Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z odpalaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Od jakiegoś czasu mam taki problem autko długo kreci tak jakby nie dostawało paliwa , nie dzieje się to regularnie , bez znaczenia czy zimno czy ciepło nieraz cały tydzień kreci normalnie a niekiedy po jeździe postoi 10 -15 minut i znów kręci jak by nie dostawał paliwa

Komputer nie wywala żadnych błędów , świece sprawne wymienione na nówki szukałem po całym internecie ale nic sensownego nie udało mi się znaleźć może ktoś miał taki przypadek ?

Autko jak w podpisie

Opublikowano

Opiłki na sitku?

Opublikowano
  • Autor

Masz na myśli sitko na zaworze na Listwie CR ?

Tego nie wykręcałem , ale jak by tu był problem to chyba auto by nie jechało tak jak trzeba ?

Opublikowano

Sitko na zaworze dozującym na pompie CR.

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Sitko na zaworze dozującym na pompie CR.

masz na myśli to

 

Przechwytywanie.PNG

Opublikowano

To jest zawór regulacji ciśnienia na szynie. Mam na myśli zawór dozujący na pompie CR.

 

Opublikowano
  • Autor
30 minut temu, Muskel1 napisał(a):

To jest zawór regulacji ciśnienia na szynie. Mam na myśli zawór dozujący na pompie CR.

 

Nie sprawdzałem , ale teraz to nie wiem czy chce to sprawdzać ?

 

Opublikowano
  • Autor

Jak mniemam bo nie za bardzo wiem co oni mówili ale wywnioskowałem że w takiej sytuacji to raczej trzeba cały układ czyścić ?

Opublikowano

Pompa, wtryski filtry do wymiany. Reszta do płukania.

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Pompa, wtryski filtry do wymiany. Reszta do płukania.

Jak by tak miało być to aż tak bardzo mi to nie przeszkadza ?

Opublikowano
  • Autor

Tak się zastanawiam bo przecież jest jakaś pompa która dobija ciśnienie w układzie i może tu jest problem ?

Opublikowano

Zdemontuj wreszcie ten filtr na listwie a będziesz wiedział. Jak tam są opiłki to masz cały układ do wymiany,  z wyjątkiem przewodów i baku, które da się wypłukać. Jak Ci to nie przeszkadza to jeździj tak dalej, lejące wtryski z pewnością efektywnie wypalą Ci dziurę w tłoku i silnik pójdzie na żyletki.

Opublikowano
2 godziny temu, skwaru 23 napisał(a):

Tak się zastanawiam bo przecież jest jakaś pompa która dobija ciśnienie w układzie i może tu jest problem ?

Pompa CR nabija ciśnienie na rail i to ona opiłkuje. Na pompie siedzi zawór dozujący a pod nim sitko. Wymontuj ten zawór i sprawdź czy są opiłki. 

Jeżeli masz opiłki to pompa CR jest zatarta i nie jest w stanie wytworzyć ciśnienia na rail. 

Opublikowano
  • Autor

No to sprawdziłem opiłków brak sprawdzałem też magnesem nic

Jakieś inne pomysły ?

20230309_180712.jpg

20230309_180650.jpg

Opublikowano

Sprawdź jakie jest ciśnienie na rail w czasie rozruchu i w czasie pracy silnika.

Opublikowano
  • Autor

Rozumiem że mogę to sprawdzić VCDS ?

Możesz podpowiedzieć gdzie i jak to dokładnie sprawdzić ?

Opublikowano

W rozszerzonych blokach pomiarowych w sterowniku silnika.

Opublikowano
  • Autor

oki tak myślałem tylko tam jest sporo opcji którą konkretnie wybrać ?

 

Opublikowano

Wyszukujesz wartość wysokiego ciśnienia paliwa.

Opublikowano
  • Autor

ok zaraz pójde do garażu , tylko tak myślę , ze jak zapala normalnie to ciśnienie może być ok przy rozruchu , to by trzeba sprawdzać jak jest problem z odpaleniem , tylko trzeba by cały czas mieć komputer podpiety bo nie wiadomo kiedy może to nastąpić ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.