Skocz do zawartości
IGNOROWANY

PDC tył. Raz działa raz nie.


nadybek

Rekomendowane odpowiedzi

Pany dopadł mnie problem czujników cofania ale troche taki nietypowy.

Jakis tydzien temu pdc działało idealnie. Z dnia na dzien zaczęły sie cyrki. Czasem widzi przeszkody widma, a czasem działa poprawnie...

Na kompie jak nie dziala to jeden czujnik widzi ciągle 255, drugi dziala poprawnie, a na 3 i 4 wartości wariują. Jak działa poprawnie to wszystkie wartości są ok- nawet ten co stał ciągle na 255.

Miał ktoś taki przypadek? Wątpię, że nagle 3 czujniki padły więc pytam czy rwać zderzak czy boczek :)

Możliwe, ze jeden czujnik pada/robi zwarcie i sterownik wariuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze błędów brak. Teraz juz drugi dzien pdc działa prawidłowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że musisz przyglądnąć się wiązce od czujników, pewnie gdzieś skorodowała (najczęstszym problemem jest problem z kablami przy samych czujnikach - kostkach) i raz działa ok, a czasem występuje problem. Przy takiej usterce najgorsze jest to, że trzeba rozebrać cały bagażnik, aby ściągnąć zderzak ;( Nic się nie martw, na pocieszenie mogę dodać od siebie, że nie jesteś z tym problemem sam - u mnie ten problem też czasem występuje, a co dopiero zakładałem PDC P+T. Po raz pierwszy problem pojawił się po złożeniu auta do kupy, pomyślałem, że problem leży w module bo kupowałem go używanego, więc znowu rozłożyłem auto, wymieniłem moduł na inny używany i przez chwilę, dosłownie przez chwile było dobrze, więc złożyłem złomka do kupy i zaraz problem się znowu pojawił ?. W tej chwili na razie mam to w 4-ch literach, bo nie chce mi się znowu rozkładać pół auta, a PDC częściej działa niż nie działa ;) 

 

Co do błędów to VCDS pokazuje błędy wszystkich tylnych czujników:

 

Czujnik systemu pomocy przy parkowaniu: tylny .....(lewy, lewy środkowy, prawy środkowy, prawy)

Przerwa / problem z masą - Sporadyczny

 

(tylko tylnych - przednie są, więc chyba ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc u mnie temat się rozwiązał, okazało się, że błędy tylnych czujników powstały po tym jak lakiernik malował mi tylny zderzak i rozłączył wiązkę, a następnie nie skasował błędów. Problemem okazały się dwa skrajne przednie czujniki, w których stała woda (mimo tego że czujniki mam od niedawna to w czujnikach wody było już po pas). Osuszyłem czujniki założyłem na kable gumy na wtyczki (wcześniej ich nie miałem, miałem tylko gumki na samych przewodach) i teraz PDC działa git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak ostatnio się samo naprawiło tak działa do dzisiaj, a skoro działa to nie dotykam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...