Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zakłócenia w CB


Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Witam i o poradę proszę .

Miałem w swojej A4 kłopot związany z zakłóceniami na radiu samochodowym podczas jazdy na światłach bo mi szumiało strasznie w nim i na CB bo też szumiało. Mam ksenony które wymieniłem na te http://www.allegro.pl/show_item.php?item=613630717 i jeśli chodzi o pracę radia samochodowego to szumienie zlikwidowane jest w 100% (wyszukuje stacje radiowe których na poprzednich ksenonach nie szło znaleźć) ale praca CB pozostała na tej samej pozycji czyli jest szum po włączeniu świateł. Dodam jeszcze że jadąc ulicą czasami słyszę na radyjku pracę silnika przeważnie skuterków które sobie śmigają po drogach, jest też słyszalny taki dźwięk jak by było słychać pracę alternatora ale podczas dodawania gazu i wzrostu obrotów ten dźwięk jest na tej samej wysokości.

Moje radyjko to Uniden 520XL i antena Hustlera i mam to podłączone na stałe czyli plus na aku i minus do masy w samochodzie.

Panowie jest jakaś rada i sposób na te objawy?? Szukam już drugi dzień w necie i nic może wam się uda pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jutro to zrobię :good: Może akurat to pomoże i będzie dobrze :gwizdanie:

Nie sądzę, aby wyeliminowało to problem całkowicie, ale powinno być lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jutro to zrobię :good: Może akurat to pomoże i będzie dobrze :gwizdanie:

Nie sądzę, aby wyeliminowało to problem całkowicie, ale powinno być lepiej.

tak jak patrze na twoje wiadomości i jakie masz lampy to pewnie masz tanie hidy więc się nie dziw że cb szumi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprzedający gwarantował że przestanie siać i na zwykłym radiu samochodowym nie sieje nic a nic a cb jak siało tak sieje. Na razie nie chce reklamować bo nie pasuje mi to że radio działa a cb sieje, w takim przypadku powinno też siać i zwykłe radio tak jak to było na poprzednich HIDach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Patryka, bo dobrze mówi. Dziadowskie przetwornice to raz.

Na początek jednak zrób to, o czym wcześniej pisałem, a potem zobaczymy, co sie zmieni i wtedy bedziemy myślec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HID-y są dobre :tongue4: Już mam wszystko zrobione tj. dałem masę na aku i SQ na 11 a RF na 13 i jest jak makiem zasiał i ściąga mi z około 7km-8km jak i słychać mnie na tej samej odległości bardzo dobrze. Tak że temat można zamknąć :good:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Moim zdaniem trochę dużo RF Gainem wycinasz, ale jak Ci faktycznie "ciągnie" z 7-8 km, to jest very OK. Nie potrzeba więcej w mobilu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie potrzebuje więcej jak 7-8km a to i tak zaj......e bo mieszkam w górzystym terenie tak że za nim się sygnał przebije to jest lux.[br]Dopisany: 01 Maj 2009, 12:49_________________________________________________Koledzy a jak to jest ze strojeniem anteny HUSTLER-a bo jedni mówią że tej antenki się nie stroi inni mówią ze się stroi. Kto ma taką antenkę i stroił ją ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że ta antena to jest trochę shit i stroić to ja napewno trzeba jak zresztą wszystkie magnesówki, chociaż niektórzy twierdza że tych z górnej półki nie trzeba. Dodatkowa o ile pamiętam to kabel do tej anteny jest kiepsko ekranowany albo może i wcale co powoduję że ta antenka ładnie zbiera zakłócenia, kiedyś taka miałem to słyszałem w radiu kolegi samochód z multijetem stojący koło mnie. Jak wymieniłem hustlera na lepszą antenę to wszystkie moje problemy z CB znikły jak za dotknieciem czrodziejskiej rożdżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzajmy. Hustler nie jest taki tragiczny. Faktycznie nie jest to antena z tych najlepszych, ale i dużo gorsze są na rynku. Nie ma tragedii.

Co do strojenie to:

KAŻDĄ ANTENĘ SIĘ STROI !!!!!

Nie wierzcie w opowieści handlarzy z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragiczny nie jest ale dobrą anteną też go nazwać nie można, ja bym ją nazwał najlepszą z najgorszych lub najgorszą z najlepszych :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz. Nie tworzyłem nigdy jako takiego rankingu, ale na pewno Hustler jest lepszy niż np. renomowana Florida od Presidenta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niektórzy sobie i floridy chwalą :gwizdanie: z tym hustlerem to jest tak że jak ci się trafi dobry egzemplarz to będzie służył dobrze, niestety trafia się dużo egzemplarzy które bardzo szybko kończą swój żywot stąd te mieszane uczucia na temat tej anteny, ja należę do grupy rozczarowanych :tongue4:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niektórzy sobie i floridy chwalą :gwizdanie: z tym hustlerem to jest tak że jak ci się trafi dobry egzemplarz to będzie służył dobrze, niestety trafia się dużo egzemplarzy które bardzo szybko kończą swój żywot stąd te mieszane uczucia na temat tej anteny, ja należę do grupy rozczarowanych :tongue4:.

Zapewne miałeś podróbę. Hustler to popularna antena i na dzień dzisiejszy, pokusiłbym się o stwierdzenie, że np. na allegro jakieś 90% Hustlerów to podróby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Floridę i złego słowa na nią nie napiszę. :tongue4:

I bardzo dobrze. Twoje zadowolenie w tym wszystkim jest najważniejsze. Obiektywnie Ci jednak napiszę, że Hustler jest lepszy.

Sam nie korzystam z takich "mini" antenek. Czasmi je sobie testuję i nikt mi za to nie płaci, także nie mam żadnego interesu w tym, żeby Cię ściemniać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...