Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Złącze do czego jest


cinek_2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Co powinno byc podłączone pod to złącze ? I czy podpiecie jakiegos urządzenia jest wymagane, żeby radio odbieralo fale fm ? Złącze znajduje sie z prawej strony w bagażniku koło wzmacniacza. Po wpisaniu wytłoczonych nr w neta zero wyników, a po przejrzeniu 30 stron forum zero efektów i nadzieji na rozwiązanie problemu..

Zastanawia mnie jeszcze taki przewód antenowy nie podłączony nigdzie który właśnie znajduje sie obok tej wtyczki.

20230417_174557.jpg

20230417_174451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na złącze od modułu telefonu ,  nie mam pewności czy to fabryczne ( ciut inna obudowa była ) ale  raczej coś dokładanego 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie jest oryginalna wtyczka, moduł telefonu w b6 jest pod fotelem i posiada całkiem inną wtyczkę. Takiej wtyczki nie spotkałem w Audi nigdzie, a rozbierałem już swoje auto dość poważnie. Co do komentarza @Muskel1 to faktycznie coś jest na rzeczy, u mnie za tapicerką w bagażniku jest czysto jakby auto z fabryki wyjechało (auto z 2001r.) - tam nie ma się jak dostać kurz bo wszystko jest zabudowane tapicerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc na tą wtykę sam się zastanawiam co to może być, na pewno coś dokładane... nawet strzelać na chybił trafił ciężko co to potencjalnie mogło być... może jakiś sprzęt audio.... trzeba by zobaczyć gdzie prowadzą kable, inaczej trudno będzie rozwikłać zagadkę... no i można też do ręki wziąć miernik i zobaczyć czy tam w tych przewodach jakieś napięcie płynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisując nr '30e84338' w google mamy wyniki typu - Hands free set, Motorola 2700, itp. więc musiałbyć to jakiś zestaw głośnomówiący lub moduł telefonu z 'epoki' ;) . Jeżeli masz tylko samą wtyczkę to jest ona bezużyteczna.

 

Co do przewodu antenowego możliwe, że moduł miał wbudowany splitter/wzmaczniacz sygnału przez co masz problemy z odbiorem fal FM (o ile dobrze zrozumiałem Twój post). W peugeocie miałem taki wynalazek gdzie było CB, GSM i radio podłączone pod takie ustrojstwo a z niego jeden przewód do oryginalnej anteny na dachu. Na szczęście u mnie została też oryginalna instalacja antenowa więc wystarczyło tylko podmienić przewody w radio oraz przy antenie i wszystko śmiga a zbędną pajęczynę wyrzuciłem. Jeżeli masz tego typu problemy to radzę dobrze prześledzić instalację antenową w aucie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego stawu, to mam ją od miesiaca i tak naprawiam co nie dziala, zauwazylem ze nie ma zaslepek za boczkami w bagazniku i to jest pewnie problem. Wlasnie przy tej wtyczce jest jeszcze duzo kabla antenowego zawinietego i tak samo pod schowkiem z przodu. Będe musial chyba to wszystko poznac cóż to za instalacja. No właśnie mam taki problem z radiem fm, że wogóle nic nie zbiera, dziś wymieniłem wzmacniacz ten z tyłu koło podufitki, zero efektu, zastanawiam sie jakby to naprawic, czy zamontowac zwykłą antenę i podciągnąć do radia i minąć cała instalację antenową ? Da się tak ? Zastanawia mnie to divercity, czy to musi być ? Perspektywa pękania tych wzmacniaczy na mrozie jest cienka, kiedyś się skończą używane wzmacniacze na podmiane z sieci... Jest tu może temat o tym problemie? Juz nawet zacząłem strona po stronie przeglądać forum  ale jak narazie żadnych konkretów.Ogólnie to nie wiem jak to jest podłączone, wchodzą do tego wzmacinacza trzy koncówki, jedna to pewnie antena dachowa, drugi wyjscie do radia, a trzecie tak sie domyślam, że pewnie zasilanie, ale którędy te przewody powinny iść

Edytowane przez cinek_2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie złącze bylo od jakiegos zestawu glosnomowiacego, w lampce podsufitki jedt rowniez mikrofon, gdzie wlasnie przewody znajduja sie za schowkiem, rowniez i drugi koniec tego antenowego od wzmacniacza z tyłu. Antene dachowa wymienilem na taka z allego za 40zl i dziala pieknie, bez tych wzmacniaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...