Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak mocy w B7 1.8T


Sławek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum i pierwszy kontakt z silnikiem 1.8T.

 

Witam po latach posiadania Audi A3 8p 1.6 BSE przesiadłem się na Audi A4 B7 quattro 1.8 T 163 km. Od jakiegoś czasu straciła moc w dolnej partii obrotów. Dolot sprawdzony ciśnieniowo tak jak inni koledzy z forum. Delikatne przedmuchy zostały usunięte, pozostał tylko ledwo widoczny przedmuch na 3 wtrysku. Proszę o pomoc czego można się czepić i gdzie szukać problemu. Zrobione logi dynamiczne to 003, 115, 118 i  002, 020, 033. Jedyny błąd na vcds to 16683 Boost Pressure Regulation P0299-002 control range not reached

 

LOG.TUNEZILLA.COM
LOG.TUNEZILLA.COM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DV i N75 do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że turbawka nie osiąga zadanych wartości ale strasznie małe wartości ma przepływomierz... On mógłby powodować tak niskie doładowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma doladowania to i nie ma przepływu. Sprawdź dv na początek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę ten zawór dv metodą z forum czyli nacisnąć w środku zaworek i przytrzymać palcem najmniejszy króciec i patrzeć czy opadnie. Pytanie teraz jak powinny zachowywać się przewody po wyjęciu dv? Czy mają się zasysać czy podawać powietrze.

Edytowane przez Sławek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co dzisiaj zaobserwowałem: 1.Wymontowałem zawór dv, po wciśnięciu grzybka i zatkaniu najcieńszego króćca utrzymywał się w swoim położeniu, nie opadał. Po zwolnieniu palca opadał do stanu pierwotnego. Po odpaleniu samochodu na biegu jałowym zdjąłem przewód podciśnieniowy z dv i czuć było działające podciśnienie. Po wyjęciu przewodu samochód kulawo pracował, po włożeniu pracował dobrze.

2. Zaobserwowałem że sztanga turbiny pracuje w bardzo wąskim zakresie dopiero przy bardzo wysokich obrotach, tak do 3500 tys nawet nie drgnie. Po wypięciu przewodu z n75 idącego do gruszki nie wyczułem podciśnienia nawet na dużych obrotach a jeśli było to może nie zauważalnie małe. Widać na filmiku jak sztanga się zachowuje.

3. Zaworek idący do zbiornika ciśnienia na biegu jałowym ładnie sobie cyka.

 

Czego teraz się można czepić i czy praca n75 jest poprawna?

IMG_20230313_180051.jpg

IMG_20230313_180213.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Sławek91 napisał(a):

Zaobserwowałem że sztanga turbiny pracuje w bardzo wąskim zakresie dopiero przy bardzo wysokich obrotach, tak do 3500 tys nawet nie drgnie. Po wypięciu przewodu z n75 idącego do gruszki nie wyczułem podciśnienia nawet na dużych obrotach a

Dziwne żeby na jałowych, bez obciążenia sztanga w pełni pracowała.

Zrób loga 115 z odpiętym n75.

Pewnie turbo padaka i możliwe, że przepływka też trochę niedomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeby było na 100% dobrze to zdjąć przewód z gruszki turbiny: ale czy go zaslepic przy n75 czy nie zaślepiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Sławek91 napisał(a):

Czyli żeby było na 100% dobrze to zdjąć przewód z gruszki turbiny: ale czy go zaslepic przy n75 czy nie zaślepiać?

Odpepnij wtyczkę od zaworka. Wtedy ma być około 0,3-0,35bar w całym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 3 logi 115 i 003. Pierwsze dwa logi - sytuacja odłączenia i zaślepienia przewodu od gruszki, a w trzecim logu przewód był przyczepiony do gruszki ale odłączona kostka elektryczna.  

 

LOG.TUNEZILLA.COM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo ma zapewne kłopoty ze stroną gorąca, popękane żeliwo albo jakis problem z klapką wg, itp etc. Turbo do regeneracji, przepływka do prewencyjnego wyczyszczenia i mozna potem wrocic do tematu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek wlatuje regenerowane turbo od BEXA i downpipe. Jeśli wszystko będzie w porządku to pod maskę w przyszłym tygodniu wleci parę nowych bambetów. Co myślicie o firmie Prochip z Nałęczowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winowajcą okazała się urwana klapka od wastgate. Kończąc projekt po programie udało się uzyskać 250 koni mechanicznych. Dzięki za wszystkie wskazówki.

IMG_20230403_114858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo bex, downpipe, wtryski (szare od Audi S3), sztywny Tip, nowa przepływała, nowe świece NGK, prawy intercooler od bex. Turbo w piku 1 bar. Hamowany na 98 oktanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wynik zacny na tym setupie i takim doładowaniu, az prosi się o skontrolowanie go na innej hamowni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był hamowany 3 razy po wirusie, mam jeszcze fotkę z wykresem 1 i 2. Tuner wyłączył jeszcze pompę Sai i druga sondę.

IMG_20230403_110532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji na 250 KM z tej turbiny i takiego momentu z 1 bara w peaku ... 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie no tak pokazała hamownia. Z nikim nie będę się sprzeczał ile koni ma a ile nie ma, bo to nie o to chodzi. Mnie cieszy że auto ma niesamowitego kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...