Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z MMI, Modułem telefonu, bluetooth


mikeeevans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

A4 B9 MIB2
Od jakiegoś czasu występował u mnie problem z modułem telefonu tzn. nie pojawiała mi się ta malutka ikona telefonu (a karta sim cały czas włożona) i pojawia się komunikat "Sprawdź kartę SIM" .

Oczywiście na innej karcie SIM to samo (czyli to nie wina karty SIM).
Dodatkowo nie mogę się połączyć po bluetooth z moim telefonem za cholere. Błąd połączenia. Tak jakby całkowicie moduł telefonu nie działał.

Dziś postanowiłem zobaczyć połączenia kablowe do centrali MMI, zdemontowałem schowek i odłączyłem moją centralę (nr : 8W0 035 036B). 

Po ponownym podpięciu nadal komunikat "telefon nie dostępny" . Zrobiłem to samo jeszcze raz - odpiołem i podpiołem i teraz niespodzianka .. centrala wogóle się nie uruchamia. Ekran ciemny. MMI wogóle nie działa . Nawet klikając by wysunęła płytę wogóle się nie odzywa (a wcześniej się odzywała) . Aktualnie jest zero reakcji. A przecież nie da się tego żle podpiąć . Nie wiem gdzie popełniłem bład. I co najlepsze - teraz zaczeło mi pokazywać błędy np. Audi pre Sense nie aktywny albo Czytanie znaków nie dostępne w tej chwili (a znaki drogowe czyta)

 

co tu teraz począć? Ktoś miał coś podobnego że moduł telefonu przestał działać? 

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi co teraz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to sprawdź ponownie poprawność podpięcia MMI, także światłowód.

Niestety bez podpięcia auto pod komputer i sorawdzeniu zapisanych błędów ciężko zakreślić przyczynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starałem się z nim bardzo delikatnie obchodzić ale co mnie zaskoczyło to nie wiem czy powinien - ale nie świecił jak na niego patrzyłem przed ponownym podpięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaa5 napisał(a):

na wszelki wypadek sprawdź bezpieczniki 

od razu to zrobiłem. 

sprawdziłem bezpieczniki  po lewej stronie kierownicy bo tam według informacji są od telefonu, MMI itd. - i są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.02.2023 o 20:35, mikeeevans napisał(a):

starałem się z nim bardzo delikatnie obchodzić ale co mnie zaskoczyło to nie wiem czy powinien - ale nie świecił jak na niego patrzyłem przed ponownym podpięciem

Nie wiem jak jest w samochodach, ale światłowód telekomunikacyjny działa na fali nie widocznej dla ludzkiego oka (nie świeci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłowód w MOST świeci a raczej miga widocznie na czerwono. 

Fotka z neta.

Screenshot_20230312_212254_YouTube.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...