Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyciek płynu chłodniczego


pawelmienko

Rekomendowane odpowiedzi

mam pewien problem a mianowicie wycieka mi plyn chlodniczy w trakcie pracy i zaraz po zgaszeniu silnika widac jak kapie kropla za kropla gdzies tak w polowie szerokosci samochodu bylem dzisiaj z tym u mechanika ale jak na zlosc u niego nie kapalo i nie bylo widac zednedo wycieku ani nic mokrego itp.

jak wrocilem do domu to znowu zaczelo kapac przez dzien ubywa mi jakies 1,5 l. plynu

gdzie szukac przyczyny ?? moze ktos mial podobny przypadek

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak... temat rzeka z tym uciekającym płynem , sam borykam się z ubywaniem w swoim samochodzie lecz u mnie nie widać skąd leci (prawdopodobnie uszczelka pod głowicą) ;( , proponowałbym sprawdzić układ chłodzenia na wszystkich złączkach i połączeniach najlepiej w dwie osoby przy włączonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczeze ze kiepski ten mechanik skoro nie widział wycieku płynu. Płyn ma to do siebie ze jezeli wycieka na zewnatrz to w czasie wysychania zostawiam nalot na tych czesciach po których leci wiec nie widze problemu zlokalizowania wycieku. poprostu komus sie niechce poszukac lub zdjac osłone pod i nad silnikiem. A miejsc wyciekow to moze byc tyle co połaczen przewodow chłodzacych itd. Poszukaj zacieków w przypadku płynu G12(różowy) bedzie to siwo rózowawy nalot tak jak by sie krystalizowała sól.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz kolego nie zawsze jest to takie proste bo u mnie tez cieknie troche ale na tyle malo, ze za cholere nikt nie dal rady stwierdzic gdzie to leci. oczywiscie wyciek jest na tyle maly, ze jest to moze hmmmm 10-20ml na dobe a nawet mniej. plama pod autem jednak jest, wiec gdzies sie to saczy, tak wiec od jakiegos czasu mysle nad wlaniem jakiegos plynu uv do chlodnicy i po tygodniu sprawdzenia dziada lampka uv zeby cos z tym zrobic, jednak narazie lenistwo wygrywa. moze ktos juz to robil i mi cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma opcji zeby nie było znaku wycieku płynu!! Jezeli wycieka to bedzie znak!!! a co innego jezeli samochodzik spala płyn. Wiec jezeli są ślady pod autem to 100% sa slady wycieku trzeba tylko dobrze poszukac!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego nie ma opcji zeby nie było znaku wycieku płynu!! Jezeli wycieka to bedzie znak!!! a co innego jezeli samochodzik spala płyn. Wiec jezeli są ślady pod autem to 100% sa slady wycieku trzeba tylko dobrze poszukac!!!

U mnie leci z kruca, czyli miejsca gdzie laczy sie waz gumowy z blokiem silnika (widac to miejsca to miejsce po otwarciu klapy i zdjeciu oslony silnika).

Zrobil sie tam charakterystyczny bialo-rozowy nalot.

Ten plyn specjalnie jest rozowy zeby bylo widac gdzie cieknie, wiec sprawdz u gory wszystkie weze, sprawdz dobrze zbiornik wyrownawczy(tam tez potrafi cieknac) i po zdjeciu dolnej oslony zajrzyj od spodu auta.1.5 l to musi leciec jak ch.. musi zostac jakis slad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pociła się chłodnica, a wiecie że w naszych niuniach ciężko ją dokładnie obejrzeć,

ubywało u mnie tak pół zbiorniczka wyrównawczego na 3-4 dni, plamy pod autem były nieduże - ale były.

Pojechałem na podnośnik i od spodu po zdjęciu osłon silnika po dokładnym przyświeceniu lampką ukazał się mokry dół chłodnicy. Ewidentnie rozszczelniła się i pociekła.

Mus było wymieniać. Po zdjęciu zderzaka i odsunięciu chlodnicy klimy było już widać skąd cieknie:

a14e00364feb1cddm.jpg

ciekła w zasadzie na dwóch bokach

ba37739ca9fa8207m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie do tematu, kolega zamierza kupić A4 B5 2.4 i natknął sie na dziwne zjawisko, a mianowicie gdy odkręci korek od zbiorniczka płynu chłodzącego, leje sie wtedy płyn przez ten spust u dołu zbiorniczka, a jak zakręci korek to nie ma mowy o wycieku :gwizdanie: Czy to moze świadczyć o nieszczelnym układzie, uszczelce, czy poprostu korek jest do wymiany :mysli: po przejechaniu sie płyn jest na tym samym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie takiego wycieku ślady muszą być, a w przypadku mniejszych to prawie każdy mechanik powie, że to normalka. Można też dolać takiego środka do uszczelniania systemu - często pomaga.

może i często pomaga ale i może zapchać układ, u mnie też uciekał płyn tak od max do min na 500km no i co się okazało to była pęknięta głowica :wallbash: koszt spory tym bardziej jeśli chce się zrobić dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ubywa płyn chłodniczy mazną szyby od środka czy nagrzewnica się rozszczelniła ? miesiąc temu wymieniałem termostat i było wszystko ok aż do dziś po przejechaniu 3 km ubyło z 0.7 cm ogrzewanie nie jest wcale takie dobre jak powinno być ??? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie też ucieka płyn i zlokalizowałem że cały korek spustowy jest mokry ale także nad nim jest mokro więc to on raczej nie cieknie... mokre też widać do połowy chłodnicy na dole... stawiam że chłodnica a Wy jak myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpinam sie do tematu mam mokry spust pod zbiornikiem wyrownawczym czy mozna to wyjasnic mianowicie nagrzalem samochod do 90 wylaczylem i na macanego ewidentnie mokre czy to jakos mozna naprawic dodam ze ubywa mi plyn i musze dolewac ok 1 litra na miesiac .

Ps. zibolek kiedys mialem pekniety ten korek spostowy ale skoro masz nad nim to moze waz powyzej a jesli nie to wyciagnij chlodnice sam to robilem i myslalem ze bedzie ciezko lecz koledzy na forum opisaly to doskonale i trwalo to naprade blyskawicznie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...