Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 B7 1.8 t + gaz wypada zapłon na 4 cylindrze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Proszę o pomoc, wątek często poruszany ale nie znalazł odpowiedzi.

 

Auto Audi A4 B7 2005 rok 1.8 + gaz

Wypada zapłon na 4 cylindrze tylko na gazie przy przyśpieszaniu najczęściej na 3 i 4 biegu. Zapala i gaśnie Check

Cewki zamieniłem 4 z 1 i to samo. Gaz założony rok temu 15 tys. przejechane, świece przy montowaniu instalacji wymieniłem na NGK. Kompresja sprawdzona:

1. 12 

2. 12

3. 12

4. 11.5

 

Poproszę o sugestie 

 

 

Rozwiązane przez Łukasz13

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

No sam sobie juz postawiłęś diagnoze, jesli problem jest tylko na lpg to wina lpg, zla regulacja lub uszkodzone wtryski lpg.

Opublikowano
  • Autor

Gaz nowy, rok temu założony 15 tys przejechane. Była regulowana po 1 tys, możliwe że po roku wtrysk padł?

Opublikowano

Gaz mógł być zakładany wczoraj i miałbyś to samo przy wadliwym produkcie. Wracaj do gazownika na naprawę gwarancyjną.

Opublikowano
47 minut temu, gcn89 napisał(a):

Gaz nowy, rok temu założony 15 tys przejechane. Była regulowana po 1 tys, możliwe że po roku wtrysk padł?

Zrób loga 2+33 na LPG z normalnej jazdy, w tym samym logu z dwa razy od 1,5 k obrotów do odcięcia z butem w podłodze i będzie widać jak jest wyregulowane. Jak będzie dobrze to przełóż wtryskiwacz LPG z 4 cylindra na inny i jak zapłon będzie wypadał na innym cylindrze to masz diagnozę. Sprawdź jeszcze wiązkę od wtryskiwacza LPG na 4 cylindrze.

Opublikowano
  • Autor

Jak zrobię logi i podmienię wtryski dam znać czy pomogło

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, pelonek1 napisał(a):

Zrób loga 2+33 na LPG z normalnej jazdy, w tym samym logu z dwa razy od 1,5 k obrotów do odcięcia z butem w podłodze i będzie widać jak jest wyregulowane. Jak będzie dobrze to przełóż wtryskiwacz LPG z 4 cylindra na inny i jak zapłon będzie wypadał na innym cylindrze to masz diagnozę. Sprawdź jeszcze wiązkę od wtryskiwacza LPG na 4 cylindrze.

Możesz podpowiedzieć krok po kroku jak podmienić wtryski?

Opublikowano

Masz listwe czy pojedyncze? Jakie to wogole wtryskiwacze i czy pierwszy od zasilania to właśnie jest na 4 cylindrze?

Opublikowano
9 minut temu, gcn89 napisał(a):

Jak zrobię logi i podmienię wtryski dam znać czy pomogło

Najpierw logi zrób.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.05.2023 o 20:02, pelonek1 napisał(a):

Najpierw logi zrób.

Przesyłam logi

 

PB:

115-118

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

003-020

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

002-033

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

LPG:

115-118

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

 

003-020

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

 

002-033

VAGLOGS.COM

VAGLOGS is a fast and easy to use application for displaying, storing, managing and sharing VCDS / VAG-COM logs.

 

Opublikowano

Soft do poprawy, bo wtryski pętla i gaz do regulacji.

Opublikowano
  • Autor

Dodam że mam podniesioną moc przez mapę, była strojona z LPG

Opublikowano

Na czwartym akurat minimalnie mniejsza kompresja, czyli coś tam będzie albo z zaworem, albo z nagarem na tym zaworze. Jaka iskra na tym cylindrze jest?

Opublikowano
4 godziny temu, gcn89 napisał(a):

Dodam że mam podniesioną moc przez mapę, była strojona z LPG

I ktoś słabo to zrobił.

Opublikowano
  • Rozwiązanie

Tak jak koledzy pisali,  mapa jest bardzo słabej jakości, lpg jest przynajmniej do regulacji.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Dla zainteresowanych auto naprawione. Przyczyną bym zepsuty sterownik gazu. Wymiana sterownika i jest wszystko OK> 

Na wadliwym sterowniku nie czytało na 1 wtrysku pomiarów i wtedy auto szarpało. 

 

PS> A mapę benzynową poprawię :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.