Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy warto kupić 3.0tdi?


Albert92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić a4 3l w Quattro. Pytanie czy warto się ładować w to czy może dla spokoju 2l? Przejechałem się 3l i kusi mnie strasznie, ale historie o rozrządzie...

Proszę o wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz na utrzymanie 3.0 tdi to sobie daruj. Samochód to nie tylko jego cena zakupu ale serwisowanie i naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Jak nie masz na utrzymanie 3.0 tdi to sobie daruj. Samochód to nie tylko jego cena zakupu ale serwisowanie i naprawy.

Myślę, że stać mnie na to. Bardziej obawiam się tych historii które słysze od "mechaników" że tam co chwilę coś się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Albert92 napisał(a):

Myślę, że stać mnie na to.

To kupuj jak Cię stać, nie zastanawiaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pelonek1 napisał(a):

To kupuj jak Cię stać, nie zastanawiaj się.

Tak też chcę zrobić ;D 

Wiesz jak nasłuchałem się historii, że przy tym silniku auto będzie ciągle u mechanika to odchciało mi się. Jednak jak wiemy w Polsce każdy jest specjalistą od wszystkiego dlatego wolałem dopytać u ludzi którzy użytkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Albert92 napisał(a):

Bardziej obawiam się tych historii które słysze od "mechaników" że tam co chwilę coś się psuje.

Np. co się co chwilę psuje? Bo potwierdzić tego raczej nie mogę. Jak kupisz zajeżdżonego trupa to nie ma znaczenia co masz pod maską i wiecznie coś się bedzie rypało. Takie trupki trafiają do mechaników i tak powstają historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Albert92 napisał(a):

Wiesz jak nasłuchałem się historii, że przy tym silniku auto będzie ciągle u mechanika to odchciało mi się.

Jak kolega wyżej napisał, jak kupisz trupa to będzie stał u mechanika ale jak trafisz dobre auto to nic takiego nie będzie miało miejsca. Mam C6 polift CDYA i z kosztownych napraw nie robiłem nic przez 5 lat, fakt nie zrobiłem tym autem dużo km bo trochę ponad 50 k km bo no co dzień mam inne auto. Skrzynia tiptronic, wtryski, rozrząd bez najmniejszych oznak zużycia także osobiście polecam.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

Jak kolega wyżej napisał, jak kupisz trupa to będzie stał u mechanika ale jak trafisz dobre auto to nic takiego nie będzie miało miejsca. Mam C6 polift CDYA i z kosztownych napraw nie robiłem nic przez 5 lat, fakt nie zrobiłem tym autem dużo km bo trochę ponad 50 k km bo no co dzień mam inne auto. Skrzynia tiptronic, wtryski, rozrząd bez najmniejszych oznak zużycia także osobiście polecam.

Tak też sam myślałem bo tak nakazuje myśleć logika a prowincjonalni mechanicy jak zwykle swoje mądrości. Ile według was powinno kosztować sensowne a4 3l manual w Quattro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej generacji mowa? B7, B8 czy B9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

O jakiej generacji mowa? B7, B8 czy B9?

B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet? Cena auta jest zależna od wielu czynników. Nie da się określić ile powinno auto kosztowac.

Jak będziesz miał konkretny egzemparz na oku, będzie można ocenić czy cena jest adekwatna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jaki masz budżet? Cena auta jest zależna od wielu czynników. Nie da się określić ile powinno auto kosztowac.

Jak będziesz miał konkretny egzemparz na oku, będzie można ocenić czy cena jest adekwatna.

Nawet 70.000zl jeśli będzie warto. W takim razie jeśli znajdę ofertę to wrzucę wam do oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2023 o 11:57, Albert92 napisał(a):

B8

Chcesz kupić małe ciasne a4 b8 z 3.0tdi?

Moim zdaniem to mija się z celem. Koszty utrzymania są nie małe więc wolał bym model A6 przynajmniej. Jak miałbym płacić dużo za serwis to już wolał bym mieć niecowiecej luksusu. Albo chociaż Q5. Chodz ono też małe w srodku. Ale przynajmniej lepiej się wsiada i wysiada od B8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 17:03, Antek50 napisał(a):

Chcesz kupić małe ciasne a4 b8 z 3.0tdi?

Moim zdaniem to mija się z celem. Koszty utrzymania są nie małe więc wolał bym model A6 przynajmniej. Jak miałbym płacić dużo za serwis to już wolał bym mieć niecowiecej luksusu. Albo chociaż Q5. Chodz ono też małe w srodku. Ale przynajmniej lepiej się wsiada i wysiada od B8 

Nie potrzebuje a6 a q5 nawet mi się nie podoba. Generalnie suvy nie leżą mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 07:16, Albert92 napisał(a):

Nie potrzebuje a6 a q5 nawet mi się nie podoba. Generalnie suvy nie leżą mi

Mam b8 do sprzedania, jak chcesz to Cię zapoznam z kosztami utrzymania. Mam stos rachunków i mogę Ci wysłać co za ile robiłem i co się działo. Żaden problem, dla świadomych polecam bardzo ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDUC jest dobrym silnikiem ale ma swoje wady, które występują w 99% w tych silnków. Do nich należą rozrząd (kompletny), nieszczelność w układzie chłodzenia (plastikowy króciec między głowicami, o-ringi), urywające się koło pasowe (przy większym przebiegu guma pęka) oraz wypalające się podkładki pod wtryskami. Naprawy kosztowne ale gdy zostaną wykonane, można długo cieszyć się tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałes jeszcze o s-tronicu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał(a):

zapomniałes jeszcze o s-tronicu :decayed:

Ja miałem manuala więc nie miałem z tym kłopotów:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam włąsnie w stronicu i miał wszystko to co napisałes plus skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dev napisał(a):

ja mam włąsnie w stronicu i miał wszystko to co napisałes plus skrzynia

Te skrzynie s-tronic są super skrzyniami do 120 kkm... później tylko koszta ale tutaj na forum Cię zjedzą jak to głośno powiesz:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...