Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B7 Avant wiązka klapy tył

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Prawdopodobnie mam zwarcie w klapie tylnej bo jak wrzucam wsteczny to zaczyna pracować silnik wycieraczki(jest raczej uszkodzony znaczy zjechany ten wieloklin i w sumie go nie używałem ale słyszę jak pracuje) i jakby mi któryś z kolegów podrzucił jak tam wiązka idzie z lewej z prawej a może jakiś schemacik.

Wczoraj po dość ulewnym deszczu mi się to zrobiło i chcę to jak najszybciej zrobić zanim auto mi się sfajczy.

Edytowane przez Pieterb

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

a nie masz przypadkiem manetki wycieraczek ustawionej na wycieranie tylnej szyby? wtedy się sama aktywuje przy wbijaniu wstecznego.

Opublikowano
  • Autor

A nie wiem ale do tej pory tego nie było. Teraz tak patrzę że wystarczy że kluczyk dam na zapłon a już zapindala silniczek.

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
  • Autor

PS a ta jakiś kodowaniem ustawia się czy jak?

Opublikowano

Z tego co pamiętam trzeba mieć czujnik światła/deszczu i w adaptacjach jest opcja automatycznego wycierania tylnej szyby po wbicu wstecznego. 

 

Channel 013: Wiper Setup

Standard: 115

+001 = Speed Reset

+002 = Short to Plus Monitoring

+004 = Rain Sensor active

+008 = Long Post Wiping after Washing (Drop/Tear Wiping)

+016 = Speed dependent Wiper interval active

+032 = Headlight Washer System active

+064 = Reverse Gear Wiping active

Opublikowano
  • Autor

Ok zaraz pójdę sprawdzę kodowanie bo czujniki zmierzchu/deszczu mam ale o ile po wbiciu wstecznego to logiczne że może działać o tyle po samym zapłonie to tak chyba nie bardzo.

Opublikowano
  • Autor

Mam 114 adaptacje. Nie wiem czemu nie mam podpowiedzi coś się spierniczy o bo działało. Według lcode mam 2,16,32 i 64 ale nie wiem czy dobrze mi to wejszlo.

Niestety laptop padł i muszę z nim dziś powalczyć to jutro będę z autem walczył.

Opublikowano
  • Autor

Hmm, coś musi być be. Bo od wczoraj już na wstecznym nie działa tylko po zapłonie.

A może coś z manetką jest nie tak?

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
  • Autor

No dobra raczej wiązka odpada wczoraj się przyjrzałem. No i gdyby to wiązka to by się nie załączała albo jakoś losowo.

Teraz tak manetka niby działa załącza i rozłącza, spróbuję jakoś dorwać na podmianę. Bo nie wiem czemu załącza się po zapłonie, hgw.

Jutro spróbuję jeszcze do samego silniczka się dobrać.

No i muszę laptop uruchomić bo bez tego jak bez ręki, he

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Silniczek do wymiany. Dostał się do niego płyn i zrobił zwarcie.

Opublikowano
  • Autor

Ok, dzięki, jutro właśnie spróbuję go wyrwać.

Ps albo woda bo to po ostatnich ulewach się zrobiło.

Opublikowano

Woda raczej nie bo musiałbyś mieć gdzieś dużą nieszczelność aby woda z zwen. dostała się do silniczka.

Najczęściej powodem jest nieszczelność krućca na wejściu do silniczka lub pęknięty/zeskoczony wężyk przy silniczku.

Opublikowano
  • Autor

No w sumie masz rację.

Opublikowano
  • Autor

Muskel1 miałeś rację coś się zapewne stało z układem elektronicznym który tam jest chodź wody tam nie było. Ale że stała ośka wycieraczki a silniczek uwalił zęby na trybie to poszedł nowy silniczek.

A przy okazji wiem już którędy idzie wiązka do niego ?

Opublikowano
  • Autor

PS Chyba że przez uwalone zęby silniczek nie był w stanie ustawić się w odpowiednim położeniu.

W każdym razie już działa.

Edytowane przez Pieterb

Opublikowano
5 minut temu, Pieterb napisał(a):

PS Chyba że przez uwalone zęby silniczek nie był w stanie ustawić się w odpowiednim położeniu.

W każdym razie już działa.

Możliwe. Ważne, że działa:hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.