nie obejdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sprawdzali szczelnosc, nie znam sie to nie stoje i nie patrze na rece. Jesli cos jest nie tak to zawsze mi mowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz stać i patrzeć na ręce. Wystarczy zapytać czy czynnik został odessany i czy przeprowadzono test szczelności (co jest podstawą zanim dobija się czynnika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...